Anniee Anniee komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Re-reading po několika letech a pořád nejlepší tahač ze čtecích krizí.

13.05.2024 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Vlastně ani nevím, co k tomu napsat. Zase to nebudu hodnotit hvězdičkami, protože mám pocit, že u tohohle díla prostě nemůžu. Přečetla jsem to v podstatě na jeden zátah, takže čtivé to je. Jen cítím, že je u Genesis něco jinak než u předešlých autorových knih - strašně tam jde cítit ta jeho beznaděj a smutek ze ztráty milovaného člověka a prolíná se to celou knihou tak, že vám z toho běhá mráz po zádech. Z brutality samozřejmě taky, ale na to jsme u Cartera zvyklí. Takže bych řekla, že hlavním tématem Genesis je ztráta, ještě ke všemu bravurně popsaná, a to jsem teda hodně nezvládala a dělalo se mi z toho až zle.

16.02.2024

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Byla to hezká oddechovka, která mě sice bavila, ale která lehce zapadne mezi ostatní podobné. Bavil mě Zahřin humor a chemie mezi ní a Rowanem, ale přiznejme si - Rowan byl teda extrémní idiot. A celou knihu jí psychicky ubližoval tak, že nechápu, že to ustála. To už snad ani není morally grey hrdina, ale fakt jedna velká red fakt. Ale když se od toho člověk aspoň malinko oprostí a snaží se do toho nevrtat, tak je to fajn početní s klišé koncem, kterej mě ale vždycky zahřeje u srdíčka. A asi se podívám i na další dva díly.

30.01.2024 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Neměla jsem žádná očekávání (krom toho, že to bude jen další vykrádačka známého díla) a díkybohu za to. Děj plynul pomalu, ale to bylo vlastně úplně jedno, protože ta atmosféra předčila všechno, co jsem do téhle chvíle četla. Neskutečně temná a mrazivá, chvílemi mi přišlo, že na těch místech opravdu jsem s hlavními hrdiny a cítím zápach hlíny a vlhkost deště. A deníkové zápisky tomu jen přidaly na genialitě.
No a korunu tomu nasadil epilog, protože kdo ví, kolik z toho je pravda a kolik fikce

27.11.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Asi nejsem úplně fanda bestsellerů, to už jsem tušila a teď se to potvrdilo. Knížka byla čtivá, ale tím to pro mě končilo. Žádný ze zvratů mě extra nepřekvapil, moc mě nezajímalo jak to dopadne a u konce jsem si řekla “fajn a tím to taky haslo. Do podobných knih už se pouštět nebudu.

07.11.2023 2 z 5

Ono najednou, skrz tuhle knihu, působí Národní obrození úplně jinak. Ne tak zmatečně a nudně. Takovouhle zajímavou a zábavnou sumarizaci s trochou klepů bych potřebovala na každé období dějin.

04.06.2023 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Jedna z těch kvalitnějších oddechovek. Parádní je rozvoj hlavních hrdinů, ten je hodně vidět, i když je to místy trochu zbrklé. Netuším, jak by ti dva spolu mohli fungovat v reálném světě, ale to u tohohle typu knih asi nikoho nezajímá.
Byly tam zajímavé myšlenkové pochody, zajímavé postavy a pěkné prostředí přímořského městečka. Jen mi to prostě nějak úplně nesedlo. Trvalo mi než jsem se začetla a zvykla si na Piper, i na to, že je všechno jaksi rychlé. Část z toho možná dělal i překlad. Ale ve finále zklamaná nejsem a vrhnu se i na druhý díl o Hannah.

23.05.2023 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Tohle 2v1 jsem přečetla na jeden zátah a jsem za to ráda. Bylo to mega čtivé, ale protahovat to, asi bych přišla na to, že druhá půlka je vlastně jen čtivá omáčka. Takhle jsem to zhltla a bylo mi to jedno, protože jsem do toho byla až moc zabraná.
Tenhle typ knih moc nevyhledávám, ale tady mi horor s romantikou sedl kupodivu dobře. Oblíbila jsem si Sophii i Josepha a úspěšně se mi dařilo nepodivovat se děrám v příběhu. Romantika byla sladká a jemná a horor hutný a temný. Dohromady to tvoří zvláštní, ale velmi čtivou kombinaci, kterou nedáte z ruky. I s koncem jsem dost spokojená, ale to je hodně subjektivní, protože tohle je jediný typ konce, který toleruji.

29.04.2023 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Abych byla upřímná, Eleanor mě nenadchla. Čekala jsem trošku něco jiného. Přišlo mi to povrchní a tak nějak vzdálené, bez hloubky. Nenutilo mě to číst dál, nic se mnou nezarezonovalo a nic mě ani nepřekvapilo. Nebylo to špatně napsané, jen prostě asi nic pro mě.

21.10.2022 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Addie byla skvělá. Prokousávala jsem se tou tíživou atmosférou knihy se slzama v očích. Ty byly způsobené nejen příběhem, ale i tím, kolik pocitů bylo vysloveno, napsáno. A jak! V. E. Schwab je spisovatelka s velkým S. Opravdu.
Addie jsem milovala. Pukalo mi srdce za ni. Úplný konec mě až tak úplně nepřekvapil, spíš trochu zklamal. Ale i tak je knížka na 5/5*

14.01.2022 5 z 5

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Tohle bylo něco na moje nervy. Už dlouho mě nikdo nes*al jako tady Alexandra, a vlastně mě docela dost deptalo celé to právnické prostředí. Což, když to vezmu kolem a kolem, je vlastně poklona autorčinu způsobu psaní, ne? Protože chytlavé to bylo, to zas Jo. I mě, jakožto neznalé všem těm dohodám a akciím, to vlastně přišlo zajímavé a nemohla jsem přestat číst.

03.01.2022 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Austenová je láska. Miluju, jak se celou knihu v nic neděje a zároveň se všechno vyvíjí. Všechny ty vztahy, osudy, osobnosti. Třeba taková Emma mi na začátku lezla hodně na nervy, ale postupně jsem si ji zamilovala. Na Pýchu a předsudek to sice pořád nemá, ale za mě lepší než Rozum a cit.

15.05.2021 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Já bych se k tomu možná radši ani nevyjadřovala. Abych nešla proti proudu. Ono mluví za vše možná už jen to, jak dlouho mi to trvalo přečíst.
Takže ve zkratce a upřímně - hrozně mě to nebavilo. Ztrácela jsem se. Občas jsem vůbec nechápala souvislosti. Neměla jsem žádný vztah k postavám. Občas jsem jen bezmyšlenkovitě předjížděla očima po řádcích.
Ale! Neříkám že to bylo špatně napsané, nebo málo hluboké, to vůbec ne. Jenom to místy bylo napsané asi až moc dobře. A dlouze. No a pointu samozřejmě všichni známe a já na ni čekala celou knížku - no a ona se objeví 50 stránek před koncem? To jsem byla docela zmatená se přiznám. A ještě jedno přiznání na konec - moc toho ve mně nezanechalo.

29.04.2021 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nic úplně nového a převratného, možná trochu delší než bylo záhodno. Ale četlo se to lehounce a samo, napnutá jsem taky byla a pociťovala jsem veeelkou náklonnost k oběma hlavním detektivům a i k některým vedlejším postavám. Pokud se dostanu k dalším dílům, ráda si je přečtu.

14.03.2021 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tohle byla asi nejbrutálnější kniha, kterou jsem kdy četla. Místy jsem měla i husí kůži, to se mi u tohohle typu knížek ještě nestalo. V jednu chvíli jsem měla i slzy v očích a říkala jsem si, že to asi odložím. Ale zvědavost mi nedala.

Jak už píše sám autor, Zloba je o dost jiná než ostatní díly ze série o Robertu Hunterovi. Je založená na skutečných zážitcích Cartera z jeho práce soudního psychologa. To je na tom asi nejmrazivější.

Carter dokáže skvěle popsat co probíhá v mysli vraha, vystihnout podmínky a okolí příběhu, vysvětlit vám některé zákonitosti z tohoto oboru a ještě vás u knihy držet takovým způsobem, že vás za nic na světě nepustí.

Po roční pauze od Cartera to byla opravdu neuvěřitelná jízda a já už mam chuť na další jeho knihy. Hned.

05.11.2020 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Tak tohle mě teda vůbec nenadchlo. Pár podobných knížek už mam přečteno a tohle byla jedna z těch nejslabších. Do půlky mě to vuuuubec nebavilo, nic se nedělo, nic se ani neodhalilo ani nenakouslo. A vlastně se něco dělo až na pár posledních stránkách. A i to mě teda nějak extra nepřekvapilo a nic to ve mně nezanechalo. I ty myšlenky mi přišly tak zvláštně popsané, to stejné u postav. Žádná mi k srdci nepřirostla, přišly mi takové ploché, nezajímavé, i když tam bylo popsáno mnoho z jejich minulosti, což se mi tam zase moc nehodilo.

02.07.2020 2 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Půl dne přemýšlím co napsat o této knize a z jakého konce to vzít.

Cca do půlky, do třičtvrtě, byla kniha hodně podobná ostatním - thriller s partnerskýmy problémy, milostným trojúhelníkem a tajemstvími. Zato ale brilantné napsaná, s pomalu se ubírajícím dějem, který vás ale nepustí.

Takže do třičtvrtě nádhernost, i když mě Teda doost vytáčela jedna z hlavních hrdinek, děsně pitomá a naivní. Což ale není překážkou, i tak mi, když to vezmu kolem a kolem, přišla docela sympatická.

No a pak to přišlo. Ten WTF konec o kterém všichni mluví a na který jsem se neskutečně těšila. Ale ach bože! Nepochopitelné, nesmyslné a přehlcené, až hloupé. Absolutně nesedící ke zbytku knihy. Kdo má rád divnověci, ten ať si to přečte a přijde si na své.

Čtyři hvězdičky tedy dávám za kouzlo vycházející z autorcina pera po většinu knihy, konec nekomentuji a budu dělat, že jsem ho nečetla.

28.02.2020 4 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Taková už klasika od DC. Celou knihu jsem podělaná strachy a strašně mě vytáčí jednání hlavní hrdinky. Je to čtivé, rychle to ubíhá a má to happyend, nic víc od toho nechci.

26.03.2024 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

O knize jsem dopředu téměř nic nevěděla a jsem za to ráda - překvapovala mě každou stranou. Na začátku jsem si říkala, že mě to moc nebaví, že to není úplně moje téma a Evelyn mi leze krkem. No a pak jsem najednou otáčela poslední stránku se slzama v očích a obrovským pochopením pro ni, i když ne vše se dalo chápat. Z celého příběhu ve mně nejvíce zůstalo to znechucení z hollywoodského pozlátka a naopak ten hřejivej pocit z ryzího přátelství Evelyn a Harryho. Parádní kniha.

26.02.2024 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Kniha mě sice nenadchla tak jako Literární hysterie, ale zase mi to dotvořilo obrázek té doby a vztahů a rozdílů věku oněch literátů. Detektivní zápletka za mě nebyla až tak nutná, ale postavy mě bavily velmi. A myslím, že jsem snad poprvé i ochotná si přečíst nějaké dílo z doby NO, což považuji za úspěch.

20.01.2024 3 z 5