archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Mě to nebavilo. Přečetla jsem polovinu a už jsem to nedočetla.

02.01.2023 odpad!

Foucaultovo kyvadlo Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

Musím přiznat, že se mi kniha nelíbila. Upřímně řečeno, vůbec jsme jí nerozuměla. Třeba
se děj změnil, ale já už jsem neměla sílu jí dočíst.

28.12.2022

Koruna: Pravdy a nepravdy Koruna: Pravdy a nepravdy Pierre Trouvé

Netušila jsem, že kniha Koruna ... je o seriálu. Ze začátku mě to velmi zklamalo. Seriál jsem neviděla a tak jsem nemohla srovnávat. Ze začátku jsem jí chtěla vrátit, ale potom jsem se do ní začetla. Anglickou královnu jsem obdivovala a stále mě mrzí, že nemáme monarchii. Knížka není úplně ideální, ale třeba objevím seriál Koruna a budu mít srovnání.

26.12.2022 3 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Knížka mě nijak nezaujala. Stále jsem čekala, kdy se dozvím, že paranoidní Lucy zavraždila Teddyho. Nic jsem se nedozvěděla. Myslím, že to byla první i poslední kniha, kterou jsem si od této spisovatelky přečetla.

21.12.2022 2 z 5

Poslední seance Poslední seance Agatha Christie

Líbila se mi část povídek. I to byl úspěch, protože povídky nemám ráda. Tuto knížku jsem si vlastně vzala omylem, protože jí napsala Agatha Christie.

10.12.2022 3 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Knížka se mi celkem líbila. Dobře se četla.

18.11.2022 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

(SPOILER) Zvláštní rozporuplný příběh. Život Clary musel být hrozný. Chování Izzy mně připadalo divné. Škoda, že se nesetkala se svojí matkou, dokud byla zdravá.

08.11.2022 4 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Přestože sestřičky prožívají nelehký život ve válce, tak se do knížky vešla i láska. Mám stále problémy se jmény některých sestřiček.

02.11.2022 4 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Na začátku jsem nepochopila, že se jedná o vyprávění z 1. světové války. Z toho jsem byla trochu mimo. Naštěstí se děj postupně rozjel a jako obvykle byla knížka celkem hezká, i když se mi předchozí díly líbily víc.

01.11.2022 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Začátek knížky byl zajímavý. Stejně nemůžu říct, že bych knihu přečetla jedním dechem .
Hluboké myšlenky na konci jsem nepochopila.

28.10.2022 3 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Všechny díly jsou skvělé. Krásně se čtou a v kažém dílu jsou stále nové a zajímavé příběhy.

22.10.2022 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Čtivá knížka, krásný popis moře a potápění. Stále jsem čekala, jak to dopadne. Naštěstí setkání nedopadlo tak naivně, jak jsem předpokládala.

18.10.2022 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha se dobře četla. Hlavně se mi líbily kapitoly, které vypráví Morgan. Kapitoly, které vypovídaly o Nicole, se mi líbily méně. Teprve ve druhé části jsem začala tušit, kdo je asi pachatel.

17.10.2022 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Zajímavý a čtivý děj. Konec byl nečekaný. Erotická stránka byla (podle mě) zbytečně předimenzovaná. Ráda si od C. Hover zase něco přečtu.

09.10.2022 5 z 5

O dvanácti měsíčkách O dvanácti měsíčkách Božena Němcová

Roztomilá pohádka. Zajímalo by mě, jestli by tehdejšímu československému vyprávění rozuměli současní malí čtenáři.

07.10.2022 5 z 5

Černá neděle Černá neděle Thomas Harris

Knížku s podobným tématem jsem dlouho nečetla. Nečekala jsem, že se mi bude tak líbit. Zajímavá, čtivá, napínavá.

06.10.2022 4 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Skvělá série o zdravotních sestřičkách. Každý díl je něčím jiným zajímavý. Všechny tři díly jsem přečetla jedním dechem. Už se těším na další díly.

04.10.2022 5 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Začátek byl skvělý. Prostředek byl trochu nudný a zdlouhavý. Konec to vynahradil. Byl skvělý. Knížku jsem přečetla jedním dechem.
I když při čtení nepláču, tak mi sebevražda Maud vehnala slzy do očí.

18.09.2022 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Musím přiznat, že mě knížka nijak nzaujala. Předpokládala jsem, že bude úžasná, když jsem si četla předchozí komentáře, ale od začátku jsem se do ní nemohla začíst a potom jsem to vzdala.

13.09.2022

Jak jsem potkal český film Jak jsem potkal český film Pavel Taussig

Knížka se mi celkem líbila. Vadilo mi, že tam
nebylo uvedeno datum narození a případně úmrtí osobností, se kterými byli vedeny roz -
hovory. Určité rozhovory se do knížky vůbec nehodily. Nedaly se srovnat s důležitými osobnostmi, které v knížce převládaly.

27.08.2022 4 z 5