archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Reinkarnace Reinkarnace Werner Koch

Chtěla jsem si udělat názor na reinkaranaci, která mě velmi zajímá. Poprvé jsem si jí přečetla už dávno, ale stále se k ní vracím.

10.05.2022 4 z 5

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Tuto knížku jsem si přečetla už dávno a velice mě zaujala, protože se zajímám o reinkarnaci. Přečtením této knihy si alespoň můžeme rozšířit obzory.

10.05.2022 5 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Myslím si, že pokud nebude čtenář čekat nějaký super román, tak bude s romantickým dějem spokojen. Ze začátku byl děj celkem pravděpodobný. Situace, kdy Aurelie nabídla Lottie práci služebné, byla už méně pravděpodobná. Ke konci začal být děj nepravděpodobný např.když Lottie objevila otce v Indii. Odpočinková pohádka.

06.05.2022 3 z 5

Za závojem Za závojem Lydia Laube

Zajímavé přiblížení života a práce v Saúdské Arábii. Chvílemi byla zbytečně zdlouhavá, ale četla se celkem dobře.

02.05.2022 3 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Skvělá čtivá knížka, zajímavá. Koňská knihovna byl neobvyklý projekt, který knížka čtenářům přiblížila. Tuto práci musel mít člověk hodně rád, když dokázal překonat všechna nebezpečí, která jim stála v cestě. Protože jsem mnoho let pracovala v knihovně, tak by mě zajímalo , jak Koňská knihovna vypadala a fungovala ve skutečnosti.

02.05.2022 5 z 5

Alchymistova dcera Alchymistova dcera Katharine McMahon

Ze začátku se mi knížka celkem líbila. Ke konci jsem stále čekala na skandální odhalení, které mi nijak skandální nepřišlo. Nemám ráda otevřené konce, ale přečíst si případné pokračování, bych klidně oželela.

29.04.2022 3 z 5

Křižovatka života Křižovatka života Julianne MacLean

Čtivá, odpočinková knížka. Po seznámení s Nathanem jsem si říkala, že to bude červená knihovna.
Potom začal být děj zajímavý a nepředvídatelný.
Knížka se mi líbila

24.04.2022 4 z 5

Nová holka Nová holka Ingrid Alexandra

Přečetla jsem si knížku až do konce, ale byla to ztráta času. Zamotaná, nelogická, musela jsem se vracet,abych děj pochopila. Myslím, že by se autorka měla věnovat jiným věcem, než je psaní knih.

22.04.2022 2 z 5

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

Kniha se mi velmi líbila. Přiblížila život moderně ortodoxních židů. Kdo jejich kulturu nezná si může udělat alespoň částečnou představu, čím se jejich život liší od našeho.

18.04.2022 5 z 5

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Rose Carlyle

Knížka není úžasná, ale dá se celkem rychle přečíst. Hlavně ke konci dochází ke zvratu. Konec byl pro mě šok.

11.04.2022 3 z 5

Rozmarná léta Rozmarná léta Jiří Menzel

Pan Menzel byl skvělý režisér. Knížka se hezky četla. Ze začátku mi připadala zbytečně zdlouhavá. Potom se děj zrychlil a lépe se četl. Často jsem se musela vracet nazpátek, abych si udělala přehled, kdy se děj odehrává. Byla jsem dost překvapená, že s láskou vzpomíná na profesora Vávru. Vždycky jsem si o prof. Vávrovi myslela, že spolupracoval s komunisty. Trochu mě mrzelo, že dost odsuzoval režiséra Sequense, který, i když byl komunistou, natáčel docela hezké filmy. Konec byl proti začátku dost zrychlený. Připadalo mi, že knížku nestihl dopsat.

07.04.2022 4 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Četla jsem od Agathy Christie lepší knížky.

31.03.2022 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Nepatřím do skupiny čtenářů, pro které jsou tyto knížky

31.03.2022 1 z 5

Když utéct, tak s tebou Když utéct, tak s tebou Adriana Krištofíková

Přečetla jsem si jí ze zoufalství do Čtenářské výzvy. Hlavní hrdinka chtěla střídat partnery. Nevěděla, koho by si vybrala. Děsné, nudné.

31.03.2022 1 z 5

První šifra První šifra Denise Rudberg

Knížka se mi velmi líbila, dobře se četla. Doufám, že pokračování brzy vyjde.
Před lety jsem viděla film, který měl stejný děj, jako tato kniha. Jednou z postav je hlavní hrdina ze seriálu Teorie velkého třesku. Bohužel si název filmu nepamatuju.

29.03.2022 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Bohužel mě tato knížka nijak neuchvátila. Nejvíc mě zaujal závěr, který měl spád. Jsem ráda, že jsem jí už dočetla.

24.03.2022 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Knížka se mi líbila. Rychle jsem jí přečetla. Zarazila mě pouze jedna věc.
Před nedávnem jsem si přečetla knížku od Jojo Moyesové - Poslední dopis od tvé lásky. Hlavní hrdinka se jmenovala Jennifer Stirlingová. Knížka byla vydaná v roce 2010.
Jeden z hlavních hrdinů knížky Dopis se jmenoval Billy Stirling.
Originál knížky Dopis byl vydaný v roce 2015.
Nepřipadá vám zvláštní, že oba hrdinové ze dvou knížek mají stejné příjmení a v každé knize hraje jednu z rolí dopis .

20.03.2022 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příběh byl čtivý, velmi hezky napsaný. Málo kdy při čtení knih brečím, ale po přečtení smutného konce jsem to nevydržela.

19.03.2022 5 z 5

Jedináček Jedináček Mie So (p)

Knížku jsem objevila náhodou.Nemohu napsat, že by se mi nelíbila. Nechápu, proč se spisovatelka tolik snažila, aby čtenářům děj připodobnila Mlčení jehňátek. Přitom s tím thrillerem neměla nic společného. Songjong mi byla sympatická, ale chování otce bylo zvláštní. Otec dal Hajong jed, aby mohla vraždit ? Proč ?

16.03.2022 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Objevila jsem tuto knížku. Místo abych pracovala, tak jsem stále četla a četla. Byla krásně romantická. Vadilo mi přeskakování děje před nehodou Jennifer a po nehodě. Ze začátku jsem se v tom nevyznala a musela jsem tyto úseky několikrát číst, abych je pochopila.
Podle mě to byla v této knížce jediná vada.

12.03.2022 5 z 5