Bethanee Bethanee komentáře u knih

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Moderní George Orwell se sympatickými postavami a hlavní hrdinkou, která nikdy nechtěla být hrdinkou. Originální příběh a dobře se to čte.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Výborně napsaná kniha, přijde mi možná i lepší jak Hunger Games. Je úžasné, jak zde zvládla popsat psychologii budoucího diktátora.

Počátek Počátek Dan Brown

Na začátku je vám předložena taková otázka, že knihu nemůžete odložit, dokud se nedozvíte odpověď. Ani jsem si nevšimla, že to má 500 stránek, přecetla jsem to jedním dechem. Na knihách od Browna oceňuji, že píše o reálných místech a památkách, a taky vás přiměje se vždycky nad něčím zamyslet.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Pro mě je Hraničářův učeň taková milá, odpočinková fantasy klasika. Dobře se čte a je to promyšlené. Doporučuji spíše mladším.

05.01.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Přečteno jedním dechem, jen mě štve že ještě není pokračování.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Jednoduše mistrovské dílo od Tolkiena.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Ukázka geniálně napsané knihy, která vás nenechá chladnými. Buď vás nadchne, zhnusí, naštve, vyděsí nebo rozbrečí. Film jsem neviděla, ale myslím že i samotná kniha má moc vyvolat až hororovou atmosféru. Sama jsem po přečtení byla naprosto znechucená a až den poté jsem byla schopná ocenit výjimečnost této knihy.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tato kniha si naprosto získala mé srdce. Rozesmála i rozplakala a co oceňuji nejvíce dala spoustu podnětů k zamyšlení. Děj je jako velká skládačka, kousíčky do sebe přesně zapadají. Je tu láska, neuvěřitelná vnitřní síla, touha poznávat,hrdinné činy, a to vše v kontrastu s realitou války.

Vango Vango Timothée de Fombelle

Tato kniha patří k mým nejoblíbenějším. Je tu tajemný hlavní hrdina, sympatický mnich, výrobce vzducholodí, děj se odehrává od Paříže po New Yorku a je plný napětí, lásky, akce, dramatu i milého humoru. Navíc je to zasazené do reálného období mezi válkami a kniha vás tak může obohatit i o znalosti některých historických událostí. Jediným nedostatkem je příliš uspěchaný konec.

05.01.2021 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Po dlouhé době sci-fi/fantasy kniha, která stojí za přečtení. Originální téma, do podrobna vymyšlený svět a sympatická hlavní postava. Celá kniha je jakoby prozářená kouzlem sklenitu. Moc se těším na další díly.