Bethanee Bethanee komentáře u knih

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

Další snové příběhy. Kočky, Caliopé, fasáda, bez chyby, úžasně snové a hluboké příběhy. Sen noci svatojánské možná trochu slabší, ale měla návaznost na předchozí díly série. Závěrem nemůžu jinak než dát pět hvězd. :)

23.10.2022 5 z 5

Lovci snů Lovci snů Neil Gaiman

Nádherná kresba, která mě přímo vtáhla do japonské krajiny. Při čtení jsem měla pocit, jakoby jsem procházela snem. Na závěr jsem se neubránila slzám. Možná se tu Sandman objěvil jen okrajově, ale tento příběh má v sérii své místo.

23.10.2022 5 z 5

Mlčení Mlčení Šúsaku Endó

Nejedná se o odpočinkovou četbu. Příběh ač vymyšlený působí dost realisticky a předkládá nám spoustu dilemat a otázek. Jak bych se jako křesťan zachovala, kdybych se měla rozhodnout mezi zapřením vlastní víry a nebo zabitím nevinného člověka? Kniha se čte dobře a její děj úplně vidíte před očima.

Duna Duna Frank Herbert

Pán prstenů z budoucnosti, tak by se dala popsat tato kniha. Svět je zde vymyšlený do nejmenších detailů a pokud se prokoušete několika prvními stránkami tak si postupně zvyknete i na spoustu cizích pojmů. Nejdříve jsem viděla film, který pokrývá děj asi první půkly knihy a je opravdu velkolepě a věrně zpracovaný. Není to jednoduchá četba, ale pokud se do děje ponoříte, začnete vnímat cenu vody úplně jinak než před tím a téměř ucítíte vůni koření.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Konečně jsem se dokopala ke čtení této knihy a co k tomu říct? Místy napínavé, jindy hnusné a realistické a nedoporučuji milovníkům zvířat, aby se do knihy pouštěli. Kniha vás donutí se zamyslet, co pro vás znamená vaše vlastní rodina, jak moc ovlivňuje to kým jsme a jestli bychom měli svůj osud ve vlastních rukách, kdybychom se narodili do rodiny mafiánů. Taky vás to donutí zamyslet, kde je vlastně hranice morálky a spravedlnosti v dnešním světě a jestli by někdy nebylo lepší některé situace vyřešit mlčky pistolí než soudem.

Údobí mlh Údobí mlh Neil Gaiman

Tento díl jde velmi do hloubky a má stejně jako předchozí díly svou temnou, snovou atmosféru. Vlastně je zde mnohem víc dialogů než děje, ale o to víc musím ocenit, že i přes relativní jednoduchost děje jsem se vůbec nenudila, protože zde bylo hodně co objevovat o Morfeovi a dalších postavách. Oceňuji, že jeho postava není statická, ale taky podléhá určitému osobnostnímu vývoji i v důsledku svého předchozího zajetí.

Předehra Předehra Neil Gaiman

Tento díl jsem četla v angličtině a musím ocenit úžasné barevné vykreslení příběhu.
Tento komiksový příběh je děsivý a okouzlující zároveň. Gaimanova fantazie je obdivuhodná a celý příběh se nepodobá ničemu, co jsem dosud viděla nebo četla. Je to jako sen. Nejdříve jsem viděla seriál Sandman, který mě okouzlil, tak jsem se postupně pustila do knih. A knihy mě okouzlily svojí hloubkou minimálně stejně jako seriál. Obdivohodné je, že i když se jedná o svět fantazie a snů, tak hlavní slovo nakonec mají naprosto lidské vlastnosti a celkem obyčejní lidé. Postava samotného Sna i dalších Endless je bezvadně vystavěná a vymyká se jakýmkoli hrdinským stereotypům. Knihy i seriál bych doporučila komukoli, kdo má chuť se zasnít. Nebudete se chtít z těchto temně krásných snů probudit.

Preludia a nokturna Preludia a nokturna Neil Gaiman

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

I přes množství cizích názvů různých korýšů jsem si knhu moc užila. Oprávněně patří k dětské povinné dobrodružné četbě, jelikož Jules Verne dokáže skvěle popsat atmosféru pobytu na ponorce, takže máte pocit, jakoby jste sami pluli mořem a s úžasem sledovali nesmírné podmořské živočichy. Po dočtení knihy jsem měla pocit,že bych se neejraději sbalila a vydala do světa za dobrodružstvím.

11.09.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Od doby kdy jsem četla Saturnina jsem se tolik nenasmála jako u Poslední aristokratky. Pěkná odpočinková četba.

11.02.2021 5 z 5

Na tuto knížku jsem narazila ve chvíli, kdy můj pokoj doslova přetékal a vždycky místo učení jsem začala uklízet, jen aby další den mohla být postel opět zasypaná sešity. Díky metodě KonMari jsem si uvědomila, jak málo mi stačí k životu a aspoň polovinu věí jsem vyházela. Nyní jsem opět našla rovnováhu a soustredenost ve svém krásně uklizenem a vzdušném pokoji.

26.01.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásná novela, s příběhem co se nejen krásně čte, ale jde i do hloubky. Četla bych pořád dokola.

26.01.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásná kniha s krásnými ilustracemi o psí lásce a utrpení a o nás lidech.

24.01.2021 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Pěkná odpočinková četba, která nabízí i otázky k zamyšlení.

20.01.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná kniha s krásnými ilustracemi pro ty, kdo nezapomněli, že taky byli dětmi.

11.01.2021 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Úžasná kniha která boří stereotypy, nabízí nové pohledy na otázky víry a vyvolává otázky. Přijde mi skvělé, že je Bůh zobrazován nejdříve jako žena a až poté jako muž, Bůh stvořil člověka ke svému obrazu jako muže a ženu. Téma knížky, otázka odpuštění, je podle mě opravdu dobře zpracované.

10.01.2021 5 z 5

Nebe opravdu je... Nebe opravdu je... Todd Burpo

Krásná knížka podle skutečného příběhu. „Žili byste jinak, kdybyste věděli, že nebe opravdu je?“ :)

10.01.2021 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Kniha poskytuje pohled na období války z pohledu mladé dívky, která prožívá všechno co holky v jejím věku prožívají. Jsou tu jak úsměvné momenty tak pasáže, kdy jsem brečela. Hodnotím 5 protože jinou knihu podobné této fakt nenajdete.

07.01.2021 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Úžasný psychologický román s nesmírně promyšleným a až dojemným příběhem. Přečetla jsem podruhé a vždycky najdu věci, které donutí člověka zamýšlet se nad jeho vlastními motivy k různým činům.

06.01.2021 5 z 5

Nejdříve mi tyto povídky vyprávěl tatínek, pak jsem si je přečetla sama a nikdy neomrzí. Vždycky tam můžu najít zase nějaké to nové pragmatické moudro a nebo jenom pobavení a Čapek je opravdu Mistr v psaní povídek.

05.01.2021 5 z 5