anovy64 anovy64 komentáře u knih

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Od Julie jsem četla všechny knihy ze série Romantické útěky, ale tento samostatný román mi připadal lepší, krásně je popsaný vztah Elly k labradorce Tess a vztahy lidí na vesnici. Ačkoli jsem městský člověk, po přečtení knihy bych se hned na venkov přestěhovala a pořídila si psa. Příjemné čtení, doporučuji.

18.08.2023 5 z 5

Poslední lži Poslední lži Kerry Lonsdale

První díl se mi líbil víc, ale i tento se četl dobře. Jen mi dost vadilo, jak autorka vylíčila Lily - její neustálé lži, kterými chtěla chránit syna a přitom mu spíše ubližovala. A také to, jak pořád řešila, coby kdyby. Ale určitě si přečtu i třetí díl.

16.08.2023 4 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Zajímavě popsané nelehké osudy žen na začátku minulého století, které se chtěly prosadit v povolání určeném pouze mužům. Už se těším na druhý díl.

12.08.2023 5 z 5

Čest nade vše Čest nade vše Sandra Brown

Klasická oddechovka, předvídatelný děj, který však na čtivosti neubral.

01.08.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Chvíli mi sice trvalo, než jsem knížce přišla na chuť, ale pak už jsem plula na jedné vlně s hrdinkami, které to vůbec neměly lehké a bohužel ne všechny dopluly do vytouženého cíle.

30.07.2023 5 z 5

Soumrak Soumrak Jessie Cave

Smutný příběh, ale zpracování mě zklamalo. Většinu textu jsem přeskakovala, abych knihu vůbec dočetla.

26.07.2023 2 z 5

Pohnutá doba Pohnutá doba Marie Lacrosse

Očekávala jsem příběh z prostředí vídeňské kavárny s vůní kávy, zákusků a dortů, ale byla jsem velice zklamaná, když se téměř celý děj týkal posledních let života korunního prince Rudolfa. Tento příběh byl velice rozvláčný a zdlouhavý, i když na druhou stranu jsem se dozvěděla řadu historických faktů. Jelikož však literatura faktu není můj šálek čaje, tak mě první díl nenadchl a nevím, zda budu v této sérii pokračovat.

25.07.2023 3 z 5

Podzimní nebe nad Rubínovými vodopády Podzimní nebe nad Rubínovými vodopády Holly Martin

První díl se mi líbil více, tady mi něco chybělo. Ale četlo se to dobře.

24.07.2023 4 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

No nebylo to špatné. ale něco tomu chybělo.

20.07.2023 4 z 5

Tajemství na kůži Tajemství na kůži Alka Joshi

Zajímavá kniha z exotického prostředí, které není pro českého čtenáře zrovna běžné. Rádha mi však byla nesympatická. Zato Malika jsem si hned oblíbila a už se těším na jeho příběh v dalším díle trilogie.

18.07.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Tato kniha mě moc nenadchla, sice se četla dobře, ale chybělo napětí a šťáva. Přesto si přečtu další díly.

18.07.2023 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Byla to moje první kniha od této autorky a taky asi i poslední. Je řada jiných, lepších knih. Ale je to věc názoru.

13.07.2023 3 z 5

Domek u jezera Domek u jezera Jasinda Wilder

Pěkná kniha, u které mi ukáplo i pár slz. To, jak kniha dopadne, jsem věděla velice brzy, ale to neubralo na čtivosti. Některé pasáže však byly zbytečně natahované.

10.07.2023 5 z 5

S Gretou si nic nezačínej S Gretou si nic nezačínej Susanne Abel

Krásné, i když smutné čtení. První polovina knihy mě moc nenadchla, ale druhá část mě zcela pohltila. Poprvé se mi dostala do ruky kniha, ve které se líčí osudy německých dívek po 2. světové válce, které musí čelit rasistickým předsudkům. Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky.

10.07.2023 5 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Knih z 2. světové války jsem přečetla víc než dost a téměř všechny mě chytly za srdce a zanechaly ve mně řadu pocitů. Tato kniha mě však moc nezaujala. Téma bylo sice přitažlivé, ale zpracování za tématem pokulhávalo. A ten konec nekonec ...

03.07.2023 3 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Není co dodat, Carter je prostě skvělý. Každá jeho kniha je skvělá, čtivá, originální a promyšlená do detailů.

02.07.2023 5 z 5

Lilie pro nevěstu Lilie pro nevěstu Teresa Simon (p)

Pěkná, i když i celkem smutná kniha, která zobrazuje osudy obyčejných lidí v Německu, kteří si během 2. světové války taky hodně vytrpěli. Prožívali strach a trpěli stejně jako lidé v okupovaných územích. Současnost a minulost zde byla citlivě propojena. Knihu mohu jenom doporučit.

28.06.2023 5 z 5

Mysli na mě Mysli na mě Frances Liardet

Tato kniha byla celkem ztráta času, neseděl mi způsob zpracování, střídání děje z minulosti a současnosti, i když běžně mám knihy, které jsou psány v různých časových rovinách, ráda, tady to bylo chaotické. Námět nebyl špatný, ale zpracování opravdu nic moc. Už teď pomalu nevím, o čem kniha byla. Určitě bych ji nedoporučila, ale přečíst se dala.

26.06.2023 3 z 5

Čokoládový klub Čokoládový klub Carole Matthews

Mám ráda knihy, které u mě vyvolávají nějaké emoce. Této knize se to povedlo - měla jsem zlost, jak dokážou být hrdinky naivní, hlavně Lucy. Naštěstí naivita jednotlivých hlavních postav se postupně pozitivně vyvíjela a na konci příběhu už mi děvčata byla sympatická, takže si určitě přečtu i pokračování.

26.06.2023 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Kniha byla čtivá, krátké kapitoly, to mi vyhovovalo. Už méně se mi líbily obě hlavní hrdinky, zvlášť Mariina dějová linka. Na jedné straně poctivá a vynikající studentka, vzorná dcera a na druhé naivka a to, co byla ochotná udělat pro to, aby si našetřila na studia, mi teda nesedlo.

19.06.2023 5 z 5