anovy64 anovy64 komentáře u knih

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Toto byla moje třetí kniha od autorky a v porovnání s předchozími jsem byla trochu zklamaná. Téma bylo zajímavé, ale paní Čechová umí psát poutavěji. Ale i tak jsem knihu přečetla za jeden den.

24.04.2023 4 z 5

Odkaz Odkaz Tabea Bach (p)

Občas se stává, že poslední díl trilogie je už tak nějak "natahovaný", bez spádu. V tomto případě tomu však tak není. I poslední díl je čtivý, proplouváte dějem a ani se nenadáte a je tu konec. Pokud se chcete příjemně naladit a nechat se "pohladit hedvábím", sáhněte po této trilogii.

19.04.2023 5 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Asi prvních dvacet stránek jsem si říkala, co mám očekávat - spisovatel, který si povídá se svým románovým hrdinou. Ale pak už to bylo velice pěkné a zajímavé čtení, i když jsem měla na Olina zlost, že tak dlouho Hedu neprokouknul a pořád její chování omlouval a sám cítil vinu. Přikláním se k názoru, že konec mohl být více rozpracovaný a delší. Ale jinak super čtení, doporučuji.
Ráda čtu knihy, které ve mně vyvolávají nějaké emoce.

16.04.2023 5 z 5

Poslední slova Poslední slova Kerry Lonsdale

Poslední slova je první kniha od této autorky. Podle předchozích komentářů jsem se dala do čtení s určitou skepsí, ale byla jsem mile překvapena. Od začátku mě kniha plně vtáhla do děje, měla spád, i když bylo od začátku zřejmé, proč se k Lily otec chová tak, jak se chová. Určitě bych knihu doporučila a už se těším na další díl.

14.04.2023

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Kniha byla čtivá, měla spád, ale vadily mi vulgarity a chování Alexe vůči Avě a tu to ještě vzrušovalo, Asi jsem na dnešní dobu moc prudérní. Přesto si další díl přečtu. Knihu bych zařadila do kategorie Young Adult.

10.04.2023 4 z 5

Dítě z Osvětimi Dítě z Osvětimi Lily Graham

Pěkně napsaná a zajímavá kniha, ale už jsem četla jiné knihy z 2. světové války, které mě více "chytly za srdce".

08.04.2023 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Autorka opět nezklamala. Krásně napsaná kniha plná lásky, emocí, napětí a bolesti. Obě dějové linky jsou působivé, doporučuji.

07.04.2023 5 z 5

Až se zase usmíříme Až se zase usmíříme Bianca Iosivoni

Když jsem začala knihu číst, tak jsem si říkala, že děj je svižný, pohodové čtení. V polovině knihy jsem se začala nudit a až zas poslední část měla spád. Kdybych byla ve věku hrdinů, tak bych byla nadšená asi celou dobu, ale jelikož už tento věk nemám, tak by mě zaujala víc, kdyby měla aspoň o padesát stran méně. Některé pasáže byly zbytečně natahované a pořád se opakovalo téma toho, co se stalo před sedmi lety.

03.04.2023 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

I když jsem z 2. světové války přečetla zajímavější knihy, tato ukazovala toto období z cela jiného pohledu. O válečných zajatcích jsem četla poprvé a je neuvěřitelné, že mohla žena přežít v zajateckém táboře nikým neodhalena.

01.04.2023 4 z 5

Píseň mrtvých Píseň mrtvých Graham Masterton

Kniha je sice čtivá, má spád, ale to, jak se děj postupně vyvíjel, mě zvedalo ze židle.

29.03.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Lapena opět nezklamala. Kniha plná lží a podezírání. Děj sice moc negradoval, ale četla jsem v očekávání, kdo je vlastně vrah. "Důvod vraždit" měli v podstatě všichni. Konec mě překvapil, takové rozuzlení jsem nečekala.

26.03.2023 5 z 5

Jednoho dne v Londýně Jednoho dne v Londýně Saskia Sarginson

Podle obálky a anotace jsem čekala, že budu číst nenáročnou oddechovku, ale ve skutečnosti se jednalo o příběh, ve kterém si jednotlivé postavy prožívají svá trápení a traumata, s kterými se vyrovnávají každý podle svého. Láska je však podstatná, kniha se čte pěkně. I když větší věkové rozdíly nejsou podle mého gusta, trochu mi to kazilo celkový dojem z příběhu, ale proč ne.

24.03.2023 5 z 5

Skřivánek zpívá dál Skřivánek zpívá dál Fiona Valpy

Pěkně napsaná kniha, která pohladí po duši, děj plyne pozvolna, prolínají se dvě časové linie. Pro mě to bylo čistě oddechové čtení, přivítala bych více napětí a dramatičtější zápletku, ale i tak si kniha zaslouží plný počet hvězdiček.

20.03.2023 5 z 5

Skleněná zahrada Skleněná zahrada Tatiana Țîbuleac

Toto je kniha pro opravdu náročného čtenáře. Asi mám trochu jiný vkus.

11.03.2023 odpad!

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Krásná, poutavě napsaná kniha, která nadchne nejen pěknou obálkou, ale i svým obsahem. Zvlášť pasáže z období 2. světové války mě nutily číst stále dál, abych se dozvěděla, jak příběh pokračuje a jak se bude vyvíjet. Mrzí mě, že autorka nerozpracovala Estellin život i po roce 1946, ale to na poutavosti knize neubírá. Začátek knihy mi připomněl podobně krásnou knihu Skříň plná Diora. Také doporučuji.

11.03.2023 5 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Podle anotace jsem od knihy čekala mnohem více. Děj fádní, samé násilí, vulgarity a sex. Knihu jsem neodložila jen proto, že jsem doposud každou knihu přečetla, ale některé texty jsem přeskakovala. Toto fakt nebyl šálek mého čaje.

08.03.2023 2 z 5

Ženy ze statku Falkensee Ženy ze statku Falkensee Luisa von Kamecke

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale od poloviny už byl děj propracovanější a kniha se četla dobře. Klasická romantická oddechovka, která nebyla přeslazená, i když děj byl předvídatelný a konec otevřený.
Pokud autorka napíše pokračování, ráda si je přečtu, protože by mě zajímal další osud Charlotty i Alice.

06.03.2023 4 z 5

Co oči nevidí, to manžela nebolí Co oči nevidí, to manžela nebolí Alena Jakoubková

Má první kniha od autorky, pohodová, lehký, předvídatelný děj, oceňuji, že spisovatelka používá především dialogy, takže se kniha čte svižně. Překvapilo mě, že hrdinové neměli problém se s kýmkoliv kdekoliv domluvit. Trochu mi vadilo, že nikdo neřeší velké věkové rozdíly mezi partnery. Myslím si, že v reálném životě to tak jednoduché není. Ale nebráním se další knize od paní Jakoubkové.

03.03.2023 4 z 5