Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje...

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje...

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165200/erebos-hra-ktera-zabiji-165200.jpg 4.3613

Erebos (2010)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

Artep25
předevčírem

Taky jsem dříve narozená a ačkoliv tato kniha míří na mladší věkové ročníky,tak se velmi dobře četla i mně .Myslím,že bude hlavně líbit pařmenům her .A dokonce mě bavila víc než kniha Pět.

Mr.JaroCZ

Knihu jsem přečetl za víkend. Ač dříve narozený, nemohl jsem ji odložit a nedočíst.
Snad už proto, že jsem si uměl představit, jak s člověkem dokáže hra "zatočit".
EREBOS doporučuji čtenářům každého věku.
A promiňte, už musím jít pařit :-)))

petjanca

Pro mě jako hráče počítačových her má tato knížka velmi zajímavé téma. Přečetla jsem ji během několika dní a závěr byl super.

annamc

Fajn knížka, trochu děsivá představa, posledních 80 stránek jsem se nemohla odtrhnout:D:)

SimonaP

Kniha asi spíš pro nižší věkovou skupinu, pasáže ze samotné hry mě moc nebavily, chvilkami byla kniha napínavá, ale vysvětlení na konci kdo a proč mě moc neuspokojilo. Nic moc.

Fremr

Kniha, u které je důležité kolik Vám je. Já už asi nejsem cílová skupina, která by to měla číst. Zápletka, která je svým způsobem originální bohužel dostává na frak od reality. Ono by to bylo jedno, kdyby na tom Erebos vyloženě nebyl postavený. To je to, s čím mám problém. Pasáže z Erebosu jsou ze začátku velmi poutavé a baví, protože nevíte do čeho jdete. Jak ale hra postupuje, napětí upadá a upřímně mi bylo docela jedno, jak kniha skončí. Knihu jsem si přečetl proto, že mě zajímal Erebos, jsem totiž člověk, který nahrál v různých počítačových hrách tisíce hodin a z velké části mi hry doslova sežraly dětství. Nelituji toho, ale upřímně bych byl rád, kdybych jako malej radši zažil Erebos. Ten totiž opravdu skončí, narozdíl od jiných her, které Vám doslova vezmou život (MMORPG). Jedno skvělé poselství ale kniha má a to je, že hry jsou fajn, ale život je o moc lepší.

Aredhelka

Kniha byla určitě velice zajímavá, poutavá a jedinečná. Převážně myšlenka toho donutit hráče v reálném světě udělat cokoliv využitím světa virtuálního se mi velmi líbila, stejně jako propracovanost hry. Konec knihy už byl sice o něco slabší, ale konečné rozřešení za to stálo. Kniha se velmi povedla

střapatá

Tuhle knihu jsem si vyhlédla, neboť je na ni odkazováno v souvislosti se skvělým Ready Player One. Zklamaná jsem nebyla - je pravda, že se jedná o jednodušší styl i zápletku, ale kniha je úžasně čtivá. Konec mi přišel už moc překombinovaný, ale jinak spokojenost.

Veveruškaaa

Líbila se mi ale, čekala jsem trochu víc...
Nápad byl určitě zajímavý, bylo to čtivé i poutavé ale, občas jsem tam chtěla víc akce a napětí. Hlavně ta realita byla nudná, kdežto se Sairiusem to bylo lepší. Připomínalo mi to jednu hru co, jsem hrála.
Nicka jsem si po pár stránkách i celkem oblíbila, stejně tak Emily, Victora..
Konec mě nějak neohromil, čekala jsem od téhle knížky víc.

Lokina

No asi takhle bych to popsala, kdyby mi někdo knihu chtěl vzít, tak bych ho asi plácla přes prsty :-D Kniha byla čtivá, poutavá, hlavní hrdina sympaťák. S romantickou linkou jsem nijak neměla problém. Spoiler. Jen mě mrzelo, že Sarius, tak brzo skončil, ten mě hodně bavil.

Percabethka

Stejně jako byl Nick závislý na počítačové hře EREBOS, já byla závislá na stejnojmenné knize.... Naprosto dokonalé ♥♥♥

koki.veru

Wau,tahle knizka me doslova pohltila. Uzasny,propracovany a napinavy dej,super postavy a originalita. Byla jsem fakt nadsena a nemohla se od knizky odtrhnout.

Allia

Tak tato kniha mne opravdu bavila. Velice zajímavý nápad na zpracování a hlavně velmi čtivé. Co hráči byli závislí na hře, tak já jsem byla závislá na knize, nedala se odložit, i když ze začátku jsem měla menší problém se začíst. Ale hodnotím plným počtem, opravdu to stojí za to si přečíst :-)

Petka82

Kniha má velice dobrý nápad, zatím jsem na nic podobného nenarazila. Myslím si, že ale mohla být napsaná poutavěji a vytěžit z námětu mnohem víc. Rozuzlení vzalo nějak rychlý spád.
Našla jsem si ji díky Čtenářské výzvě 2017 a nebyl to ztracený čas.

Janek

Výborný nápad, dobré zpracování, ale zdá se mi, že kniha má mnohem větší potenciál. Některé pasáže z herního prostředí se mi zdály zbytečně zdlouhavé, zvláště na začátku bych uvítala podrobnější popis událostí (emocí, vztahů) v realitě mimo Erebos.

Vysky

Velmi, velmi dobré čtení

andie6001

Musím říct, že jsem od knihy čekala asi něco víc, ale dala jsem jí šanci a od poloviny mě mile překvapila. Začalo se to konečně více rozvíjet a moc se mi líbilo rozuzlení, které bylo velmi dobře promyšlené, aspoň tedy podle mého názoru.

aannyy

Naprosto skvělá kniha, která mě pohltila od prvního písmena a já jsem nedělala nic jiného četla dokud nedočetla.

terkavelcova
20.12.2016

Naprosto geniální ! :) Ursula tady vytvořila naprosto úžasný svět, který vás prostě nepustí :) doporučila bych jako povinnou četbu všem puberťákům, kteří si sále neuvědomili, že počítačové hry dokáží velmi dobře manipulovat s lidmi :)

unavensluncem
18.11.2016

Dobre se cte, namet zajimavy, zapletka docela dobra - ackoliv se z toho asi dalo vytlacit i vic... Trosku pripomina Game..

Ptah25
02.11.2016

No je to takové pubertální čtení, už jsem to chtěl jednu chvíli vzdát, ale nedalo mi to a nakonec se mi zápletka líbila a rozuzlení taky, takže hodnotím tak napůl.

Vltaava
18.10.2016

Šmarja, jsem na straně 20 a nedá se to číst. Proč někde není upozornění, že je to kniha pro děti?

Giný
18.10.2016

Dokonale zpracovaný námět, který upoutá.
Líbí se mi, jak je v knize zobrazen vliv hry, který ovládl mysl nejednoho člověka a i mne jako čtenáři bylo společně s hlavní postavou líto, když Sarius padl a hra tak pro hlavního hrdinu skončila. Bylo velice napínavé sledovat jeho postup a počínání ve hře a připadalo mi, že hra skončila moc brzy.
Nicméně nápad a děj je zajímavý a stojí za to.
Přečteno jedním dechem, jakoby na jistou chvíli čas nehrál žádnou roli a realita se stáhla do pozadí stejně, jako pro hráče Erebosu v knize.

Dzovicek
18.10.2016

Kniha je poutavá, nutila mě přečíst ji v několika málo dnech, ale příběh poměrně předvídatelný a hlavně nepříliš uvěřitelný, i když když se člověk podívá na dnešní puberťáky... Hlavní hrdina sympatický, nezbytná (ale nijak nerušivá) trocha romantiky taky je, za mě takový lepší průměr :)

Aniga
16.10.2016

Přineseš domů knihu = dostaneš balíček
Otevřeš knihu Erebos = spouštíš instalaci DVD
Čteš první kapitoly = rozhoduješ se, zda vstoupíš nebo se vrátíš

Kniha mne naprosto pohltila tím, jak emotivně působí na čtenáře, své hráče.
Upozornění: Měj dostatek času, nelze ji jen tak odložit na potom....
Je to prostě hra, která Tě nutí číst dál a o všem přemýšlet.
Více prozrazovat nebudu, držím se pravidel :o)

bago
16.10.2016

Kniha mě hodně zaujala námětem, který jsem poznal vlastně poprvé. Nejvíc mě bavila část za Sariuse a touha hlavní postavy jít hrou dál (její pocity a zároveň výčitky svědomí, že hraním zanedbává svůj studentský, společenský i rodinný život). Myslím, že knížka může mít i hlubší význam a vzkaz notorickým hráčům. Závěr byl na můj vkus trochu jednodušší, ale přeci jenom je to kniha určena asi hlavně mladším čtenářům. Každopádně jdu na další knihu autorky :)

KatChiss
12.10.2016

Kniha byla napínavá, čtivá. Příběh mě vtáhl do děje a nemohla jsem přestat číst. Musím uznat, že jsem se chvílemi i docela bála. Překvapilo mě, že takový příběh vymyslela žena. Ale je pravda, že ženy se snadno podceňují. Určitě doporučuji přečíst :)

technolog
19.09.2016

Po delší době kniha, která me vtáhla do děje a už nepustila.

Vysky
10.09.2016

První kniha kterou jsem četl v tomhle "stylu". Kniha mě pohltila už po prvních pár stránkách a nepustila mě až do konce. Kniha je vhodná spíš pro mladší čtenáře, odhadem 12-30 let. Kdo má rád hry a knihy, bude při čtení této knihy v rauši.

mi-380
08.09.2016

Nedovedu si představit, že bych měl čas na čtení a při tom i na hry. Autorka mi to svým Erebosem umožnila zvládnout. Čtivé a napínavé: 75% (zatím 517 hodnotících dává průměr 85%).