Milosrdné přízraky přehled

Milosrdné přízraky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410777/bmid_milosrdne-prizraky-C3C-410777.jpeg 3 55 55

„Cvičení válečníci zabíjejí nahlas. My zabíjíme potichu. A přesně tak lovíme bestie.“ Frey touží po životě, o kterém se budou vyprávět ságy a skládat písně. Jenže je členkou nechvalně proslulé starodávné ženské sekty, která přežila vzestup i pád království. Členky sekty jsou obchodnicemi se smrtí, odsouzené k tomu, aby křižovaly Vorselandem a za bídnou odměnu zabíjely staré nebo nemocné lidi. Jejich metody jsou tiché, ba dokonce milosrdné, ale kamkoli je jejich putování přivede, tam jejich dýky vyvolávají napětí. Frey a její skupina — Ovie, Runa a Juniper — už jsou kupčením se smrtí unavené a sní o lepším životě. Takže když Frey zaslechne, že na severu řádí bestie, uvědomí si, že její likvidace jim skýtá šanci na slávu a bohatství. Její skupina se během putování bude muset vyrovnat se samotářskými čarodějnicemi a čelit bezohledné královně Červené vrby. Na jejich úspěchu nebo selhání závisí osud všech žen.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

The Boneless Mercies , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Milosrdné přízraky. Přihlašte se a napište ho.

Šárušš
28.01.2024 3 z 5

Knihu jsem dostala k jedněm Vánocům od bratra. Líbila se mi její obálka, jelikož tíhnu k vlkům, ale jinak mi trvalo velmi dlouho se k ní dostat a říct si, že si ji opravdu přečtu. Nakonec mě příběh Frey celkem dost bavil. Byl napsaný celkem zvláštním stylem, ale neuráželo mě to.

KTera
08.08.2021 5 z 5

Knihu jsem zakoupila v akci a nic moc od ní neočekávala. Příběh mě pohltil, putovala jsem spolu s Milosrdnými přízraky všude kam je to zaválo. Pochmurný příběh plný smrti ale i naděje. Za mě doporučuji.

tomas9591
01.04.2021 3 z 5

Od knihy jsem měl jen lehká očekávání, ta se však naplnila.

Autorka pracuje s poměrně jednoduchým příběhem, jehož zápletka působí jednoduše, taky možná jednoduchý je, ale pořádně ho propracuje!

Máme tu velké množství postav, těch hlavních je pět a v průběhu knihy poznáváme spoustu dalších, které po cestě potkáváme. Každá z nich měla duši a svůj charakter, nebyly vůbec ploché a měly příběh.

Celkový nálad Milosrdných se mi líbil.

Autorka vytvořila nový svět, který měl propracované kořeny a působil velice stabilně. Vytvořila nové kultury, vše své.

Myslím, že by byla schopná psát sáhodlouhé fantasy.

Tleskám za design, obálka, kapitoly, vše.

Knižní novinky (43. týden)

20.10.2019

Kniha Milosrdné přízraky v seznamech