Nová holka

Nová holka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436946/bmid_nova-holka-ZPJ-436946.jpg 3 67 21

Mary má novou spolubydlící a všichni, kdo ji poznají, ji považují za zvláštní. Když Mary zjistí, že je Rachel náměsíčná, není jí příjemně, ale i tak jí pořád důvěřuje. Nedávno unikla z toxického vztahu a nová kamarádka by se jí hodila. Postupně se z nich stávají přítelkyně a Mary zjišťuje, že mají společného víc, než by čekala. Ve skutečnosti ale nejde o náhodu. Rachel si o Mary leccos zjistila, ví o ní možná víc než ona sama a umí toho náležitě využít…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The New Girl , 2018

kercah
09.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Nebyl to úplně špatný příběh, jen působil nerealisticky, hrozně mě fascinovalo, jak se ji všichni snaží chránit, ale vlastně s ni furt chlastají. Taky bylo divné, že jako má peníze, ale vlastně invalidní důchod kvůli své nemoci, ale je vlastně svéprávná - nebo nebyla?
Zvláštní, věřím, že kdyby se příběh se zápletkou trochu více rozmotal a rozepsal, dávalo by to větší smysl.

beruska
12.01.2024 1 z 5

Příběh byl hrozně překombinovaný, nereálný, musela jsem se přemáhat, abych pokračovala ve čtení ...
Nejhezčí na knize je pouze obálka.... Bohužel....

jasmína
16.07.2023 5 z 5

Mně se kniha moc líbila.

Četla jsem do dvou do rána, protože jsem od ní nic nečekala, a bylo tam tolik zvratů.....

Káťa484
08.05.2023 3 z 5

Příběh zajímavý, jen trochu kostrbatě napsaný. Když už to vypadá, že se čtenář dozví proč, najednou se to utne a začne vše nanovo.

Jamra
10.12.2022 2 z 5

Jako vlastně ani nevim. 3/4 knížky v podstatě o ničem, pak se možná začalo něco dít, ale dalo se to částěčně předvídat.

Madi
06.11.2022 3 z 5

Ale náhodou docela fajn.

anája
20.06.2022 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, zajímavé čtení.

Keporkakyně
16.06.2022 odpad!

Ani jako čtení na záchod.

archivářka115
22.04.2022 2 z 5

Přečetla jsem si knížku až do konce, ale byla to ztráta času. Zamotaná, nelogická, musela jsem se vracet,abych děj pochopila. Myslím, že by se autorka měla věnovat jiným věcem, než je psaní knih.

MiskaMa
13.12.2021 3 z 5

Abych pravdu řekla, tak jsem z knížky docela zklamaná. Přestože příběh se mi četl rychle, všechno mi přišlo překombinované a zbytečně zamotané. Knížku jsem dočetla, ale jen s přemáháním a proto, že když už jsem se do čtení dala, tak mě zajímalo rozuzlení. ***

Nikychlupova
11.12.2021 5 z 5

Dobře napsaná. Lehce se četla. Napínavé, nemohla jsem se odtrhnout. Ale ten konec bych teda nečekala. Skvěle provedené. Dávám pět hvězdiček. A doporučují.

Magdyla.8
07.12.2021 2 z 5

Podle anotace jsem očekávala úplně jiný příběh. Bohužel celá kniha byla překombinovaná, nereálná, k žádné postav jsem si nevytvořila vztah. No nechala jsem se zlákat pěknou obálkou..

Kočička911
22.11.2021 2 z 5

Za mě teda nic moc.. Teda spíš nic než moc..
Táhlo se to jak nudle nachlazených dětí..

Lkomrska
27.10.2021 1 z 5

Snažila jsem se do knihy začíst ale po dvou měsících premáhání jsem ji v polovině odložila. Žádné zaujetí, děj nic moc. Škoda.

Refadora
17.10.2021 3 z 5

Knížku jsem četla už před nějakou dobou a děj se mi téměř vykouřil z hlavy. Pamatuji si ale, že mně především hlavní hrdinka po většinu doby štvala a její chování mi připadalo nelogické.

Hvězdinka
09.10.2021 2 z 5

Tak toto ne. Táhlo se to, myslela jsem, že jsem v kategorii YA, a kdybych byla pozornější, tak bych se pak tak nedivila. Strašně povrchní, pokus o thriller, který nevyšel dobře.

NelaMaty
10.09.2021 4 z 5

Čim víc to bylo zamotané, tím víc jsem četla. Potřebovala jsem vědět jak to dopadne. Hvězdičku dolů dávám za trochu nezajímavý začátek.

Acinore
01.09.2021 3 z 5

Tak v půlce mi došlo, kdo je v příběhu magor.. a trefila jsem se. Jinak to bylo celý takový zvláštní, nevím. Autorka je asi nějak fixovaná na oči, protože ty detailní popisy každýho pohledu, to už bylo moc i na mě :)

Aiden888
31.08.2021 5 z 5

Měla jsem problém se do knihy začíst. Asi to bylo špatným obdobím nebo množstvím jiné práce, ale nakonec jsem si na ni čas udělala a díkybohu za to. Bombastická záležitost! Málokterý autor dokáže vystihnout atmosféru tak, jako tato pro mě dosud neznámá autorka. Rozhodně to napravím. Knížka byla skvělá, napínavá, chvílemi děsivá, studená... Skoro jako byste četli film. Moc dobrý film :)

simsq
27.08.2021 4 z 5

Překvapivý konec. Celá kniha byla úplně o něčem jiném, než jsem předpokládala, že bude. Celkově se mi kniha líbila, i když mě občas nudily některé kapitoly. 4/5

spolubydlící

Autorovy knížky