BeyondHorizon BeyondHorizon komentáře u knih

Mischling Mischling Affinity Konar

Knihu mi doporučila a půjčila profesorka ZSV, nevěděla jsem co čekat. Nečekala jsem ale tak dojemný příběh. Dokázal mě rozplakat a to jsem četla i smutnější knihy.

Motáky nezvěstnému Motáky nezvěstnému Karel Pecka

Kniha byla napsána způsobem pro mě naprosto nezáživným a musela jsem se hodně nutit dočítat a neusínat. Obsahově mě ale kniha nezklamala. Chtěla jsem si přečíst reálné svědectví o českých lágrech a toho se mi dostalo a proto je mi líto, že mě to tak nebavilo. Byla to zvláštní doba a jelikož jsem ho nezažila, nikdy nebudu vědět jaké doopravdy bylo. Mám z toho zvláštní pocit.

Jak chutná moc Jak chutná moc Ladislav Mňačko

Už jen fakt, že na začátku knihy skočíme na pohřeb člověka o kterém autor vypráví po celou knížku mě zaskočil. Zajímavě pojednání o moci a jejím působení na člověka, který ji dostane do rukou až moc a proč jakýkoliv politický systém nebude nikdy ideální. Protože moc chutná moc dobře.

02.09.2017 5 z 5

Smrtící chaos Smrtící chaos Matt Dickinson

Nic úžasného, ale ani vyloženě špatného. Příběh mě bavil a líbí se mi nápad, že i něco tak obyčejného jako je mávnutí motýlích křídel způsobí na druhém konci světa hurikán a všechno je navzájem propojeno. Není to ale napsáno moc dobře. Za tu dvacku z Levných knih to ujde, ale pokud bych za tohle zaplatila víc, pak bych byla rozhodně zklamaná.

02.09.2017 3 z 5

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

Možná kdybych byla mladší, tak 11-13 let, kniha by mě i bavila. Přečetla jsem ji celou jen proto, že jsem ji dostala jako dárek. Takové utrpení jsem u knížky snad ještě nezažila. Příběh naprosto nedával smysl. Nebo dával, ale situace byly tak nereálné a klišé, že jsem nevěděla jestli mám brečet, nebo se smát. Byl tak špatný, že se mi nechce věřit, že ho naprosto seriózně napsala dospělá žena. Dobře, hodně přeháním, ale tuhle knihu nedokážu brát vážně. Asi je to dlouho, co jsem četla průměrnou YA novelu. Abych ale nebyla zcela nespravedlivá, tak dávám aspoň tu 1 *.

02.09.2017 1 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Úžasná komedie, jedna z velmi mála knih povinné četby, které mě upřímně bavily. Lakomec byl vyobrazen výstižně, jako bych ho měla před očima a jeho rozhovory byly úsměvné. Ráda bych viděla v divadle.

02.09.2017 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Je to zvláštní, Shakespearovy tragédie nemám ráda, ale jeho komedie ano a moc. Prostě mi Hamlet nesedl a nebavil mne, což mě překvapuje, protože tragické a smutné příběhy mám radši než ty veselé a mnohdy bezduché.

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Povinná školní četba, která mě bavila. Je to vůbec možné? Život je samé překvapení.
Dělám si srandu samozřejmě.
Ráda bych toto drama viděla v divadle, už jen kvůli Kateřině.
Hlavní myšlenkou má být narušení tehdejší představy o postavení ženy ve společnosti, ale ke konci si Katku Petruchio přece jen "zkrotí". Moc nevím, jak si to přebrat.

Povolání žebrák Povolání žebrák Jean-Louis Debré

Na tento výrobek jsem narazila náhodou v knihovně a zaujal mě faktem, že má být (spolu)napsán skutečným žebrákem a líčit, jaké to doopravdy je. Což mě zajímá, kdybych tak náhodou také skončila. Měla jsem nicméně pocit, že kniha byla hodně přikrášlena. Možná se pan Roughol rozhodl pro optimističtější úhel pohledu a poděkovat těm několika lidem, kteří se u něho zastavili a zpříjemnili mu den, což je naprosto v pořádku. Po celé trvání knihy jsem ale měla pocit, že je vynechávána nějaká důležitá část, jako by nám něco bylo zatajováno a naschvál vynecháno.

02.09.2017 2 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Tloušťkou knihy jsem se nenechala odradit, ale když je prvních 100 stránek jen popis celého městečka a všech lidí a jejich poměrů mezi sebou, tak jsem se opravdu začala bát. No nic, jedu dál, od 200. stránky už se konečně začíná něco dít a po dalších párset stránkách začíná děj mít nějaký spád. Strhává se totální chaos, až se pak dostáváme na konec knihy a příběhu.
Po té tsunami, kdy na čtenáře King hodí obrovské množství postav, je hlavní se neutopit a orientovat se kdo je kdo a co se zrovna děje. Takový příběh rozhodně není lehké napsat, ale Kingovi se to docela povedlo a já se neztratila. Chce to ale hodně trpělivosti a tu nemají všichni. Já na(ne)štěstí ano.

02.09.2017 3 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

O vesmír se zajímám, ale jsem naprostý laik a matematika mě děsí. Proto jsem se modlila, aby nade mnou tahle kniha měla slitování a já rozuměla aspoň těm myšlenkám. A voilà, šlo to docela dobře a byla jsem moc potěšená. Občas jsem tápala, ale doopravdy stačí mít aspoň nějaké základní fyzikální znalosti a neztrácet se v pojmech. Způsobem, jakým Hawking knihu napsal jsem se pak sice cítila trochu jako idiot, ale kdyby to bylo moc odborné, tak bych tomu tak dobře nerozuměla.
Pro laiky jako jsem já je tato kniha určitě dobrý začátek.

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Obrovské zklamání. Knihu jsem si koupila v anglickém antikvariátu a těšila jsem se, až si ji přečtu. Je to přece King, to bude dobrá kniha, říkám si.
První povídka ušla, pak to šlo rychle z kopce. Žádné napětí, žádná originalita. Příběhy byly hodně předvídatelné a roztahané takovým způsobem, že mě vyloženě nudily. Zaujaly mě tak 3 povídky, ale ani ty nebyly tak dobré, aby tu knihu utáhly.
Nevadilo by mi to, že povídky nejsou dostatečně strašidelné, ale to má být zjevně jejich hlavní účel, který pro mě bohužel nesplňují.
Jediné plus jsou předmluvy ke každé povídce. Škoda, čekala jsem víc.

02.09.2017 2 z 5

Pohyblivý svátek Pohyblivý svátek Ernest Hemingway

K této knize jsem se dostala úplnou náhodou, jelikož jsem si koupila její francouzskou verzi a zjistila jsem, že bez překladu to nedám.
Vůbec to není můj šálek kávy, ale Hemingway knihu napsal takovým způsobem, že mě bavila a odnesla jsem si z ní dobré pocity. Zajímavé bylo líčení jiných spisovatelů z úhlu, o jakém se v jejich životopisech a biografiích nedozvíme. Nevadilo by mi se ke knize vrátit.

Léčba ostrou břitvou Léčba ostrou břitvou Daniel Polansky

Nevím jak ostatní, ale identitu vraha jsem až do samého konce netušila. Prostě by mě to nenapadlo, už jen proto, že jsem na tu postavu úplně zapomněla. Kniha se dobře četla a celkově mě bavila. Trochu oživením mi byl hlavní hrdina se sarkastickým přístupem. Takové postavy jsou mi sympatické, nicméně mi přišlo že tu byla až přehnaná snaha o to, aby byl hlavní (anti)hrdina cool.

12.06.2016 3 z 5

Klíč Klíč Mats Strandberg

Úžasná fantasy trilogie. Upřímně mě přilákaly obálky, které jsou prostě překrásné. Ať si prosím ostatní "obálkaři" vezmou příklad. Jsou to sice bichle, ale tak děsivě čtivé, že jsem je spolkla za pár dní. Opravdu. Tady můžu říct, že jsem se doslova nemohla odtrhnout.
Autoři se sice do příběhu snaží zapojit snad všechny možné problémy, jaké mají asi jen puberťáci, nejspíš aby byly postavy více zajímavé a "relatable", ale i tak to stojí za to.
Zaměřeno na teenagery, to je poznat, ale myslím si, že zabaví mnoho různých věkových kategorií. Doporučuji :)

17.01.2016 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Jedna z nejlepších fantasy knížek, které jsem četla. Myslím, že má zaslouženou pozornost. Filmová adaptace ale byla učiněná katastrofa, což mi je opravdu líto.. Přečetla jsem ji asi před třemi roky a to téměř za pár dní. Úžasný zážitek.

07.01.2016 5 z 5