bookmania bookmania komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Po dočtení knihy jsem asi půl hodiny koukala do zdi a brečela. V hlavě jsem měla tolik myšlenek. Znovu a znovu jsem si v duchu četla ty nejsmutnější pasáže. Díky stylu psaní autorky jsem měla pocit, že prožívám všechno, co popisovala Minka i Josef. V běžném životě jsem nemohla fungovat. Mnohokrát se mi při čtení stalo, že jsem skoro přestala dýchat a knihu jsem musela na chvíli zavřít, abych si uvědomila, co se stalo. Tato kniha ve mě budí touhu přečíst si více knih od této autorky.

01.05.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nikdy bych nečekala, že tak tenká kniha mi toho může tolik přinést. Brala jsem ji jako nudnou povinnou četbu, ale po pár stranách si získala i mé srdce.

27.09.2016 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Téhle knize není, co vytknout. Líbil se mi styl psaní autora, mělo to napínavé prvky, bylo to čtivé a hlavně se mi líbilo téma. Dlouho jsem nečetla, tak dobrou knížku a nečekala jsem, že dopadne tak, jak dopadla. Perfektní!!!!

26.05.2016 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Co k této knize napsat? Colleen Hoover je podle mě jedna z nejlepších spisovatelek knih pro dívky. Její knihy vás vtáhnout do děje dřív, než stačíte lusknout prstem. Miluju všechny její knihy a tahle není vyjímkou!!! Moc moc doporučuji.

04.08.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Tak to byla jízda!!! Tolik nečekaných zvratů! Z této knihy jsem opravdu nadšená! Líbí se mi,že víte,že se vyšetřuje vražda ale nevíte,kdo je oběť a kdo vrah. Příběh Jane i Madeliene mě opravdu bavil,ale nejvíce jsem si užívala Celeste a jejího manžela. A ten konec? Dokonalý!

09.12.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Tohle byla moje prvotina od Moyesové a musím říct, že to bylo super. Celá atmosféra je taková smutná a když jsem ji četla měla jsem pocit beznaděje. Jennifer měla hroznou smůlu. Najdete pravou lásku, ale všude jsou překážky, které vám brání spolu být. Moc povedená kniha!!!

17.07.2016 5 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Kevin O'Brien

Ano!!!!!!!!!!!!!!! Děkuji O'Briene! Tato kniha je úžasná, plná zvratů a emocí. Musím se přiznat, že po celou dobu čtení jsem měla strach. Neustále jsem se koukala, kdo se vedle mě pohybuje, nechtěla jsem nasednout ani k mamce do auta a panika mě pronásledovala na každém kroku. Hrůzou jsem nemohla usnout. Opravdu doporučuji, pokud se chcete bát.

20.05.2016 5 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Hledáte nějakou příjemnou knihu plnou lásky? Tak nečtěte tuto knihu. Celou první polovinu knihy jsem plakala jako malé dítě. Druhou polovinu knihy jsem se bála nadechnout. Nevěděla jsem že vášeň a touha jdou tak skvěle popsat slovy. Nell je velmi sympatická dívka a do Coltona jsem se zamilovala už na pohřbu jeho bratra. Skvělá kniha!!!!

13.03.2016 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

U tohoto příběhu nešlo neplakat. Kniha mě vtáhla do děje a rozhodně jsem nečekala, že Theodor své trápení ukončí. Pořád jsem čekala, že se někde objeví a řekne, že si dělal legraci. Ale bohužel ne. Dokonalá kniha plná emocí a překvapení.

13.03.2016 5 z 5

Zpovědi podezřelé Zpovědi podezřelé James Patterson

Patterson je jeden z mých velmi oblíbených autorů. Tato kniha byla trošku slabší než jsem u něj zvyklá, ale i tak se mi moc líbila. A tím,že je mi sedmnáct jsem se úplně vžila do role hlavní postavy Tandy. Za mě úplně super.

04.08.2017 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Všechno,úplně všechno se změnilo po přečtení této knihy. No dobře. Nebudu přehánět. Ale tato kniha byla fakt úžasná a rozhodně stojí za přečtení. Já ji přečetla za 3 hodiny a chtěla jsem číst dál i po skončení knihy. Olly mi byl velmi sympatický a tak stejně i hlavní hrdinka. Zápletka byla přímo famózní a nemoc téhle dívky komplikovala všechno- potě úplně všechno. Skvělé!!!!

27.12.2016 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Coben mě opět nezklamal. Kniha byla velmi čtivá. Celkový děj byl zajímavý ale né nějak moc originální.. Ale jinak určitě super!!!!!!

17.11.2016 4 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Od této knihy jsem neměla žádné očekávání. Myslela jsem, že to bude obyčejná kniha o lásce. Ale tato kniha mě naprosto příjemně překvapila!!! Neustále se něco kazilo a s každým otočením stránky mi byla Brett sympatičtější! Z rozmazlené princezny se tak rázem stala skromná žena. Báječná kniha plná zvratů. Nevěděla jsem, jestli mám plakat nebo se usmívat.

04.05.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nevím, co jiného napsat než že t bylo dokonalé. Kniha se mi moc líbila. Celková kompozice byla skvělá. Líbilo se mi, že kniha byla psána i z pohledu Megan a Anny. Alkoholička Rachel mi přišla jako velmi hodná osoba i přes ty problémy, které měla. A ten konec mě úplně dostal!!!!

10.11.2016 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Asi nejlepší kniha jakou jsem četla v této oblasti. Já miluji brutální vraždy!!! Ne jako že bych ráda někoho zabíjela, ale že mě baví o nich číst, koukat na filmy a bát se. Ráda si představuji, jaké to je být v kůži člověka, kterého se někdo chystá rozřezat! Musím říct, že jsem si moc nechtěla představovat, jaké to je mít staženou kůži zaživa. Je pravda že se mi občas chtělo zvracet, ale ustála jsem to. Je to geniální a knihu jsem četla do jedné do rána, protože jsem nemohla přestat číst a protože jsem nemohla jít spát, aniž bych věděla, kdo je tak chytrý na to aby zabil tolik lidí. Dokonalé!!!!!!!!!!!!!!!

26.10.2016 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Kniha se mi moc líbila. Přišlo mi skvělé jak byl pachatel chytrý a věděl, co má udělat, aby po sobě zakryl stopy. Samotná dvojice Carl a Asad jsou úžasní už jako lidé, ale vyšetřovatelé jsou ještě lepší!!! Do Carla jsem se asi zamilovala a chtěla bych si ho vzít. Kniha je čtivá, napínavá a líbí se mi pohled ze strany více lidí. Můžete nahlédnout do mysli pachatele, jeho manželky a samotného Carla.

26.10.2016 4 z 5

Ledové hlubiny Ledové hlubiny Kerstin Signe Danielsson

Proč je to tak dlouhé? Polovina knihy tam byla zbytečně. Detailně popsané byly všechny činnosti postav, které tam byly zbytečně. Knihu jsem přečetla do půlky a potom jsem nemohla dál. Nebavilo mě to a kniha mi přišla nezajímavá. Čekala jsem mrazivou detektivku,ale moc se to nepovedlo. Škoda!!!!

17.07.2016 3 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Podle mě skvělé ukončení celé série. Kniha byla jízda, úplně stejně jako dva předchozí díly.

17.07.2016 4 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Ze začátku to vypadalo jako obyčejný románek sedmnáctileté dívky. Ale časem se z toho vyklubalo něco neuvěřitelného. Musím se přiznat, že jsem i trošku plakala... Dílo plné emocí, lásky a výběrem mezi vlastní matkou a klukem. ❤

28.05.2016 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Čekala jsem další sladkou knížku o věčné lásce. Ale spletla jsem se. Tato kniha má v sobě tolik bolestí. Bála jsem se. Bolelo mě to číst. Ale když jsem to dočetla, byla jsem spokojená. Colleen? Dobrá práce.

14.03.2016 5 z 5