anovy64 anovy64 komentáře u knih

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Očekávala jsem napínavý thriller, jak jsem u této autorky zvyklá, ale jednalo se spíše o psychologický román. Takže mi nějakou dobu trvalo, než jsem se do knížky začetla. Hodně postav, v kterých jsem se trochu ztrácela, ale jednotlivé příběhy všech aktérů byly kvalitně propracované, takže nakonec jsem byla spokojena, i když se celkem dalo předvídat, jak jednotlivé osudy dopadnou.

19.06.2023 5 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Z počátku mi kniha moc neseděla, zvlášť střídání kapitol ze současnosti a minulosti. Ale s vývojem děje jsem se do knihy celkem začetla. Chování Victorie však pro mě bylo nepochopitelné.

12.06.2023 4 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Klasická detektivka, která má spád, kapitoly jsou krátké a děj svižný.

09.06.2023 4 z 5

Svítání nad Safírovým zálivem Svítání nad Safírovým zálivem Holly Martin

Pěkná letní oddechovka. Sice člověk hned ví, jak to celé dopadne, ale to nebrání tomu, aby si v pohodě knihu přečetl. Aktéři příběhu jsou sympatičtí a ráda si přečtu další díl.

09.06.2023 5 z 5

Houslistka z Berlína Houslistka z Berlína Ronald H. Balson

Opět krásná kniha od Balsona, která je plná emocí, smutku, ale i lásky a naděje. Doporučuji.

09.06.2023 5 z 5

Už nikdy mě nespatříš Už nikdy mě nespatříš Lesley Pearse

Pěkně napsaná kniha. Betty si toho během své cesty za štěstím opravdu hodně zažila a zkusila.

04.06.2023 5 z 5

Skrytý záměr Skrytý záměr James Patterson

Sérii s Alexem jsem měla ráda, ale začínám mít pocit, že už to není ono. Tento díl byl dosti nereálný, měla jsem co dělat, abych se v tom množství jmen zorientovala, takže jsem z knihy moc požitek neměla.

02.06.2023 3 z 5

Tichá bolesť Tichá bolesť Táňa Keleová-Vasilková

Opět klasická oddechovka, i když mě rozčilovalo Michalovo chování a Milena si svým postojem taky pěkně zkomplikovala život. Ale kniha se četla velice příjemně.

31.05.2023 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Pěkně napsaná knížka, měla jsem chuť sednout do auta a projet Francií, Švýcarskem, dojet až do Itálie, kochat se krajinou, užívat si a všechny starosti hodit za hlavu.

29.05.2023 5 z 5

Vždycky přijde noc Vždycky přijde noc Willy Vlautin

Při čtení jsem si říkala, jaké mám štěstí, že nežiji v Americe a nemusím se prát se životem jako Lynette a řešit problémy, které ji pronásledují.

29.05.2023 3 z 5

Nevěsta lorda MacKaye Nevěsta lorda MacKaye Lynsay Sands

Příjemná oddechovka, která nepostrádá romantiku, lásku, ale i tak trochu napínavou zápletku. Annabel je zprvu díky pobytu v klášteře trochu naivní, ale brzy se stane oblíbenou hradní paní, s kterou se její manžel opravdu nenudí.

26.05.2023 5 z 5

Štěstí na přání Štěstí na přání Angela Marsons

Příjemně napsaná kniha, u které si odpočinete. Příběh o tom, že ne vždy přání, které se vám splní, vás uspokojí. Může se stát, že po jeho splnění jste méně šťastní. Ale každý je svého štěstí strůjcem a někdy stačí se jen kolem sebe lépe dívat. Mně byly všechny tři kamarádky sympatické, i když někdy jejich chování odpovídalo náctiletým naivkám.

25.05.2023 5 z 5

Tajemné dopisy Tajemné dopisy Hannah Reynolds

Když se Abby rozhodne zjistit, jaké tajemství ukrývala babiččina minulost, o níž celý život mlčela, netuší, jak tím rozvíří klidné vody v Edwardově rodině. Pěkně napsaná kniha, ve které se hrdinové rozhodují, zda dají přednost zájmu rodiny před těmi vlastními, nebo zda je důležitější láska .

23.05.2023 5 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Nádherná kniha o přátelství, které i přes určité nesrovnalosti a rozdílné názory, vydrželo dlouhých 30 let. Kate život obětuje své rodině, Tully jde neúprosně za kariérou, každá z děvčat je úplně jiná a přesto si jsou oporou v těžkých chvílích. Už dlouho jsem nečetla takto emociálně laděný příběh, u kterého jsem bulila jako želva. Vřele doporučuji.

22.05.2023 5 z 5

Sophiiny sny Sophiiny sny Corina Bomann

I druhý díl je velice čtivý a poutavě napsaný, i když asi o něco málo smutnější. Přesto se Sophia nevzdává a usiluje o své životní štěstí. Jsem zvědavá, jak se její životní cesta završí v třetím díle a jaký osud autorka přichystala pro Sophiinu přítelkyni Henny.

18.05.2023 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Katie Gutierrez

Na tuto knihu jsem se těšila, ale nadšení mě velice brzy opustilo. Z knihy jsem byla zklamaná. Čekala jsem mnohem víc. Děj se vlekl, byl těžkopádný, prostě nuda, i když téma bylo velice zajímavé. Ani dějová linka Cassie mě nedokázala upoutat. Až posledních asi 80 stránek stálo za to, ale to můj celkový dojem z knihy nezachránilo.

15.05.2023 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tak tato kniha mi připadá z celé série jako nejslabší, neurazí, ale ani nenadchne.

14.05.2023 3 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Tak to byla jízda od začátku až do konce. Pěkně propracovaný psychologický thriller, každá postava byla jiná a přesto když jim teklo do bot, se dokázali semknout, i když po 20 letech už to tak slavné nebylo. Meg jsem obdivovala a bylo zajímavé, co si na kamarády přichystala. No a ten konec mě překvapil. Počítala jsem s trochu jiným rozuzlením. Ale super, doporučuji.

12.05.2023 5 z 5

Dvakrát měř, pak manžela řež Dvakrát měř, pak manžela řež Alena Jakoubková

Oddechová kniha, která má spád, dobře se čte a hlavně člověk nemusí přemýšlet nad dějem. Určitě v reálném životě existuje řada manželství, která se rozpadla ze stejných důvodů. A ruku na srdce, když se manželé rozejdou, většinou to není vina jen jednoho z nich. V manželství to bez kompromisů a určité tolerance moc dobře nejde.

09.05.2023 5 z 5

V ovocném sadu V ovocném sadu Nikola Scott

První polovina knihy je dosti rozvláčná, ale pak se to rozjede a stojí za to si počkat na druhou polovinu. Příběh čtyř mladých dívek, které se seznámí na podzim 1940 a společně čelí nelehkému životu v ženské pozemní armádě. Střeží si své tajemství, které vyjde na světlo až po více než šedesáti letech.

08.05.2023 5 z 5