Attia Attia komentáře u knih

V pasti V pasti Michael Northrop

Vážně pěkná kniha, ale k dokonalosti tomu něco chybělo... Nedá se říct, že by to byl nějaký nervydrásající příběh, kdy hlavní postavy bojují o přežití ze všech sil... Ok, měli to nepohodlné a byli v ohrožení, ale třeba jídla měli vážně dost... Autor nás vždycky navnadil na nějaký vážný problém, ale vlastně z toho pak nic pořádného nebylo. I tak se mi velmi líbila obálka a děj byl určitě pro mě docela originální a závěr se také povedl....

16.10.2014 4 z 5

Město zázraků Město zázraků Robert Jackson Bennett

Celá trilogie odkrývá novou úroveň fantasy žánru, která má potenciál oslovit rozsáhlé publikum. Klasický žánr fantasy obohacuje o prvky steampunku i detektivního žánru, dodává mu nádech magična a i moderního světa. Město zázraků (stejně jako Město schodů a mečů) sice vyžaduje více vašeho času a pozornosti, odměnou vám však je úžasný čtenářský zážitek. Netroufám si říct, který díl je nejlepší, Město zázraků je každopádně dokonale rozehraným i ukončeným finálem. Není lehké říct sáze sbohem, ale jsem opravdu ráda, že jsem si knihy přečetla.

21.08.2019 5 z 5

Vůbec nic Vůbec nic Hanif Kureishi

Moje pocity balancovaly na hraně mezi naprostým znechucením a čirou fascinací...

17.11.2018 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

O knize bych mohla říct dvě slova, která ji dokonale vystihují: Fakt cool. Artemis mě zkrátka bavila jako výtečná, akcí nabitá, ale stále oddechová kniha. Vědecké fakty nejsou na obtíž, nekazí čtení, naopak příběh obohacují a podtrhují. Autorův výtečný, lehce ironický humor se zde naplno projevil.

17.11.2018 4 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Na Odvrácené straně je skutečně perfektní název, neboť příběh nesoucí se v noir stylu je temný a ještě temnější s ostrým a břitkým humorem (který silně balancuje na hraně vtipnosti, občas už je za ní) a vysokou úrovní ironie a cynismu. Na nikoho není brán ohled. Bohužel ani na čtenáře ne.

12.07.2018 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Ačkoliv nejsem velkým příznivcem románů a zamilovaných příběhů, Možná jednou mě velmi oslovilo a zaujalo. Nabízí mnohem více než jen milostný trojúhelník a trable s láskou, pojednává také o tom, jaký je život neslyšícího, jaké komplikace i bonusy přináší a že ani hluchota není překážkou k tvoření úžasných věcí jako hudba a skládání písní.

26.08.2017 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Příběh Poslední měl velký potenciál a oceňuji zejména neotřelý způsob zpracování, nicméně až v příliš mnoha směrech je kniha nedotažená nebo nelogická a hlavní postava nepatří zrovna mezi nejsympatičtější jedince s nejpropracovanějších charakterem. Ale jedná se o autorčin debut, takže si myslím, že ve své první knize odvedla solidní práci.

03.05.2017 3 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Kdo se nejdřív koukne na seriál a pak sáhne po knize, ať se nediví, že se mu nebude líbit.

17.04.2017 4 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Zrovna ve chvíli, kdy můj zájem začínal vážně uvadat a já vedla bitvu s každou další stránkou, jsem se dostala až k Běsům... A nějak se mi nedostává slov. Najednou jsem musela naprosto nechápající, zděšená, bezmála nepříčetná číst dál!
Pravda bolí a to dokonce i v případě, že se jedná o fiktivní příběh v knize.

13.01.2017 4 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Veliké překvapení pro mě!
Nechtěla jsem knize dávat moc šancí, už jsem přečetla tolik titulů podobného tématu. Přesto nad nimi Monument hravě vynikl. Autorka se totiž nesoustředila jen na akční děj, ale především na vztahy a reakce jednotlivých dětí i jejich postavení a chování ve skupině.
Kniha se mi četla skoro sama, velice chytlavá.

04.12.2016 5 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den David Levithan

Pociťuji tolik emocí stejně jako jsem cítila u prvního dílu, ale tyto jsou diametrálně odlišné. V pokračování jsem čekala ledacos, ovšem autor mě stejně šokoval.

Pokud nebudete jen povrchními čtenáři, povšimněte si celkového hloubky příběhu ale výrazného poselství.

04.11.2016 5 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Chtěla jsem dát tři hvězdičky, protože věřím, že si je kniha zaslouží.

Ale ne. Nejde to. Ke konci jsem proklínala každou stránku, která mě dělila od konečného zaklanutí knihy. Přitom všude jinde čtu tak nadšené ohlasy!

Mě však Stínová královna absolutně minula.

17.09.2016 2 z 5

Apokalypsa Z: Začiatok konca Apokalypsa Z: Začiatok konca Manel Loureiro

Miluji tématiku zombie apokalypsy, takže se mi autor perfektně trefil do noty. Díky formě blogových a později deníkových zápisků mi příběh i jeho hlavní hrdina hned přišel bližší.
Občas jsem sice narazila na drobné nesrovnalosti či nelogičnosti, někdy tempo kolísalo, ale čert to vem, kniha se mi moc líbila.

14.09.2016 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Lež nemohu hodnotit jinak než pozitivně, protože byla čtivá, napínavá, temná a děsivá stejnou měrou. Vyvolala ve mně spoustu pocitů a rozhodně mi nedala spát, dokud jsem se nedostala až na konec. Jedná se o mistrnou ukázku dobře napsaného psychotrihlleru se všemi možnými vychytávkami a lahůdkami, jež tento žánr nabízí.

28.07.2016 5 z 5

Chaos Chaos Rachel Ward

Oproti prvnímu dílu rozhodně došlo k zlepšení, více promyšlený děj, více napětí, více zvratů, více rozvinuté charaktery postav a jejich vývoj. Ke konci jem napětím skoro ani nedýchala!

29.12.2015 5 z 5

21. den 21. den Kass Morgan

Fascinuje mě, jak moc dokáže autorka "okecat" tak málo události.
Děj se nijak výrazně nepohnul dál, přesto jím byl zaplněno 264 stran a mě to navíc ještě relativně bavilo! Nedokážu porovnat, jestli se mi líbila víc jednička nebo dvojka, každopádně 21. den jsem měla přelouskaný hodně rychle, autorka umí prostě psát čtivě.
Jen bych volila víc akce a dějových zvratů namísto neustálých dialogů postav a řešení vztahů mezi nimi - ty se mimochodem měnily rychlostí světla, navíc zcela přehnaných způsobem.

21.10.2015 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Uf.... Zase na pár dní zkažený čtenářský apetit.
Opravdu to je jen plochá romantika! A to bez debat. Celou dobu se vlastně nic závratně důležitého nedělo, Elita je překlenovací díl se vším všudy. Navíc mi drahá America začala neuvěřitelně lézt na nervy tím, jak byla neuvěřitelně vybíravá a nerozhodná. Na jednu stranu chápu, že se ty stránky musely něčím zaplnit, ale číst pořád dokola o tom, jak se America naštvala na Maxona a šla se líbat s Aspenem, načež si uvědomila, že je Maxon vlastně lepší a líbala se s ním... S tím na mě prosím nechoďte.

Doufám, že to haló s rebely k něčemu povede, protože jestli je tam autorka dosadila jen pro zvýšení napětí bez žádného dalšího většího odůvodnění, tak je pro mě mrtvá.

02.10.2015 2 z 5

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) František Novotný

Nevím, jak moc se liší originál od převyprávění, ale ať je ten rozdíl jakýkoliv, k Robinsonovi můžu říct akorát to, že když jsme ho kdysi v páté třídy četli, byla jsem z té knihy úplně uhranutá. Hltala jsem všechna Robinsonova dobrodružství, každá strana byla pro mě zajímavá, ztrácela se ve snovém světě představ a vždycky byla nejmíň o dvě strany napřed před ostatními, což učitele značně vytáčelo.

01.01.2015 5 z 5

Wicca Wicca Cate Tiernan (p)

Na mě kniha zapůsobila jako ohromné množství klišé na jednom místě. Marně jsem hledala něco originální, co se nedalo odhadnout. Jen si přečtěte tu anotaci. Nepříliš pěkná a nevýrazná holka, co ještě neměla kluka, se najednou zalíbí tomu nejkrásnějšímu a nejdokonalejšímu klukovi, který mám zlaté oči (protože všichni tihle klišoidní kluci musí mít neobvyklou barvu očí), a zároveň zjistí o sobě, že je úžasně mocná čarodějka...

Morgan mi byla po celou dobu absolutně nesympatická (ale našly se i světlejší chvilky). Ona chudinka totiž vůbec za nic nemohla, vždycky to nějak šikovně vyšlo, že špatní byli jen ti okolo ní, každý jí chtěl strašně uškodit, ale ona měla věrně milujícího ochránce Cala, který ji nehorázně moc miloval a přitom se ona sama popisovala jako nepěkná holka s výrazným nosem a plochým hrudníkem. Ona se mohla na každého zlobit, protože na to přece měla právo! Ale běda, jestli by jí ostatní chtěli jen zkřivit vlásek na hlavě. Pokaždé jsem zarytě fandila "záporákům", i když ti byli předem odsouzeni k záhubě a neúspěchu. Kdokoliv, kdo byl proti naprosto nereálnému vztahu Morgan a Cala, měl u mě plus.

Po celou knihu jsem se marně snažila najít něco, co by mě prostě překvapilo, ale jak jsem četla dál, nastávaly jen další a další velmi "překvapivé" (pochopte ironie) události. Kniha se vlastně sestávala z neustále opakujících se situací, které akorát vyústily v odlišný závěr. To kdybych já sepsala knihu o svém všedním životě, bylo by to možná i zajímavější. Kolikrát v knize bylo popisované Morganino vstávání a následný úprk do školy... A to se to dalo protáhnout skoro na pět set stran.

A konec? To jako fakt. Přišlo mi, jako kdyby někdo zapomněl dopsat poslední kapitolu a epilog. Já se nutím do čtení takových stovek stran a jediný konec, který se mi dostane, je tenhle?! Určitě musí být víc dílů, protože jinak ta kniha není hodna vydání. Ale i kdyby byly další díly, ten konec byl hodně, hodně, hodně moc chabý. Čekáte 450 stran a pak.... velké prd. To mám považovat za rozzuzlení a vyvrcholení knihy? Nemožné. Očekávala jsem něco mnohem napínavější a velkolepějšího, než bylo tohle. Pochybuji o tom, že to měl být konec. Někdo prostě opominul napsat posledních deset stran...

22.11.2014 1 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Velice čtivé, svěží a s dosahem na současnost.

28.12.2018 4 z 5