archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Otrokyní v 11 letech Otrokyní v 11 letech Fatima Boscaro

Dobře se četla. Když utekla z domova, tak se chovala občas nelogicky. Potom mně došlo, že je z Afriky a vůbec nemá představu, jak to vypadá v jiných státech.Bylo divné, že odvezla starší dceru, která se měla vdávat a mladší dceru tam nechala.

19.04.2024 4 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Knížka byla hrozně nudná. Chvílemi mi připadala zmatená a nelogická.
Četla jsem jí při cestě do práce. To byly jediné chvíle, kdy jsem jí mohla číst
a vydržela jsem to.

15.04.2024 odpad!

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Knížka mě nijak nezaujala. Nemohla jsem se do ní začíst. Vadilo mi, že Julie pořad slyšela hlasy Michaela a nešla se nikam poradit.Takhle se přece nechová lékařka.
Na konci byly dost nepravděpodobné situace.Julie musela vědět, že by neměla sama nikam chodit atd.

07.04.2024 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Ze začátku jsem měla dojem, že jsem knížku s podobným dějem už četla. Všechny knihy od autorky jsem už přečetla. Byly skvělé, jenom tato knížka mě nijak nenadchla. Byla zbytečně zdlouhavá. Doufám, že příští knížka bude lepší.

24.03.2024 4 z 5

Dětská hra Dětská hra Danielle Steel

Ze začátku měla Kate úžasné děti. Potom mi začaly vadit nepravděpodobné situace, které jsou třeba v Americe normální.
Četla jsem si jí cestou do práce, alespoň mi rychleji cesta utekla. To byla asi jediná výhoda této knížky.

24.03.2024 2 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Domnívala jsem se, že to bude vtipná knížka, ale bohužel mě velmi zklamala. Škoda času.

16.03.2024

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Začátek byl úžasný. Při pravdivém popisu projevů Eboly se mi dělalo špatně od žaludku. Zklamal mě konec, který zbytečně dlouze popisoval soukromý život pracovníků, kteří měli na starost zničení Eboly. Myslím, že to spisovatel mohl vynechat.

10.03.2024 4 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Čtivá, romantická sága z Nového Zélandu. Popis přírody je tak přitažlivý, že bych se tam hned jela podívat.
Nevím, jestli bych si chtěla přečíst další díly, abych nebyla zklamaná.

29.02.2024 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Ke knížce jsem se znovu vrátila, i když jsem četla lepší a napínavější knihy .

27.02.2024 2 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Před lety jsem pracovala v klasické knihovně. Knížku jsem znovu přečetla jedním dechem

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Chris Carter mi připadá, že není normální. Nejspíš je pravda, že se povolání do člověka vtiskává. Zatím jsem nečetla žádnou knihu, která by ve mě vyvolávala, tak silný pocit drsné brutality.

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Ráda jsem si Nočního lovce přečetla znovu. Nikdy se u Carterových knih nenudím.

27.02.2024 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Četla jsem už několik knih od Aleny Mornštajnové. Vždycky s napětím začínám číst další knížku. Žádná mě zatím nezklamala.

27.02.2024 5 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

I když jsem jí už četla a nijak se mi nelíbila, tak čtenářská výzva zvítězila

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

I když jsem jí před nedávnem četla, tak jsem se k ním musela znovu vrátit

27.02.2024 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

První knížka, kterou jsem četla od A. Mornštajnové. Zase jsem se k ní musela vrátit

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přestože jsem jí už četla, tak jsem se k ní musela znovu vrátit. Nebyl to ztracený čas.

27.02.2024 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Stále zajímavá knížka

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Knížku mám schovanou v knihovně. Doufám, že se bude líbit vnučce, až jí budu číst

26.02.2024 3 z 5

Mary a její víra v lásku Mary a její víra v lásku Ella Perkins

První díl se mi líbil víc. Tato knížka mě velmi zklamala. Připadalo mi nepravděpodobné, že Katie Foxová, která vychovatelku Mary znala, najednou zjistí, že se Mary neumí mezi šlechtici chovat. V knížce bylo víc takových situací.

22.02.2024 3 z 5