archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Děj byl celkem dobrý.Vadily mi v něm rozvleklé psychologické rozbory dr. Lectera.
Konec byl velmi nepravděpodobný. Nedovedu si představit agentku Starlingovou a její
nepravděpodobnou změnu chování vůči Hannibalovi.

20.08.2022 3 z 5

Velký risk Velký risk Erle Stanley Gardner

Ze začátku jsem byla nadšená. Knížka se mi líbila. Hezky se mi četla. Oželela jsem, že se tam nevyskytuje Perry Mason.
Ke konci se mi bohužel přestala líbit a nudila jsem se. Naštěstí byl
konec

14.08.2022 3 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Náhodou jsem objevila tuto knížku, když jsem zjistila čemu se věnuje, tak jsem byla nadšená, protože mě minulé životy velmi zajímají.
Ze začátku mě velmi zaujala. Později, hlavně při výkladu Ptahhotepova učení, jsem ději
přestala rozumět. Stále jsem se snažila, abych ho pochopila. Během prolínání současného a minulého života jsem se v ději ztrácela úplně.Chvílemi jsem měla pocit, že
si děj protiřečí, hlavně Ptahhotepovo učení. Možná, že to bylo jenom proto, že jsem ději nerozuměla. Určitě se k ní budu vracet a třeba jí pochopím.

09.08.2022 4 z 5

Manželské nehody Manželské nehody Randy Susan Meyers

Začátek se dal celkem číst. Po návratu Maddy domů, jsem začala přeskakovat stránky. Zoufale jsem čekala až bude konec. Nikdy více.

24.07.2022 odpad!

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

I když se mi film líbil, tak mě knížka zaujala o něco víc.

19.07.2022 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

No nevím, děj mi připadal dost nepravděpodobný. Fáma nezačala vyloženě od Joanny.
Rozbory, jestli má žít s Michaelem nebo ne, mi připadaly přehnané.
Opravdu by rodina Robbieho Harrise, tak pronásledovala Sally McGowanovou. Konec byl nečekaný, ale jinak mě kniha moc nezaujala.

17.07.2022 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Tuto knížku jsem si přečetla už dávno, ale nezanechala ve mě nějakou úžasnou stopu.

11.07.2022

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

I tato krásná knížka je krásná. Přečetla jsem jí jedním dechem.

11.07.2022 5 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

(SPOILER) Knížka se mi moc líbila. Přečetla jsem ji jedním dechem. Krásný a zajímavý popis života Anahity v Indii a v Anglii. Setkání Anahity a Donalda (po jeho svatbě) mě uchvátil. Pohádkový konec Rebeky a Ariho byl předvídatelný.
Všem, kteří mají rádi romantické příběhy, knížku doporučuji.

10.07.2022 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Oddechová knížka se moc hezky četla. Prožívala jsem život sestřiček, jejich problémy v práci, starosti nebo radosti doma a hlavně lásky. Lásky šťastné, ale i problémové. Těším se na pokračování.

03.07.2022 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tato knížka byla druhá, kterou jsem si přečetla. Z první knížky jsem byla nadšená. Tato knížka mě zklamala. Děj se celkem dobře četl. Zajímavý byl život Emmy. Bohužel konec byl divný. Nejdřív Jane ujišťují, že její dítě nebude mít Downův syndrom. Najednou mezi řečí čtenář zjistí, že narozené miminko Downův syndrom má. Nepochopila jsem, jestli Jane může dům prodat atd. Zmatený , nevysvětlitelný děj nemám ráda.

30.06.2022 3 z 5

Gardedáma Gardedáma Laura Moriarty

Knížka se ni velmi líbila. Hezky se četla. Život Cory byl velmi barvitý. Myslela jsem, že Louisa ovlivní a změní život Cory, ale její život ovlivnil New York. Příběh Louisy mi připadal zbytečný.

16.06.2022 5 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Knížku jsem přečetla velmi rychle. Moc se mi líbila, i když mně vadilo prolínání současnosti a minulosti. Bohužel ke konci začala být zbytečně moc nepravděpodobná. Proč Freedie tak rychle ukončil lásku s Posy a nic jí nevysvětlil.
Opravdu věřil, že by to Posy neunesla ? Také nepravděpodobný rozpad vztahu Nicka a Tammy. Mohl jí vysvětlit, že má dceru. Nebudu to dále rozebírat. Je to romantická knížka, tak musí člověk počítat i s naivním koncem.

08.06.2022 4 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Příjemná, čtivá knížka - veselá, smutná, melancholická. Hlavní hrdinka a její současný život, nejenom její život za fotografiemi.

06.06.2022 4 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Když jsem si knížku začala číst, tak jsem věděla, že hlavní mladá hrdinka, které je 14 let, má vztah se starším spisovatelem, který je pedofilem. Nechápala jsem, proč není takový vztah trestný. Musím přiznat, že se mi knížka nijak zvlášť nelíbila. Podle mě byla zbytečně zdlouhavá. Bylo zvláštní, že se pedofil Gabriel, který měl (podle autorky) mnoho mladých dívek, tak soustředil na hlavní hrdinku. Zaujal mě pouze konec, který rozebírá pocity Vanessy, když se s rozešla s G.

30.05.2022 2 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Ze začátku se mi moc líbila. Vyhovovaly mně krátké kapitoly, hezky se četla. Ke konci mně začalo vadit stále silnější, paranoidní chování hlavní hrdinky. Knížku jsem dočetla, ale čekala jsem od ní víc.

26.05.2022 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížku jsem si přečetla během dvou dnů. Přemyšlela, jestli je možné, aby se Grace dostala z domu, občas jsem měla o ději pochybnosti , ale knížka se dobře četla, tak to vyhrála.

22.05.2022 4 z 5

Tato knížka nebyla špatně napsaná, ale děj byl dost hrozný. Nechápu, jak se tam někdo může jet dobrovolně podívat.
Kdyby mě např. stále lustrovali a nechtěli pustit, kam bych chtěla jít, tak to je dost stresující a nepochopitelná představa. Popisy socialistického realizmu mě nijak neuchvátily. Představovala jsem si bývalé ČSSR, ale proti KLDR je to procházka růžovou zahradou.Chudáci obyvatelé. Dřív jsem četla knihu Svědectví o životě v KLDR, která mě zaujala víc.

21.05.2022 4 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem, i když mi po jejím přečtení zůstaly nevysvětlené otázky. Krátké články, které příbližily genetiku, byly zajímavé.

10.05.2022 4 z 5

Život mezi životy: Vědecké zkoumání prostoru oddělujícího jednu inkarnaci od druhé Život mezi životy: Vědecké zkoumání prostoru oddělujícího jednu inkarnaci od druhé Joe Fisher

Knížka je zajímavá a čtivá. Dlouho se zajímám o reinkarnaci a ráda se k této knížce vracím.

10.05.2022 5 z 5