Barbora216 Barbora216 komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Krásná kniha, výborně se četla jako všechny knihy od Jodi Picoult. Výborně sestavený příběh, všechno na sebe dobře navazovalo a děj odsýpal. Po tolikati přečtených knihách o 2. sv. v. mám ale stále problém uvěřit, že se děli tak strašné věci, toho snad nikdo nemůže být schopen.

21.08.2018 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Hezké čtení, je to taková romantická oddychovka. Vlastně ani nevím, jesli autorka chtěla něco dvěma příběhy říct. Možná "jdi za srdcem, ale někdy radši poslouchej rozum"? :-D Nebyl to žádný srdcervoucí příběh, ale kniha se četla dobře, odpočinula jsem si u ní, takže splnila účel.

13.08.2018 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tuhle knihu jsem četla ještě snad dřív, než mi bylo 15 let. A četla jsem ji dohromady třikrát. Vlastně celou ságu jsem četla třikrát. I když se může zdát, že jde o jednoduchou červenou knihovnu, kniha má v sobě něco navíc. Něco, díky čemu jsem nemohla přestat číst, cítila to stejné co hlavní postavy a prožívala každý krok s nimi. Vždycky, když jsem musela přestat číst, byla jsem zklamaná, že to je vlastně jen výmysl a stejně jsem doufala, že jednou prožiju něco podobnýho. :-)

31.07.2018 5 z 5

Kniha byla dobrá, námět zajímavý. U čtení jsem se celkem bavila, ale něco zvláštního z knihy to ve mně nezanechalo. Asi bych znova nečetla.

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Mě tahle knížka teda naprosto nadchla. Výborně jsem se pobavila a věděla jsem, do čeho jdu, a že to má být místy docela "za hranicí". Věřím, že pro někoho některé pasáže mohou být dost nepředstavitelné a znechucující, ale já se u knihy moc bavila.

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Jíst meditovat milovat - nadchnul mě už název knihy. Věřím, že tato kniha není pro každého, není to nějaké velké literární dílo, ale mě čtení moc bavilo. Oddechové čtení, to je přesně to, co jsem od knihy čekala a taky dostala. Nebo se mi možná tolik líbila jen proto, že ráda jím, medituju a miluju.. :-)

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Stařec a moře jsem přečetla během čekání v čekárně u lékaře. Jelikož to byla moje první kniha od Hemingwaye, nevěděla jsem do čeho jdu a kniha se mi docela líbila. Ač to není něco, co bych běžně četla, možná právě kvůli tomu, že je kniha krátká, mě nestihla znudit. U druhé knihy Hamingwaye jsem ale zjistila, že je to na jedno brdo, takže díky tomu, že jsem tuto knihu od výše zmíněného autora četla jako první, dávám tři hvězdičky.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Nádherné, odpočinkové čtení. Zvlášť jsem ráda, za české autory, kteří s češtinou umí krásně pracovat a do příběhu vás uplně vtáhnou. Jako bych zase byla dítětem a nácházela se někde v přírodě u řeky.

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Miluju filmy jako Pelíšky, Pupendo a další inspirované Šabachovými knihami. Jsou to moje srdcovky, tak jsem si řekla, že si musím přečíst i toho Šabacha. :) A je to rozhodně klenot český literatury. Jsem vždycky nadšená, když objevím nějakého českého autora (i klasika, ke kterému jsem se zatím nedostala) a můžu si říct, jak je ta čeština nádherná a jak fantastický smysl pro humor máme. To, že se příběh odehrává za minulého režimu jsou jen další body navíc. Rozhodně pět hvězdiček.

31.07.2018 5 z 5

Ruce pryč od této knihy! Ruce pryč od této knihy! Jan van Helsing (p)

U této knihy nevím pořádně co napsat. Rozhodně mě kniha ovlivnila víc než jsem si myslela a i teď po letech si při některých situacích na slova autora vzpomenu. Některé pasáže mi přišly naprosto fascinující, ale některé jen bláboly. Tak jako tak je to kniha, která ve mě zůstala a pro ty, kteří raději žijí ve sladké něvodomosti, nedoporučuju, mohlo by vás to rozrušit. :) Ale ti, kdo rádi zjišťují, jak vlastně svět funguje (nebo jak je možné, že to funguje), těm bych knihu rozhodně doporučila. I když kniha není literární skvost, je pravděpodobné, že objevíte nějakou pasáž, která vás fakt dostane a nebudete na svět už koukat stejně.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Moc hezké počtení. Dlouho jsem se této autorce vyhýbala, myslela jsem si, že nemám ráda červenou knihovnu. Ale po přečtení této knihy, která mě tak moc bavila, jsem věděla, že to rozhodně není poslední kniha od této autorky. Příběh byl čtivý, krásně napsaný, konec srdcervoucí. I když jsem před přečtením viděla film, který se mi moc líbil, kniha je ještě o moc lepší. Navíc romantické knihy nemám ráda, kvůli často předvídatelným koncům, ale tady mě konec naprosto ohromil.

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Čas od času se rozhodnu přečíst si knihu, která je zaměřena na duchovno, vnitřní rozvoj a tak podobně. Tuto knížku mě dlouho lákalo si přečíst, ale možná jsem od ní čekala víc. Má velmi jednoduchý, vlastně téměř žádný příběh. Moudra, která se v knížce objevují, jsou vlastně už dávno známá. Knížka není ničím převratná, ale i tak jí dávám čtyři hvězdičky, a to proto, že rady, které jsou v ní obsažené, je potřeba si často připomínat. A i když tyto návody čteme ze všech možných stran a různých knih, kterých je na toto téma taky dost, vždycky mi to něco nového ukáže nebo připomene. Čtivě napsané.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Nádherná kniha v jakémkoliv věku, taková, co pohladí po duši. Miluju samotný příběh, při čtení této knihy mi bylo krásně a cítila jsem se bezstarostně. Navíc jakým jazykem pan Poláček píše - přesně proto miluju češtinu, jak je barvitá a každý může slova používat jinak... Moc hezké.

Babičky Babičky Petr Šabach

Knihu Babičky od Petra Šabacha jsem si díky její skladnosti nosila na nudné přednášky do školy a potají se ji snažila číst, ale tolikrát jsem se musela nahlas smát, že jsem její čtení musela nechat nakonec na doma. Možná jen mi první půlka knihy přišla vtipnější než ta druhá, ale je to skvělá knížka, která pobaví.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Moje první kniha od Ruty Sepetys. Kniha se mi líbila, ale nevyhovovaly mi krátké kapitoly, vždy mě to od příběhu svým způsobem vyrušilo. V každém případě si vybrala skvělé téma, je super, když se o méně známých tragédiích takového rozsahu dozví co nejvíce lidí. Takže bych knihu rozhodně doporučila dále, příběh zajímavý, chytlavý, dobře se četl. Ale jedna hvězdička dolů za kapitoly a za něco (nevím přesně co), co mi tam trochu chybělo, abych dala plný počet. Ale doporučuji.

24.07.2018 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Na další knihu od Jodi Picoult jsem se moc těšila. Knihu jsem přečetla za tři dny, příběh mě opravdu chytil. Bylo zajímavé dozvídat se informace o komunitě Amišů, ale tentokrát mě zklamal konec - tak nějak jsem to od samého začátku čekala. V každém případě knihu hodnotím pěti hvězdičkami, ač se velká část příběhu odehrávala u soudu stejně jako ve Velkých maličkostech, to mi přišlo dost podobné, a stejně dávám pět hvězdiek, i když mi konec nepřipadal překvapivý. Krásné a chytlavé čtění.

17.07.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Miluju knihy s válečnou tématikou, přečetla jsem jich už docela dost a většinou jsem byla hodně nadšená, ale tahle kniha pro mě byla nejen zklamání, ale taky docela utrpení číst. Vůbec mě to nebavilo, musela jsem se do toho nutit. Proč jsem se do této knihy tolik nutila bylo hlavně proto, že má tak dobré hodnocení a byla mi několikrát doporučována. Ale za mě ne, příběh mě nebavil, odpuzovaly me některé nechutné scény z války (což mi jindy nevadí, nevím proč tady ano) a knihu jsem v polovině odložila.

12.07.2018 2 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Obraz Doriana Graye - tak tato kniha se mi velmi líbila. Měla jsem ji přečtenou asi za tři dny. Originální a skvělé téma a ještě výborně napsané. Moc se mi líbila.

12.07.2018 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Fantastická kniha! Viděla jsem i film, který je proti knize obrovské zklamání a není tam ani část toho, co by tam být mělo. Pravda, začátek knížky se mi četl hůř, četla jsem opravdu po kouskách a dlouho (snad i týdny), ale druhá polovina knihy mě tak chytla, že jsem ji přečetla za dva dny a kolikrát jsem se přistihla, že i přeskakuju řádky, abych věděla, co bude. Rozhodně si musíte přečíst! Je to neuvěřitelné, co někteří lidé musí zažít. Moc doporučuji.

12.07.2018 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Rozmarné léto jsem si vybrala k maturitě, protože je ta knížka krátká. Nakonec jsem zjistila, že by bylo mnohem snažší vybrat si knihu delší, ale čtivější. Rozmarné léto jsem četla kvůli maturitě třikrát po sobě, abych vůbec věděla, o co tam jde, protože jsem tomu vůbec nerozuměla a knížka to pro mě byla fakt náročná. Nakonec se mi to vyplatilo, protože jsem si ji u maturity vytáhla. :D Ale kdyby nebylo školy, po prvních stránkách bych odložila. Dvě hvězdičky za originalitu jazyka.

12.07.2018 2 z 5