Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje...

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje...

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtaj... celý text

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165200/erebos-hra-ktera-zabiji-165200.jpg 4.3648
Originální název:

Erebos (2010)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (182)

Přidat komentář
buldozer5
17. června

Velmi čtivá kniha, která vás vtáhne do děje a už nepustí. Přečteno za dva večery.

BeeMaya
16. června

Kniha, ke které se vždy mile ráda vrátím. :) Patří mezi mé oblíbené.

HCh
18. května

Vzhledem k tomu, že jsem od této autorky přečetl "Pět" a "Slepé ptáky" a byl jsem jimi nadšen, těšil jsem se i na tuto autorčinu prvotinu. Nebyl jsme zklamán. Kniha mě vtáhla do děje už od prvních stran. Jednoduchá a příjemná četba se zajímavým námětem. Neměl jsem zde žádná hluchá místa u kterých bych se nudil. Námět závislosti na hraní počítačových her zde byl dobře zpracován a to včetně prolínání hry do reality zadáváním úkolů od těch jednoduchých a neškodných úkolů až po ty, které jsou za hranou zákona. Jak již psali mí předchůdci a co bych autorce trochu vytknul, rozuzlení bylo překvapivé, ale přišlo tak nějak rychle a nečekaně.

RadimWiniarski
16. května

Tato kniha lidi rozdělí na dvě skupiny. Na tu, které se budou líbit části ze života a na tu druhou, která bude fandit příběhům v počítačové hře. Já se určitě přikláním na stranu klasiky. Části z počítačové hry se totiž šíleně vlekly a i když se Nick často snažil děj vysvětlovat, musím říct, že jsem několikrát četl stránku dvakrát, abych ty různý jména a kraviny okolo hry pochopil. A to je pak peklo, číst něco, co vás absolutně nebaví, jen aby jste se dostali k částem co pro vás budou zase zajímavé. Nicméně dějová linka se závislostí na hře, kdy vám hlavní hrdina leze neskutečně na nervy je zase napsaná úžasně, takže pořádně ani nemůžu hodnotit jinak než 50%. Co mě možná ještě trochu zklamalo je uspěchaný a tak trochu i nijaký konec, kdy nepřijde žádný zásadní zvrat. Na posledních deseti stránkách to narychlo nějak šmiknem a budem doufat, že tím lidi moc nenaserem. Mrzí mě to, protože po úžasné Pětce jsem od Uršulky čekal podobnou pecičku. Hold jsem na podobné věci asi už starý.

75terka
15. května

Knihy z prostředí počítačových her jsem nikdy moc ráda neměla. Ale tahle mě dokonale pohltila. Snad nejsem jediná, kdo by si přál aby taková počítačová hra doopravdy existovala :-D. Autorka popisuje prostředí opravdu dokonale. Často jsem měla pocit, že sama hru hraji.

Evisis
05. května

Nejsem sice velkým fanouškem podobných počítačových her, ale i mně Erebos připadal velmi zajímavý a příběh mě upoutal natolik, že jsem knihu stačila přečíst za den. S Nickem jsem se v určitých situacích dokázala ztotožnit a v jiných jsem si říkala: ,,Co to zase vyvádíš". Každopádně mě kniha zaujala a doporučuji (spíš asi teenagerům a podobným :D ) si ji přečíst.

Artep25
27. dubna

Taky jsem dříve narozená a ačkoliv tato kniha míří na mladší věkové ročníky,tak se velmi dobře četla i mně .Myslím,že bude hlavně líbit pařmenům her .A dokonce mě bavila víc než kniha Pět.

Mr.JaroCZ
18. dubna

Knihu jsem přečetl za víkend. Ač dříve narozený, nemohl jsem ji odložit a nedočíst.
Snad už proto, že jsem si uměl představit, jak s člověkem dokáže hra "zatočit".
EREBOS doporučuji čtenářům každého věku.
A promiňte, už musím jít pařit :-)))

petjanca
17. dubna

Pro mě jako hráče počítačových her má tato knížka velmi zajímavé téma. Přečetla jsem ji během několika dní a závěr byl super.

annamc
17. dubna

Fajn knížka, trochu děsivá představa, posledních 80 stránek jsem se nemohla odtrhnout:D:)

SimonaP
10. dubna

Kniha asi spíš pro nižší věkovou skupinu, pasáže ze samotné hry mě moc nebavily, chvilkami byla kniha napínavá, ale vysvětlení na konci kdo a proč mě moc neuspokojilo. Nic moc.

Fremr
06. dubna

Kniha, u které je důležité kolik Vám je. Já už asi nejsem cílová skupina, která by to měla číst. Zápletka, která je svým způsobem originální bohužel dostává na frak od reality. Ono by to bylo jedno, kdyby na tom Erebos vyloženě nebyl postavený. To je to, s čím mám problém. Pasáže z Erebosu jsou ze začátku velmi poutavé a baví, protože nevíte do čeho jdete. Jak ale hra postupuje, napětí upadá a upřímně mi bylo docela jedno, jak kniha skončí. Knihu jsem si přečetl proto, že mě zajímal Erebos, jsem totiž člověk, který nahrál v různých počítačových hrách tisíce hodin a z velké části mi hry doslova sežraly dětství. Nelituji toho, ale upřímně bych byl rád, kdybych jako malej radši zažil Erebos. Ten totiž opravdu skončí, narozdíl od jiných her, které Vám doslova vezmou život (MMORPG). Jedno skvělé poselství ale kniha má a to je, že hry jsou fajn, ovšem život je o moc lepší.

Aredhelka
06. dubna

Kniha byla určitě velice zajímavá, poutavá a jedinečná. Převážně myšlenka toho donutit hráče v reálném světě udělat cokoliv využitím světa virtuálního se mi velmi líbila, stejně jako propracovanost hry. Konec knihy už byl sice o něco slabší, ale konečné rozřešení za to stálo. Kniha se velmi povedla

střapatá
05. dubna

Tuhle knihu jsem si vyhlédla, neboť je na ni odkazováno v souvislosti se skvělým Ready Player One. Zklamaná jsem nebyla - je pravda, že se jedná o jednodušší styl i zápletku, ale kniha je úžasně čtivá. Konec mi přišel už moc překombinovaný, ale jinak spokojenost.

Veveruškaaa
24. března

Líbila se mi ale, čekala jsem trochu víc...
Nápad byl určitě zajímavý, bylo to čtivé i poutavé ale, občas jsem tam chtěla víc akce a napětí. Hlavně ta realita byla nudná, kdežto se Sairiusem to bylo lepší. Připomínalo mi to jednu hru co, jsem hrála.
Nicka jsem si po pár stránkách i celkem oblíbila, stejně tak Emily, Victora..
Konec mě nějak neohromil, čekala jsem od téhle knížky víc.
4*

Lokina
24. března

No asi takhle bych to popsala, kdyby mi někdo knihu chtěl vzít, tak bych ho asi plácla přes prsty :-D Kniha byla čtivá, poutavá, hlavní hrdina sympaťák. S romantickou linkou jsem nijak neměla problém. Spoiler. Jen mě mrzelo, že Sarius, tak brzo skončil, ten mě hodně bavil.

Percabethka
22. března

Stejně jako byl Nick závislý na počítačové hře EREBOS, já byla závislá na stejnojmenné knize.... ♥♥♥

koki.veru
05. března

Wau,tahle knizka me doslova pohltila. Uzasny,propracovany a napinavy dej,super postavy a originalita. Byla jsem fakt nadsena a nemohla se od knizky odtrhnout.

Allia
01. března

Tak tato kniha mne opravdu bavila. Velice zajímavý nápad na zpracování a hlavně velmi čtivé. Co hráči byli závislí na hře, tak já jsem byla závislá na knize, nedala se odložit, i když ze začátku jsem měla menší problém se začíst. Ale hodnotím plným počtem, opravdu to stojí za to si přečíst :-)

Petka82
09. února

Kniha má velice dobrý nápad, zatím jsem na nic podobného nenarazila. Myslím si, že ale mohla být napsaná poutavěji a vytěžit z námětu mnohem víc. Rozuzlení vzalo nějak rychlý spád.
Našla jsem si ji díky Čtenářské výzvě 2017 a nebyl to ztracený čas.

Janek
01. února

Výborný nápad, dobré zpracování, ale zdá se mi, že kniha má mnohem větší potenciál. Některé pasáže z herního prostředí se mi zdály zbytečně zdlouhavé, zvláště na začátku bych uvítala podrobnější popis událostí (emocí, vztahů) v realitě mimo Erebos.

Vysky
25. ledna

Velmi, velmi dobré čtení

andie6001
13. ledna

Musím říct, že jsem od knihy čekala asi něco víc, ale dala jsem jí šanci a od poloviny mě mile překvapila. Začalo se to konečně více rozvíjet a moc se mi líbilo rozuzlení, které bylo velmi dobře promyšlené, aspoň tedy podle mého názoru.

aannyy
03. ledna

Naprosto skvělá kniha, která mě pohltila od prvního písmena a já jsem nedělala nic jiného četla dokud nedočetla.

terkavelcova
20.12.2016

Naprosto geniální ! :) Ursula tady vytvořila naprosto úžasný svět, který vás prostě nepustí :) doporučila bych jako povinnou četbu všem puberťákům, kteří si sále neuvědomili, že počítačové hry dokáží velmi dobře manipulovat s lidmi :)

unavensluncem
18.11.2016

Dobre se cte, namet zajimavy, zapletka docela dobra - ackoliv se z toho asi dalo vytlacit i vic... Trosku pripomina Game..

Ptah25
02.11.2016

No je to takové pubertální čtení, už jsem to chtěl jednu chvíli vzdát, ale nedalo mi to a nakonec se mi zápletka líbila a rozuzlení taky, takže hodnotím tak napůl.

Vltaava
18.10.2016

Šmarja, jsem na straně 20 a nedá se to číst. Proč někde není upozornění, že je to kniha pro děti?

Giný
18.10.2016

Dokonale zpracovaný námět, který upoutá.
Líbí se mi, jak je v knize zobrazen vliv hry, který ovládl mysl nejednoho člověka a i mne jako čtenáři bylo společně s hlavní postavou líto, když Sarius padl a hra tak pro hlavního hrdinu skončila. Bylo velice napínavé sledovat jeho postup a počínání ve hře a připadalo mi, že hra skončila moc brzy.
Nicméně nápad a děj je zajímavý a stojí za to.
Přečteno jedním dechem, jakoby na jistou chvíli čas nehrál žádnou roli a realita se stáhla do pozadí stejně, jako pro hráče Erebosu v knize.

Dzovicek
18.10.2016

Kniha je poutavá, nutila mě přečíst ji v několika málo dnech, ale příběh poměrně předvídatelný a hlavně nepříliš uvěřitelný, i když když se člověk podívá na dnešní puberťáky... Hlavní hrdina sympatický, nezbytná (ale nijak nerušivá) trocha romantiky taky je, za mě takový lepší průměr :)