Bbrody Bbrody komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Dala jsem si po přečtení knihy, týden času na vstřebání silného příběhu a tématu.
Kniha byla naprosto fantastická. Příběh Gerty je zachycen do všech podrobností, navíc proložen vyprávěním ostatních postav, tentokrát z jejich pohledu na situaci i na Gertu.
Celkově tu v komentářích bylo napsáno vše. Vše o vině Němců, která je nepopiratelná, o pomstě Čechů a popřejí jejich holubičí povahy...
Mně k tomu napadá snad jediné, co jsem zde nečetla, a co ve mně rezonuje stále...Na všech stranách je vždy někdo, kdo ve svém vlastním zájmu případně přesvědčení koná. Ovšem pouze lidé mu dají možnost to vše uskutečnit. A v každé době se najdou ti, kteří jí jsou úplatní. Jsou to ti, kteří ač Česi hajlovali na náměstích, najednou shodili čapku s hákovým křížem, a jako uvědomělí Češi kopali do brněnských Němců. Jsou to ti, kteří byli v STB a děsili lidi a nutili je zradit vlastní rodinu a přátele, pro osobní prostěch. A ti stejní po roce 89 seděli na radnicích....A ty stejné převlékače kabátů máme kolem sebe do dnes. A je jen na nás, jestli zapomeneme na minulost a na zvěrstva a zlo, kteří tito lidé páchali...Gerta nikdy nezapomněla...a věřila do poslední chvíle...

18.11.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem...Je až neuvěřitelné, jak Orwell předběhl dobu a popsal totalitní řežimy. Při čtení knihy přebíhal mráz po zádech...Opravdu skvělé...Moje druhá kniha od Orwella, první byla 1984, ale tahle zaujala ještě o něco víc a skvěle se četla.

A ještě dodám, že to byla jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

23.06.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Super knížka, která v člověku musí zanechat dojem, ať už kladný či záporný, ale nic mezi. Popis života v totalitním režimu je naprosto odzbrojující a připomíná nám něco, čeho bysme se měli vyvarovat. Něco, od čeho nejsme moc daleko. Je to, ale i tak trošku návod a tato kniha mě děsí mnohem víc než třeba Mein Kampf.
Všechno dohromady je to ovšem skvělé, překvapující, pěkně napsané s nečekáným koncem...prostě 5 hvězd a zanechaný dojem k tomu :)

20.12.2010 5 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Já jsem se bavila. Davouze není nějaká románová spisovatelka, ale knížka je prostě milá a oddechová. Prostě ideální na léto s vtipnými historkami a i nějakým zamyšlením nad životem. Celkově je to vlastně dost fajn :)

06.11.2019 5 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Tuhle knížku jsme doma přečetli snad milionkrát. Je to jedna z nejoblíbenějších. Krásná, vtipná, ikdyž je to možná nostalgie. Vždycky jsem chtěla mít takovou šunku jakou měla liška :)

20.12.2010 5 z 5

Na světě nejsou jen pomeranče Na světě nejsou jen pomeranče Jeanette Winterson

Námět byl rozhodně zajimavý, ale až na konec knihy jsem měla pocit, že vyjma náboženského fanatismu, bylo vše ostatní popsáno dost ploše. Styl psaní mi nesedl vůbec.

18.11.2019 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Přečíst knížku mi trvalo necelý den. Čte se rychle, mění se pravidelně minulost a přítomnost a děj tak ubíhá příjemně rychle.
Příběh knihy je ovšem tak neuvěřitelný…nebo alespoň já nerozumím tomu, na co Grace čekala? Na co? Až sestru opravdu dostane Jack do spárů? To jí to připadalo lepší, jak nějaký ústav? A v čem? Spousta večírků a spousta možností. Asi je pochopitelné, že člověk má strach, ale být takhle hloupý? Konec knihy se přehoupl až strašně rychle a chyběla mi některá vysvětlení.
Kniha je to dobrá, na nějaké podzimní odpoledne. Je i celkem záživná, pokud se dokážete oprostit od nereálnosti příběhu a absurdity chování hlavní hrdinky…

16.11.2017 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Kniha mě po několika letech absolutně vtáhla zpět do děje.
Je pravda, že nemám původní tři knihy v nějak živé paměti, takže nejsem schopná dost dobře porovnat styl psaní a další. Musím ovšem říct, že děj knihy mi přišel skvělý a dobře navazoval na původní díly. Knihu jsem nakonci doslova hltala a přišla mi opravdu skvělá.
Prostor pro další pokračování určitě je a já se nesmírně těším.

24.11.2016 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Vzhledem ke zdejším komentářům jsem od knihy moc neočekávala, ale nakonec mě moc mile překvapila. První třetina knihy se trošku táhla, ale nakonec příběh dostal spád a já se od knížky nemohla odtrhnout. Lisbeth je prostě strašná sympaťačka i po letech a na to, že je tak trochu nesmrtelná už jsem si zvykla.

22.11.2017 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Moje první kniha od Kundery. Nechápu, proč jsem se k němu nedostala dřív. Je to úžasný spisovatel. Kniha mě naprosto pohltila a těšila jsem se na každou další chvíli, kdy budu moci číst.

Ač se jednalo o příběhy naprosto obyčejných lidí, on z knihy pomocí svých úvah, myšlenek a vsuvek udělal něco naprosto neobyčejného. Dlouho poté, co jsem dočetla poslední stránku jsem seděla a nad knihou přemýšlela, ale stejně jsem tuhle kapitolu svého čtenářského života ještě neuzavřela. Myslím, že se k ní budu muset ještě minimálně jednou vrátit.

"Tereza poslouchá a veří, že největší hodnotou života je mateřství a že mateřství je veliká oběť. Je-li mateřství ztělesněnou Obětí, pak úděl dcery znamená Vinu, kterou nelze nikdy splatit."

09.07.2015 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Seriál výrazně lepší, což se tak trochu raritka. A souhlasím také s názorem, že ty hořečnaté sny byly nudné, nezáživné.

20.12.2010 4 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Nádherná a smutná kniha. Ač mám knih z tohoto období přečteno už několik, nikdy mě nepřestane překvapovat, čeho všeho se na sobě mohou dvě lidské bytosti dopustit.
Příběh ubíhá neskutečně rychle díky střídání kapitol z pohledu Lily a Maxe a člověk není schopen jen dočíst kapitolu a knihu zavřít.
Události kolem holocaustu určitě nejsou popisovány nějak "jemně", ale je pravda, že jsou trochu přizpůsobeny věku čtenářů a nejsou tedy rozepisovány nějak podrobněji. Avšak člověku s trochou historických znalostí z období to bohatě stačí a zbytek je schopen si domyslet...
Příběh cirkusu byl hodně zajímavý a zase jiný pohled na věc. Dál se mi líbil závěr...vše nemusí být jen romantické klišé.

21.11.2019 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Zajímavá kniha, která určitě stojí za přečtení. Podle mě, se prostě jednalo o rodinu s dědičností psychických chorob, protože si to jinak nedovedu vysvětlit. Zejména starou Kateřinu a Heatcliffa, který bohužel vyrůstal v prostředí ve kterém vyrůstal, ikdyž ani tím se nedá omluvit jeho pomstychtivost. Stará Katka sobecký cvok, stejně tak syn Heatcliffa. Nejhorší ze všech osob mi však připadal starý Josef. Opravdu jsem se divila, že ho žádný z vystřídaných pánu nevykopl.

A ještě připomínka...sice jsem knihu četla jako ebook, ale viděla jsem přebal zde...To si vydavatel dělá srandu? Toto na klasice?

28.09.2014 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Četla jsem od Monyové i lepší, ale jako taková rychlá oddechovka dobrý. Je vůbec možné, že mi nakonec bylo tchýně i trochu líto??

14.09.2014 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Perfektní knížka...nejdřív se mi do ní moc nechtělo a teď nevím, jak vydržet do října :-(

03.08.2013 5 z 5

Knížka je dobrá, ale nadšení z prvního dílu už vyprchalo. Začátek je opravdu dosti vleklý, naopak druhá polovina, zejména soudní proces jsou opravdu super záživné.
,,Tak ky peníze darujte Greenpeace nebo něčemu jinému."
,,Na velryby seru."
Lisbeth je prostě super :-D

24.09.2011 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Výborná kniha, musím však přiznat, že mě nešokovala tak, jak mi bylo slibováno. Ikdyž je to nejspíše způsobeno tím, že jsem nejdříve viděla film, takže jsem věděla, do čeho jdu. Nicméně to nemění nic na tom, že se jedná o jednu z nejlepších knih našeho století. Skvěle a strozumitelně napsaná, úžasný příběh, přehledná, zajímavá...co víc si přát :)

12.09.2011 5 z 5

Tvář strachu Tvář strachu Dean Koontz

Super příběh plný napětí, strachu. Je fakt že místy vyvolává mrazení v zádech. Od půlky jsem tušila, kdo je ten druhý, ale i tak to byla výborná četba. Je to moje první kniha od Koontze a jeho psaní je doopravdy výborné.

21.01.2011 4 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Pěkná knížka, ale asi spíše pro ty menší čtenáře. Pro dospělé je Huckleberry Finn, Tomovo dobrodružství je pro mladší, protože narozdíl od Hucka v něm nenacházím žádný podtext. Ale to neznamená, že to není pěkná a kvalitní knížka :)

06.01.2011 4 z 5

Pěkné počtení i ve 20 letech. Tato kniha se mi líbila víc, než Tom Sawyer, který je doopravdy spíš pro mladší čtenáře. Naopak Huckleberry je přitažlivý i pro starší...najde se v něm napětí, lidské drama, podvody, černochy, protirasistický podtext...prostě vše, co může být zajímavé i pro dospělé.

06.01.2011 5 z 5