archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Mary a její víra v lásku Mary a její víra v lásku Ella Perkins

První díl se mi líbil víc. Tato knížka mě velmi zklamala. Připadalo mi nepravděpodobné, že Katie Foxová, která vychovatelku Mary znala, najednou zjistí, že se Mary neumí mezi šlechtici chovat. V knížce bylo víc takových situací.

22.02.2024 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knížka se dobře četla. Předpokládala jsem, že dojde k emigraci, ale nenapadlo mě, že jí otec komunista schválí. Ke konci mi děj připadal zbytečný. I když jsem věděla, jaký bude konec, tak jsem se po přečtení posledního slova " Tati " rozbrečela.

18.02.2024 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Snažila jsem se knihu dočíst, ale marně.

14.02.2024 odpad!

Joan a její cesta k novému životu Joan a její cesta k novému životu Ella Perkins

Knížka se mi líbila. Celkem dobře se četla. Zklamal mě závěr. Byl takový divný. Také mi připadala stejným typem jako knížky Sestřičky, i když se dějem odlišovala. Druhý díl si stejně přečtu.

14.02.2024 4 z 5

Z pamětí císařova antikváře Z pamětí císařova antikváře Hana Parkánová-Whitton

Historické romány raději čtu než příběhy z Anglie. Tato knížka se mi dobře četla. Od začátku jsem věděla, že je to historická pohádka a tak jsem nad dějem nijak složitě nemusela přemýšlet.

10.02.2024 3 z 5

Kamarádky Kamarádky Dora Heldt

Nuda. Knížku Kamarádky jsem nedočetla a už se k ní nevrátím.

07.02.2024

Vrah je v každém z nás 2 Vrah je v každém z nás 2 Lucie Bechynková

Knížka byla skvělá. Byla napsaná podrobně, laskavě a občas i vtipně. Jedině mi vadí hrozný obal, který mi vadil i v prvním díle. Je mi záhada, proč se pan Štoček vůbec nezmínil o panu Markovičovi. Pan Štoček s ním nikdy nespolupracoval ? Doufám, že vyjde i třetí díl.

04.02.2024 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Už dlouho jsem nečetla, tak skvělou knížku. Musela jsem se vracet k některým pasážím, abych si je přečetla znovu. Přemýšlela jsem, jak to s Lily dopadne.
Nikdy jsem nečetla knížku s tak zajímavým tématem. Ženy, které mají stejné
problémy, by si měli tuto knihu přečíst.

28.01.2024 5 z 5

Morální kompas Morální kompas Danielle Steel

Ze začátku se mi pletla jména. Nemohla jsem se začíst.
Hádky mezi ředitelem a rodiči obviněných dětí byli dost nepravděpodobné.
Knížku jsem si dočetla, ale nijak mě nezaujala.

20.01.2024 3 z 5

Portrét neznámé ženy Portrét neznámé ženy Daniel Silva

Toto byla první knížka, kterou jsem o legendárním špionovi četla. První část se mi líbila. Dobře se četla. Ovšem druhá část mě zklamala. Nemohla jsem se do ní začíst. Byla to příšerná nuda, takže jsem knížku nedočetla.
Zkusím si přečíst jestě nějakou špionážní knižku, ale jestli to bude stejná nuda, tak u mě Gabriel Allon skončí.

15.01.2024 2 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Byla to první kniha, kterou jsem od spisovatelky četla. Určitě si od ní ještě něco přečtu. Knížka se mi líbila.
Byla čtivá. Od začátku mě vadilo divné chování Liz.
Ke konci jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

10.01.2024 4 z 5

Když sob se ženou snídá Když sob se ženou snídá Halina Pawlowská

Přečetla jsem si jednu knížku od Haliny Pawlowské, která se mi velmi líbila.
Začala jsem si číst tuto knížku a byla jsem velmi zklamaná. Recepty jsem vynechala. Stránky jsem přeskakovala. Samá nuda. Bohužel už si od paní Pawlowské nic nepřečtu. To mě stačilo.

08.01.2024 1 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Byla to první knížka, kterou od Haliny Pawlowské četla. Moc se mi líbila. Chvílemi byla vtipná a velmi jsem se smála. Konec byl smutný. Určitě si ještě nějakou knížku od ní přečtu.

02.01.2024 5 z 5

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

Pravdivě autorka popisuje podrobný život člověka, který dostal nemoc ALS. Teoreticky jsem věděla, jak se taková nemoc projevuje, ale nikdy mi nedošlo, jaký je život člověka, který nemocí trpí a život lidí, kteří se o nemocného člověka starají. Myslím, že je důležité, abychom si takové knížky přečetli a poznali šokující podrobnosti nemoci.

29.12.2023 5 z 5

Věž Věž Skye Warren

Nepřečetla jsem předcházející díly a tak jsem tento díl nechápala. Přeskakovala jsem stránky a knihu jsem nedočetla. Byla to moje chyba, ale zase nemám tolik času, abych si přečetla knihu, které nerozumím.

28.12.2023 odpad!

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Musím přiznat, že mě knížka zklamala. Četla jsem jí pomalu a vůbec mě nebavila.
To bude asi poslední knížka, kterou jsem od autorky přečetla.

27.12.2023 3 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Kniha byla čtivá, ale nepravděpodobná. Rozčilovalo mě chování Audrey. Stále byla ve stresu, ale že by netušila, proč se jí to stává? Nevím. Setkání se stalkerem bylo víc než nepravděpodobné. Chování Cat jsem nechápala. Proč zvala Audrey k sobě domů, ale přitom jí to vadilo.

22.12.2023 3 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Kniha byla zajímavá, i když tam byly části, které nebyly moc pravděpodobné - hlavně konec.
Ve spoustě postav jsem se ztrácela, protože jsem si už nepamatovala předcházející díly.
Měla jsem obavy, jaká bude poslední kniha, když jí nebude psát Lucida Riley.
Její syn Harry pokračoval ve stejné linii jako jeho matka. Má můj obdiv.

08.12.2023 4 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

To je druhá knížka, kterou jsem si přečetla. Musím přiznat, že se mi autorčiny knížky líbí. Dobře se čtou a mají zajímavý děj. Už mám připravenou další knížku, kterou si budu číst.

01.12.2023 5 z 5

Vražda za trest Vražda za trest Catherine Shepherd

Tato knížka je první, kterou jsem četl od této spisovatelky. Byla zajímavá, dobře se četla a určitě si přečtu další. Bylo zvláštní, že hlavní hrdinkou byla soudní lékařka. Florian se měl víc zapojit do vyšetřovíní

25.11.2023 4 z 5