bárbra13 bárbra13 komentáře u knih

Prostě srdcovka. Sice nejsem fanoušek scénářových knih, ale tady nejde jinak než 5/5 :)

26.06.2023 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Jízda od začátku až do konce! Když jsem dočítala poslední kapitoly, sbalila jsem se a jela jsem si koupit 3. díl.. asi tolik k hodnocení :D Pro ty, co chtějí číst více v angličtině doporučuji tuto sérii. Je opravdu obohacující pro novou slovní zásobu. Ale pravděpodobně to nebude vhodné pro ty, kteří chtějí se čtením v angličtině začít.

24.06.2023 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Ani se mi nechce knihu hodnotit hvězdičkami.. zdá se mi, že se to nehodí.
Této knize bývá vyčítáno, že není záživná. Jsou to deníky, s tím jsem počítala.. mně vadilo něco úplně jiného. Po celou dobu čtení jsem měla pocit, že se mi tato slova a řádky vůbec neměly dostat pod ruku. Měla jsem pocit provinění, jako bych někomu ten deník vzala z šuplíku a četla ho bez dovolení. Bylo sice moc fajn, nahlédnout do hlavy tomuto úžasnému herci, ale myslím si, že jeho takto soukromé a intimní myšlenky měly zůstat pouze pro něj a jeho rodinu.

09.06.2023 3 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Tohle byl tak miloučký! Přesně ty příběhy, které chcete číst po náročném dni. Obdivuju to, jak autorka kouzlí se slovy a jak umí krásně vyjádřit myšlenku. Moc mě zaujalo vyprávění od konce, dodává to takovou objevit, co za tím vším je. Při čtení jsem měla husí kůži, i jsem byla dojatá.
Krásná kniha!

02.06.2023 5 z 5

Okouzlená Okouzlená Gita Trelease

Moc se li líbilo prostředí! Všechny ty krásné šaty, paláce.. no prostě nádhera. Magie byla v tomto příběhu dost jemná a relativně uvěřitelná. I pomalejší romantika se mi líbila. A moc oceňuji to, jak kniha poukazuje na to, jak rychle dokáže být člověk sveden pozlátkem, i když k němu dříve choval odpor. Co mě až tak nechytlo byl konec. Vzhledem k tomu, jak se příběh chvílemi táhl mi přišel dost zbrklý a moc ve stylu "dobro vždy zvítězí".

17.05.2023 4 z 5

Opouštím ostrov Opouštím ostrov Tomáš Zástěra

Tomášův humor miluji a jsem vždy ráda, když stihnu jeho vysílání na Evropě 2. Knížka je skvělá. Zasmějete se i Vás pohladí po duši. Doporučuji!

24.04.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Úžasné zakončení série. Moc se mi líbí myšlenka toho, že někdy je lepší vzdát se pomsty, pro větší blaho ostatních.
Z toho nového mechanismu pro balanc na planetě Zemi dost mrazí.

24.04.2023 5 z 5

Hon na střízlíka Hon na střízlíka Mary Watson

Fantasy příběh z mého milovaného Irska. To prostředí mohlo být tak super. Bohužel ho ale autorka moc nevyužila. Kromě tradic, slov a pár narážek to s Irskem nemělo moc společného. Námět se mi líbil, jen si myslím, že by potřeboval více času.. O dvou "klanech" jsme se toho moc nedozvěděli, přitom to mohlo být tak zajímavé! Zmínit více historie, jak funguje jejich magie, žijí i mimo Irsko atd.. Bylo tam spousta věcí, které by chtěly dotáhnout, myslím si totiž, že příběh má velký potenciál. Třeba bude pokračování, kde se toho dozvíme více :)
A překlepy mě teda doháněly k šílenství!

28.03.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Opět mi spadla brada. Musím se přiznat, že jsem se při čtení dost zastyděla, jak málo toho o rumunské historii vím. Příběh byl tak šokující, že si určitě dohledám více informací.
A před Rutou teda klobouk dolu! Je to prostě mistryně historických románů. Doufám, že je pravda, že se chystá psát knihu i o české historii.

19.03.2023 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Opět skvělý námět! Neal prostě nezklame nikdy! Těším se na pokračování

15.03.2023 5 z 5

Kniha noci Kniha noci Rodrigo Blanco Calderón

Kniha mi upřímně moc nesedla. Byla psaná velmi chaoticky a musela jsem se hodně soustředit, abych alespoň trochu porozuměla. Působila na mě dost pesimisticky a neužila jsem si ji. Některé pasáže ale byly zajímavé.

07.03.2023 2 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Kniha mě opravdu vtáhla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je opravdu skvěle napsaná. Moc se mi líbí, jak se klade důraz na to, že nikdo z nás není jen dobrý nebo jen špatný. Člověk se často v životě nachází v situacích, kdy musí udělat rozhodnutí, která nebudou pro všechny přínosná. Tato kniha jich byla plná a byly skvěle vykreslené.
Na konci jsem si poplakala.

23.02.2023 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Prostě srdcovka!

16.02.2023 5 z 5

Naprosto pozoruhodná věc Naprosto pozoruhodná věc Hank Green

Knihu jsem si koupila asi za 19 Kč ve výprodeji a neměla jsem velká očekávání. Neměla jsem vlastně žádná očekávání.. vždyť já ani nevěděla, co to bude za žánr :) Asi i díky těmto aspektům mě kniha chytla. Děj rychle ubíhal. A sedl mi i styl psaní. Co jsem tak četla komentáře ostatním, byl styl psaní jednou z nejvíce vytýkaných věcí. Mně se naopak to chaotické pojetí líbilo! Asi proto, že takhle nějak to vypadá v mé hlavě :D. Doporučuji jako oddechovku.

13.02.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Moje první přečtená kniha od této autorky. Každý o jejích knihách mluvil jako o peprnějších. Neočekávala jsem tedy od děje nic velkého, ale musím říct, že mě kniha opravdu chytla! Suprově vystavěný svět. Bavilo mě objevovat Prythian. Feyre mě jejími rozhodnutími někdy dost otravovala, ale alespoň to ukázalo rozdíl mezi námi lidmi a faeries :) A peprnější scény mi do děje zapadly, nepřišly mi nijak na sílu.

05.02.2023 5 z 5

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Robert Louis Stevenson

Další z klasik, která se mi moc líbila. Ocenila bych klidně i delší verzi :)
Lupič mrtvol mě také zaujal, Marheim mě až tam moc neoslovil.

18.01.2023 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tahle kniha ve mně hodně rezonuje.. (ježiš abych nebyla Tonista :D).
Úžasné, jak jsme mohli nahlédnout do "hlavy" Thunderhead. Bylo to tak děsivě realistické.. po dočtení jsem měla pocit, že se opravdu jednou zničíme sami.
Nemůžu se dočkat na finále!

15.01.2023 5 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Tempo románu je velmi pomalé, takže jsem s knihou strávila docela dost času. Musím ale říct, že to byl příjemný odpočinek od knih, které čtu normálně. Někdy je holt potřeba zvolnit :)

02.12.2022 4 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Prostředí a postavy super! Slovanskou mytologii v knihách miluju čím dál tím víc!
To, co mě ale zklamalo byl konec a celkové nedotažení detailů. V příběhu bylo několikrát zmíněno něco zajímavého, ale autorka se k tomu nikdy nevrátila, nebo to prostě vyšumělo. Konec nabral neuvěřitelný spád, pro mě bohužel až moc.. moc jsem tomu nevěřila.

08.10.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Kniha je velmi čtivá, to ji nemohu vytknout. 492 stran uteklo jak voda, ale ten příběh pokulhává. Kdyby kniha skončila po první části, byla bych spokojenější. Druhá půlka mi nic nepřinesla. Veškerá ta tajemství na mě byla přehnaná. Byl v té knize alespoň jeden charakter, který neměl problém? A zakončení ve stylu domysli si sám mám většinou ráda, ale tady mi to přišlo nedotažené. Celkově za mě ne a do dalších knih od paní Třeštíková se nepustím.

09.09.2022 2 z 5