Bethanee Bethanee komentáře u knih

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Nadčasové drama ukazující, jak sobectví druhých může přivést nevinné "oběti" až třeba k vraždě.

05.01.2021 5 z 5

Miluji Puškinův způsob psaní, jak příběh prokládá vlastními postřehy a komunikuje se čtenářem. Celý příběh je pro mě umocněn faktem, že mám s Taťánou hodně společného. Je to krásná ruská poezie.

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

První knížka kterou jsem sama přečetla. Ještě někdy říkám "Kokni do koše" :)

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nejmilejší knížka mého dětství :)

05.01.2021 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kovyho jsem začala sledovat tak nějak poté, co vystupoval ve Stardance, do té doby šli všichni youtubeři mimo mě. Kovy je výjimka, dělá videa která mají smysl, poučí a pobaví a má velmi dobrý způsob projevu. Slyšela jsem různá doporučení na knížku, tak jsem se odhodlala ji konečně taky přečíst. Oceňuji a obdivuji především upřímnost, nadsázku a osobitost knihy. Četba může nejen pobavit, ale i obohatit a to nejen milovníky youtube.

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Originální úhel pohledu na život psa. V reinkarnaci nevěřím, ale v této knize mi to vůbec nevadilo, právě naopak. Krásná odpočinková četba.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Příběh, ve kterém si každý najde to své a ani mi nevadilo, že to celé vypráví sympatická smrtka.

05.01.2021 5 z 5

Sejdžo a její bobříci Sejdžo a její bobříci Grey Owl (p)

Moje oblíbená knížka z dětských let.

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Četla jsem knihu jako malá a vím že se mi moc líbila. Je to krásný příběh.

Marťan Marťan Andy Weir

Humor +věda+vesmír+ sympatický zapomenutý trosečník na Marsu+touha přežít = skvělá knížka (mimochodem moc doporučuji I film)

05.01.2021 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Myslím, že se jedná o aktuální téma, donutí to zamýšlet, jak nakládáme se svými daty. Čte se výborně.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Četla jsem to vloni na jaře. Až děsivě aktuální příběh. Spousta paralel s naší současnou situací: nemoc z Číny, nejdřív tomu nikdo nevěřil a připadali jsme si nezranitelní, pak se to rozšířilo do celého světa, stejně jako v knize jsou nejohroženější starší lidé... Další důkaz, jaký byl Čapek génius a vizionář.

Jeho království Jeho království Mika Waltari

Po přečtení jsem úplně cítila, jak se okolo rozzářilo světlo a mě naplnila radost. Sice fiktivní příběh, ale opravdu bavitě vylíčen a podložen biblickými fakty.

Ponecháni napospas Ponecháni napospas Tim LaHaye

Příběh je dobrý, podložený fakty z Bible, ale iritovala mě jazyková stránka knížky.

05.01.2021 3 z 5

Edison Edison Vítězslav Nezval

Nezvalovy básně prostě miluji. Je to hravé, veselé a zároveň to nepostrádá hlubší myšlenky.

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Kulometná palba nevyžádaných ale užitečných rad od Orka Vácha. Přestaň hnít, začni žít!!!

Půvabná Půvabná Stasi Eldredge

Kniha pro dívky, která se mi moc líbila a dost mi svého času pomohla. Ocenila bych tu více faktů a příběhů, na druhou stranu jsou tu otázky na zamyšlení, které člověku pomůžou si dané věci lépe osvojit.

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Láska na pozadí pronásledování křesťanů a úžasné popisy Říma. Kniha mě uchvátila.

Proměna Proměna Franz Kafka

Originální povídka, ve které můžete nalézt spoustu situací k zamyšlení. Zejména pokud si ve své práci začínáte připadat jako nějaký stroj a nemáte už ani čas na osobní život, určitě se v tom najdete.

Proces Proces Franz Kafka

Kniha u které nejde o to pochopit proč se co děje, ale uvědomit si, jak se to děje a jak na to reaguje hlavní hrdina. Je to v podstatě o podstatě absurdity a o tom jak se člověk nechá ovládat systémem. Nejvíc se mi líbila pasáž o zavřených dveřích zákona. Kniha je nezapomenutelná, místy trochu zdlouhavá, ale to mi nevadilo.