Bethanee Bethanee komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Hemingway považuji za génia především díky jeho schopnosti vložit množství myšlenek do mála slov a tím dát čtenáři prostor k přemýšlení. Příběh je o samotě o přírodě, o síle vůle a pokoře, myslím že každý se v příběhu může najít. Knihu jsem četla, když jsem neměla vůbec tušení, o čem je, a tak efekt novely zapůsobil opravdu naplno.

05.01.2021 5 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Taková klasika na jedno přečtení. Děj je poněkud zdlouhavý a občas se tam vyskytuje příliš mnoho jmen.

05.01.2021 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha, která fakt donutí zamýšlet, jak velkou moc má vláda a jaké možnosti máme my. Po přečtení jsem byla fakt vděčná, že žiji tam, kde žiji.

Strážce meče Strážce meče John White

Kniha se hezky čte, ale působí jako slabý odvar Letopisů Narnie.

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Milá knížka, z originálního prostředí, která pohladí vaši duši.

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Skvělá kniha, která má napětí, překvapivé zvraty a stejně tak překvapivé rozuzlení.

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Napínavá kniha z lékařského prostředí, která vás jen tak nepustí.

Exodus Exodus Leon Uris

Napínavá kniha plná hrdinství inspirovaná skutečnými událostmi. Čte se dobře.

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Četlo se to hezky, ale moc nenadchlo. Je to jako něco mezi Hunger games a Divergencí.

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Napinavě zamotaný příběh, který vás nepustí, protože do poslední chvíle nevíte, kdo je na čí straně a kde je pravda.

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Klasika, která stojí za přečtení.

Odvaha říkat mu Otče Odvaha říkat mu Otče Bilquis Sheikh

Silný příběh, svědectví o síle modlitby a moci víry. Taky o tom, že když jdete s Bohem, nikdy nevíte, kam vás zavede.

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Silný příběh působí jako opravdový a dobře zobrazuje, co prožívají blízcí člověka nemocného Alzheimerovou chorobou. Čte se to fakt dobře.

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Čte se to dobře, ale za mě je to jen další v řadě fantasy knih, které ničím moc nevyčnívají.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Dobrodružná klasika mého dětství, dokonce doma jednoho ježka v kleci mám.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Taková klasická, milá romantika.

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Kniha vyznívá takovým humorným, pozitivním tónem a líbila se mi, jen asi nedokážu ocenit Hrabalův způsob psaní.

Dýka a kříž Dýka a kříž David Wilkerson

Po jazykové stránce nic moc, ale příběh a svědectví v něm je ohromující.

05.01.2021 4 z 5

Tisíc darů - Výzva žít naplno tam, kde právě jsi Tisíc darů - Výzva žít naplno tam, kde právě jsi Ann Voskamp

Krásná kniha, která ukazuje vděčnost jako základ šťastného života a to i v nelehký h situacích.

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Upřímná kniha po jejímž přečtení máte chuť vyrazit na dlouhou túru po horách. Čte se moc dobře.