bárbra13 bárbra13 komentáře u knih

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Oscara Wilde je jedním z mých oblíbených autorů, proto jsem si nenechala ujít ani tuto knížku. Co si budeme povídat, příběh se opravdu podobá scénáři porna. Tak jsem k tomu i přistupovala. Co musím ocenit, je bohatá slovní zásoba. Když píšete pořád o tom stejném dokola, hezky se ukáže, že autorovi slovní zásoba rozhodně neschází.

12.03.2021 3 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Terez už dlouho sleduji na instagramu a velmi ráda poslouchám podcast Linka. Je to neskutečně inspirativní a milý člověk. Její první knihu jsem nečetla, ale tato se mi velmi líbila. Jen mi stylem sedí spíše k blogu, než ke knize.

04.03.2021 4 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Nemám slov. Tahle knížka byla dokonalá a budu o ní ještě hodně dlouho přemýšlet.
Nerada do knih píšu, nebo do nich cokoli lepím, ale tady budu muset udělat výjimku. Až si jí budu číst znovu (jakože někdy určitě budu), musím si zvýraznit všechny ty myšlenky, které mě tak zasáhly.
Co asi nikdy nepochopím je, jak mohl takhle silný příběh o ženě napsat muž. Vystihnout veškeré pocity a problémy, které ženu mohou potkat. A to nejsem feministka, abych si autora cenila jen pro to. Spíš vážně oceňuji autorovu schopnost psaní.

18.02.2021 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Knihu jsem začala číst už před 4 roky, ale tehdy jsem ji nedočetla. Dala jsem ji ještě jednu šanci a lakomec ji hodnotím celkem pozitivně. Pobavila, ale neohromila.

09.02.2021 4 z 5

Kapky na kameni Kapky na kameni Gabriela Futová

Ačkoli je kniha určená spíše pro mladší čtenáře, jsem ráda, že se mi dostala do ruky. Vzhledem k tématu nemůžu hodnotit jinak než 5/5, ale byly zde určité věci, které se mi moc nezamlouvaly.
Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o rebelkách, o kterých jsem dříve neslyšela a mohu se jimi inspirovat.

26.01.2021 5 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Téma se mi moc líbilo. Využití moudrosti mrtvých je velmi zajímavý námět.
Super byl vztah hlavní postavy a medvěda. Co mě zklamalo byl konec.. byl hrozně rychlý. Hlavně v porovnání s tím, jak se některé části vlekly.

24.01.2021 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Série Hunger Games mě velmi bavila, byla jsem tedy nadšená, když jsem zjistila, že se o světě Kapitolu a Krajů dovím něco víc. Hrozně jsem se těšila, až odhalím to, co se skrývá za zlou stránkou Snowa. Celou knihu mi bylo jasné, že se něco zvrtne a napjatě jsem čekala, kdy tento moment přijde. Na samém konci jsem se dočkala. I když jsem něco takového čekala, i tak jsem byla šokovaná.
Postava Snowa je charakterově skvěle vystižená. I když kolem sebe měl lidi, kteří ho mohli dostat na cestu dobra, jeho duše vždy zvítězila. Dychtivost po moci zaslepila vše ostatní.
Jsem ráda za odhalení dalších detailů příběhu Hunger Games - reprodrozdi, krásné písně a vše kolem zvrácenosti a sledovanosti her.

10.01.2021 5 z 5

Milosrdné přízraky Milosrdné přízraky April Genevieve Tucholke

Vlastně ani pořádně nevím, co bych chtěla knize vytknout, ale na 5 hvězd to prostě není.
Co mě zaujalo hned na první pohled - obálka! a celkově designové zpracování knihy. Líbí se mi také bývalé povolání hlavních hrdinek, je to něco nového. Co mě velmi potěšilo, bylo "zlidštění" záporáků.
Co se postav týče, nejraději jsem měla Juniper a jako zbytečnou postavu bych označila Trigveho.
Je tu jedna věc, která mě opravdu iritovala, a to pozměněná jména postav a míst ze severské mytologie.. (Obin, Valkree, Holhalla atd.)
Konec mě moc nezaujal, celkově ale knihu hodnotím dost kladně.

03.01.2021 4 z 5

Kolébka všech světů Kolébka všech světů Jeremy Lachlan

(SPOILER) Za mě bohužel jen 2 hvězdy. Příběh měl skvělý potenciál, ale autor ho nevyužil. Hlavní hrdinka skoro nic nedokázala, vždy se jen svezla na pomoci ostatních.. V závěru knihy zjistíme, že se vlastně jen "dobře narodila". Co mě také vytáčelo byl ten fekální humor a neustále zmínky o utírání slin po probuzení.
Kniha se ale velmi dobře četla a velmi mě zaujalo zpracování paláce.

25.12.2020 2 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Tuto knížku jsem četla v originále. Je to poprvé, co jsem se vrhla do čtení v angličtině a byla jsem nadšená. Knihu jsem si koupila v průběhu pracovní stáže v Irsku a i díky příběhu jsem se při čtení přenesla zpět. Právě díky této nostalgii a kráse anglického jazyka knize odpustím drobné chybky (záhada s prstenem a přívěskem, jejíž vyřešení bylo jasné od samého začátku..). Skvělé bylo použití deníků k propojení dvou časových rovin!

14.12.2020 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Moje mamka absolutně miluje knihy od A. Christie, takže si čas od času nějakou z její knihovny vypůjčím. Miluji příběh s Poirotem, a proto jsem byla trochu zklamaná, že se v tomto příběhu neobjevuje. Zápletka je ale velmi zajímavá!

14.11.2020 4 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

Relativně zajímavý a originální příběh. Místy na mě až moc krutý (a to mi to až tak nevadí :D), viz. trhání nehtů. Měla jsem ale pocit, že je příběh takový nedotažený. Některé pasáže by bylo lepší popsat detailněji nebo je rozvinout.

14.11.2020 3 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

Na knize se mi moc líbílo, že už v druhém díle se dozvíme, kdo za únosy stojí. Hrdinové knihy ale celou pravdu ještě neznají. V třetím díle se tedy nejspíš můžeme těšit na postupné odhalování záhady v současnosti.

04.09.2020 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Sérii - Odkaz dračích jezdců jsem přečetla, když mi bylo dvanáct let a doteď jsou stále mými nejoblíbenějšími knihami. Proto byla tato kniha velmi příjemná nostalgie. Také mě podnítila k tomu, abych si Odkaz přečetla znovu.
Nejvíce se mi asi líbil příběh Červ, byl pěkně rozvedený a s velmi pěkným koncem. Trochu mě mrzí, že jsme se nedozvěděli více o Murtaghovi.

20.08.2020 4 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Začátek mě vtáhl do děje. Kniha se velmi dobře četla. Radost mi udělala "romantická" linka, která se nevyvinula tak, jak jsem čekala, za to palec nahoru. Když se Alice začala propojovat s Vnitrozemím, příběh začal být lehce zmatený. V některých částech jsem měla problém porozumět tomu, kam autorka směřuje. "Odvykačka" pro stvoření a lidi z Vnitrozemí na konci mě pobavila.

Myslím, že by bylo zajímavé, kdyby kniha obsahovala i ostatní příběhy z knihy "Příběhy z dalekého Vnitrozemí".

14.08.2020 4 z 5

Žár Žár Kiersten White

Za mě nejlepší díl trilogie.

23.07.2020 5 z 5