archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Náhodou jsem si jí půjčila v knihovně. Detektivky už moc nečtu, ale tahle knížka byla úžasná. Přečetla jsem jí jedním dechem. Konec byl zvláštní. Musím objevit další.

12.06.2023 5 z 5

Falešná guvernantka Falešná guvernantka Barbara Cartland

Nic jsem od knížky nečekala. Od začátku jsem předpokládala, jak to dopadne. Takové odpočinkové čtení .

09.06.2023 4 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Bylo to takové rozvleklé. Moc se mi nelíbila.

09.06.2023 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Skvěle napsaná knížka, četla se jedním dechem. Chování jejího otce bylo nechutné. Matka nespravedlivá tyranka. Chudáci děti, které prožívají život, jako Bára

26.05.2023 5 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Knížka se mi velmi líbila. Hezky a lehce se četla. Vyhovovaly mi krátké kapitoly. Překvapilo mě, proč autorka popisuje Leonarda da Vinci tak negativně. Nemusela jsem číst tuto knížku, ale Michelangelo mě vždycky víc přitahoval, i když nevím proč. Oba byli úžasní umělci. Dlouho jsem už o nich nic nečetla , tak budu hledat další knížky, které bych si přečetla.

21.05.2023 5 z 5

Alžběta & Margaret: Důvěrný svět královských sester Alžběta & Margaret: Důvěrný svět královských sester Andrew Morton

Zajímavá knížka. Líbil se mi začátek, ale potom mě děj začal vadit. Připadal mi dost rozvleklý. Přečetla jsem jí silou vůle. Musí to zvláštní život. Škoda, že nemáme království.

10.05.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

První knížka, kterou jsem četla od Aleny Mornštajnové. Nerada čtu knihy o holokaustu.
Tato kniha mě nesmírně zaujala. Děj byl napsán neobvyklým způsobem. Myslím, že by si jí
měl povinně přečíst každý.

28.04.2023 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Ze začátku se mi knížka líbila. Bylo zvláštní, že se autorka soustředila na Frances. Ke konci
jsem se začala nudit. Knihu jsem dočetla , ale zklamala mě.

22.04.2023 3 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Musí být hrozně těžké, aby se člověk dostal ze závislosti na alkoholu nebo drogách.
Spisovatelka se snažila napsat knížku, která by ukázala čtenářům, jak je to složité.
I když jsem ke konci knížky měla problémy vydržet její chování, tak kniha byla zajímavá.

22.04.2023 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Začala jsem si knihu číst díky Čtenářské výzvě. Ze začátku se mi špatně četla.Vadil mi styl psaní. Když jsem si na něj zvykla, tak jsem si jí celkem rychle přečetla, ale stejně mě nijak neuchvátila.

10.04.2023 3 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Antická literatura se mi líbí a ráda jí čtu.

06.04.2023 4 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

První knížku, kterou jsem četla byl Otrok. Velice mě zaujala. Naivně jsem předpokládala , že knížka Hračka bude stejně zajímavá. Bohužel mě zklamala. Stále jsem čekala, že se děj zlepší, až jsem rezignovala a knížku nedočetla.

30.03.2023 odpad!

Dávno tomu, když jsem poprvé začala číst knížky o Neználkovi. Moc se mi líbili.Znovu jsem se k ní vrátila, abych si připoměla dětství.

28.03.2023 4 z 5

Starověké báje a pověsti Starověké báje a pověsti Rudolf Mertlík

Knížku si čtu už po několikáté. Mám ráda řecké báje.

24.03.2023 5 z 5

Paranoia Paranoia Joseph Finder

Celkem čtivá knížka. Konec mě moc neuchvátil. Třeba si od něj ještě něco přečtu.

20.03.2023 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Knihu jsem četla s přestávkami. Musela jsem se nutit, abych jí dočetla. Mohla za to čtenářská výzva.

11.03.2023 3 z 5

Drogy, sex a Foie Gras Drogy, sex a Foie Gras Radek Dvořák

Odpočinková knížka, vhodná při jízdě MHD.

06.02.2023 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Celkem se mi líbila a dobře se četla. Předpokládala jsem, že Marie bude dcerou továrníka
Melzera. Ke konci mě přestala bavit a těšila jsem se, až bude konec. Další díly si už asi
nepřečtu

31.01.2023 3 z 5

Hodina zmijí Hodina zmijí Sylva Lauerová

Knížka se mi celkem líbila. Po polovině začala být zbytečně zdlouhavá. Myslím, že to vydržím a druhý díl si přečtu. Knihy S. Lauerové se mi moc líbí a ráda je čtu. Je jedna z mála českých autorek, jejichž knihy se mi líbí.

19.01.2023 4 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Zajímavá, neobvyklá knížka, která mě zaujala, i když jsem ateistka. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Dobře se četla, možná, že to bylo způsobené kombinací beletrie a historie. Ráda si přečtu i další knihu od této spisovatelky..

09.01.2023 4 z 5