BeyondHorizon BeyondHorizon komentáře u knih

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Moje zatím nejoblíbenější anglická báseň. Opravdu stojí za to si přečíst originál. Sice jsou v díle složitá slova, ale to je hlavně proto, že se jedná o starou práci. V překladu se toho mnoho ztratilo. "Nikdy víc" prostě nemá tu stejnou údernost jako Poeovo ikonické "nevermore".

30.09.2017 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je zkrátka něco jiného. Každá báseň má svoji osobitost a každá je nezapomenutelná. Je to nesmrtelná klasika a dokazuje to i fakt, že je velice oblíbená i mezi mládeží. Pro mě je plus (a velké) i to, že jsou básně tak temné. Mají svoji atmosféru a vždy utvoří něco zvláštního, donutí se nad tím zamyslet.

22.09.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Upřímně jsem ráda, že jsem si tuto sérii přečetla. Není to sice o tom, o čem bych čekala, že to bude jen z pohledu na obálku, ale knihy mě nezklamaly.
Příběh, ač mi nesedl, byl hezky vykonstruovaný a opravdu moc hezky a čtivě napsaný. Ke konci mi bylo smutno, že rodina reagovala tak, jak reagovala, ale autor se snažil zachovat logicky a realisticky (alespoň u reakcí) , což opravdu oceňuji, na knize tomu hodně přidává.
Tím řečeno kniha nakonec skončila příjemně a ideálně. Takový až podezřele dokonalý happy end. Ale aspoň mi po ní zůstane dobrý pocit.

18.09.2017 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Velmi napínavý materiál. Autor se snažil o co nejvíc zvratů, což je dobře. Líbí se mi, že dává každé akci a reakci nějaké vysvětlení (nebo se o to aspoň snaží) , aby příběh dával smysl, což mi často u young adulta (jako žánr) chybí.
Další plus je, že hlavní hrdina je celkem při zemi a není naivní, ani nepřemožitelný, jak bývá zvykem. Je uvěřitelný.
Autor sem tam hodí nějaký ten vtípek, ač trapný, pro odlehčení příběhu budiž.
S tím vším řečeno ale nemůžu říct, že by ve mě kniha nějak silně rezonovala. Knihy čtu podruhé kvůli 3. dílu, protože než vyšel, příběh jsem už zcela zapomněla.

12.09.2017 4 z 5

Pouze z pohledu na obálku bych příběh tipovala na "duchařský thriller", ale to, co se z toho vyklubalo je myslím lepší.
Začátek je super, jsem ráda, že autor se snaží, aby postavy jednaly logicky a sem tam hodí nějaký vtip (i když trapný).
V polovině knihy, když nastal ten "zvrat", tak se mi moc nelíbilo, kam příběh směřuje, ale aspoň zůstal relativně originální. Koncept světa, ve kterém si protagonista uvědomil, že žije, je zajímavý.
Jako "horor" bych tuto knihu opravdu neoznačila, výstižnější je napínavé fantasy. Velmi čtivá kniha, přečteno asi za 3 dny.

06.09.2017 4 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Klasika. I pokud jste někdo, kdo absolutně neví, o čem je řeč, když se řekne manga nebo anime, o Death Note jste nejspíš určitě slyšeli.
Úžasný příběh, geniální postavy a nádherná kresba? Dokonalost. Pokud jste fanoušek všemožných intrik a soubojů inteligence, tohle je to pravé ořechové. A i pokud nejste, věřím, že aspoň pochopíte, proč si to zaslouží svou popularitu.
První díl je skvělým úvodem do příběhu. Nad ničím neotálí a hned po jeho přečtení vám je jasné, do čeho se pouštíte. Co ale bude následovat netušíte.

Kategorie: Stvůry 1 Kategorie: Stvůry 1 Gokurakuin Sakurako

Duchařská záležitost. Řekla bych, že pokud příběh vůbec měl nějaký potenciál, zůstal nevyužit. Postavy byly nezáživné a já si nepamatuji ani jednu. Nezajímaly mě. Ještě k tomu se mi kresba vůbec nelíbila. Pro mě těžký podprůměr co se mang týče. Nuda.

Případy Kjóko Karasumy 5 Případy Kjóko Karasumy 5 Ódži Hiroi

Utrpení skončilo, Zoner Press další díly nevydal, za což jsem ráda. Nejvíc mi vadily politické fáze, které mě vůbec nebavily a nezajímaly. Akce byla fajn, kresba také pěkná, ale vyprávění příběhu mě skoro donutilo mrštit s knihou do rohu a už na ni nesáhnout. Nedokážu vypíchnout jedinou věc, která by v manze byla originální. Škoda.

Případy Kjóko Karasumy 1 Případy Kjóko Karasumy 1 Ódži Hiroi

Policejní oddělení na odchyt démonů - ne moc originální koncept (v rámci mang), ale třeba by to mohlo mít něco do sebe.
Ne.
Mang jsem pár přečetla, takže si troufám tuto zařadit mezi podprůměr. Příběh je dost nezáživný. Jediné, co ji jakž takž zachraňuje, je kresba a akční scény.

Hal Hal Aoi Makino

Naprosto otřesné. Romantické příběhy mě vůbec nezaujaly a klišé byly až až. To by mi ani tak nevadilo, kdyby to bylo dobře zpracované, ale tohle není ten případ. Kresba tomu také vůbec nepřidala.

03.09.2017 odpad!

Labyrint Labyrint Suou Kózuki

Líbily se mi příběhy s (relativně) nečekanou pointou, ale vůbec se mi nelíbila kresba.

Divergence Divergence Veronica Roth

Viděla jsem knihu všude, všichni mi ji doporučovali, až jsem se nakonec podvolila. Čekala jsem od knihy až moc. Celkově to ušlo, ale docela jsem se nudila. Do dalšího dílu jsem se nehnala. Navíc mi hlavní hrdinka byla protivná. Pro mě bohužel velké zklamání.

Gantz 1 Gantz 1 Hiroja Oku

Wow, docela koukám, že lidi tu na Gantz píšou dlouhé komentáře. Já osobně nemám moc co na to říct. Zajímavá kresba, zajímavý a ujetý příběh. Pokud chcete něco brutálního, úchylnýho a divnýho zároveň, sáhněte po Gantz.

03.09.2017 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Knihu jsem četla před dlouhou dobou a vůbec si ji nepamatuji, pouze pocit, jaký z ní mám. Příběh nebyl nic zvláštního, ale ušel. Bavil mě a knihu jsem měla přečtenou poměrně rychle.
Kniha zabaví, ale nečekala bych od ní nic úžasného - mě opravdu neohromila.

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Kniha se mi vůbec neusadila v paměti a nebavila mě zdaleka tak, jako předchozí díl. Pokračování bylo zbytečné a myslím, že by bylo nejlepší, kdyby žádné nebylo.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Vůbec jsem netušila, že podle knihy existuje i počítačová hra a musela jsem si ji okamžitě zahrát (ještě jsem pořád nedohrála..). Příběh post-apokalyptického ruského metra mi přišel jako zajímavý námět a určitě by byl ještě zajímavější, kdybych ta místa navštívila. Kniha samotná mě nijak neohromila a byla spíš průměr, ale bavila mě, což je hlavní.

03.09.2017 4 z 5

BZRK BZRK Michael Grant

Na knihu jsem narazila v knihovně a dlouho na mě tak koukala, až jsem ji nakonec popadla. Z námětu mohl vzniknout opravdu zajímavý sci-fi thriller, ale autor to úplně zpackal. Knihu jsem ani nedočetla. Nevím, jestli to bylo z nudy, nebo z chaotického vyprávění. Zklamání.

03.09.2017 1 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Moje první kniha od Kinga. Čekala jsem, že se budu hrůzou svíjet, ale kde nic, tu nic. Nakonec jsem to vzala jako průměrný thriller a vyústění příběhu bylo úsměvné. Doufala jsem ve víc.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Deprimující a velmi silný příběh. Po přečtení ve mě zůstala jakási prázdnota a něco k zamyšlení.

03.09.2017 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Silná kniha, drsný příběh, depresivní atmosféra. Vždy je mi do breku při pomyšlení, jaká zvěrstva lidstvo napáchalo, páchá a ještě napáchá.