Morální kompas

Morální kompas https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515801/bmid_moralni-kompas-X2L-515801.jpg 4 16 4

Střední škola svatého Ambrože patří mezi instituce, kde se již více než sto let vzdělávají synové těch nejvýznamnějších osobností. Teď se k chlapcům mají připojit také dívky. Mnoho z dětí se domnívá, že jim patří svět, jiné trápí rodinné vztahy, nejistota a pocit osamělosti. V prostředí, kde jsou na studenty kladeny tak vysoké nároky, stačí i malá jiskra k tomu, aby zažehla opravdový požár Den po školním večírku se jedna z dívek ocitá na nemocničním lůžku s velkým množstvím alkoholu v krvi a jen hrstka studentů ví, co se tu noc odehrálo. Všichni však svorně mlčí. Dramatu ale nakonec není ušetřen nikdo. Když se situace ještě vyhrotí, zbývá jediné – spolehnout se na svůj morální kompas.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Moral Compass , 2020

Aghatte
27.02.2024 1 z 5

Steelovou čte babička, tlumočím její dojmy.
Je to rok od roku horší, autorka stárne a je už "vypsaná", ovšem do smyslu, že už asi nemá co říct.
Babička přečetla vše, co napsala, nová vydání mají sice krásné obálky, ale s dějem je to horší a horší.
Velké množství postav a stálé omílání toho, co už víme, nic do hloubky, jak zde ostatně už zaznělo v ostatních komentářích.
Knihu si stačí půjčit, pokud Vás vyloženě zajímá, o co jde, ale když nepřečtete, o nic nepřijdete.

archivářka115
20.01.2024 3 z 5

Ze začátku se mi pletla jména. Nemohla jsem se začíst.
Hádky mezi ředitelem a rodiči obviněných dětí byli dost nepravděpodobné.
Knížku jsem si dočetla, ale nijak mě nezaujala.

LenDa70
23.11.2023 3 z 5

Příběh by si zasloužil lepší propracování dějové linky. Bylo tam od každého trochu a dohromady nic zajímavého. Tuto knihu jsem vnímala spíš jako rychle plynoucí popis, co se stalo. Danielle Steelová psávala lépe, teď se z jejích děl stává rychlovelkovýrobna plitkých, předvídatelných příběhů. A to jsem byla věrnou čtenářkou všech jejích knih. I přes určitou nostalgií k ní jsem již dávno poznala, že je tisíce lepších autorů, které si umí krásně pohrát s jazykem, dějem, postavami, zápletkami i napětím.

klarkys
29.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Příběh z prostředí studentského internátu byl na Steel dost netypický, rychle jsem se začetla a jakmile jsem se dostala k zápletce, rozjela se mašinerie lží, policejního vyšetřování a složitých morálních rozhodování.
Tím bohužel to zajímavé skončilo, myslím, že knize by prospělo, kdyby se Danielle víc do hloubky rozepsala o tom, jak se aktéři cítili a co prožívali.

Danielle Steel
americká, 1947