Pánský klub

Pánský klub https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475057/bmid_pansky-klub-u12-475057.png 4 97 37

Alex Vogelová si vždy šla za tím, co chce, a řídila se pravidly – na střední vynikala ve škole i sportu a zářila i na právech na Harvardu. Když nastoupí v prestižní manhattanské firmě Klasko & Fitch, slíbí svému příteli, že ji práce nezmění. Jenže nakonec se nechá svést penězi a aurou firmy – i svými sebejistými kolegy, kterým rychle padne do oka. Ještě nikdy se necítila tak sebejistě nebo mocně – baví ji i pošťuchování s klienty plné dvojsmyslů. Alex pracuje pro nejvýnosnější, nejprestižnější tým firmy, Fúze a akvizice – střádá hodiny a baví klienty dlouho do noci. Práce je náročná, ale má i své výhody: víkend v Miami, cesta soukromým tryskáčem či luxusní večeře proplacená firmou. Nároky se ale zvyšují, a přestože na ni doma čeká milující přítel, uchvátí ji její přitažlivý kolega a Alex začne všechno zpochybňovat – i sebe. Korporátní svět není černobílý, a aby se dostala na vrchol, musí hrát podle jiných pravidel. Ale kdo je vymyslel? A co když je systém zmanipulovaný, aby ženy stejně vyhrát nemohly? Když se ukáže temná realita firmy, Alex si uvědomí, jak její okolí říká ženám, přímo i nepřímo, jak se na pracovišti chovat, aby uspěly. Teď už nemůže tiše přihlížet. Musí udělat správnou věc a šokující pravdu odhalit – i kdyby měla dát v sázku všechno, co má.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Boys Club , 2020

Coucouha
20.02.2024 4 z 5

Tohle bylo super! Trochu mi to připomínalo Kravaťáky...každopádně se zde objevovalo dost aktuálních a důležitých témat, o kterých je potřeba mluvit. Líbil se mi děj, postavy i to prostředí - právníci, svět bohatých a různé odvrácené strany na první pohled nablýskaného životního stylu.
Konec velmi reálný...ač by to tak nemělo být.
Rozhodně to ale není thriller. Nebyla jsem vůbec v napětí. Prostě klasická beletrie pro muže i ženy. Ale za přečtení určitě stála a vřele doporučuji!

dencazrnu
28.09.2023 1 z 5

Tak v první řadě absolutně netuším, který „mamlas“ (pardon za to označení) mohl dát této knize nálepku thriller? Však za celých 399 stran se tam nestalo absolutně vůbec nic! Kniha byla šíleně nudná, zdlouhavá, plná zbytečných popisů a otravných dialogů. Přitom děj celé knihy by se dal shrnout do věty - historky ze života právníků. Jak jsem si na začátku knihy říkala, že prostředí právničiny je super, tak přibližně po prvních 100 stranách jsem toho hořce litovala. V celé knize se motáme jen kolem toho, jak je život právníků těžký, že bez mobilního telefonu nemůžou pomalu ani dýchat a aby vlastně mohli fungovat tak alkohol a koks jsou nelepším kámošem. A je to podle nich naprosto v pořádku . Co se v průběhu stalo z Alex, jsem vůbec nechápala. Místy se mi z ní až zvedal žaludek a celou dobu jsem jen přemýšlela nad tím, jestli se tohle fakt děje v reálu? No na posledních pár stranách si autorka vzpomněla, že by to asi chtělo nějaký děj, tak tam teda něco lehce napsala, ale ve finále to byla taková slátanina, že to je naprostá škoda papíru. Knihu jsem dočetla jsem z toho důvodu, že když jednou začnu, už to prostě „dojedu“, ale tohle byla absolutní ztráta času. Nejhorší na tom všem je, že to není ani thriller, ani román ani prostě nic. Je to jen změť zbytečného tlachání o ničem.

jahoda444
13.08.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem přihodila do košíku, když měl Dobrovský akci 1+5 zdarma, a to jenom proto, že už jsem nevěděla co do toho košíku strčit.
Vyhýbala jsem se jí snad přes rok a až dva dny zpátky jsem si řekla, že se do ní pustím, aniž bych četla její popis...jenom jsem podle obálky viděla, že je to thriller.
....no s thrillerem to nemá nic společného, pořád jsem čekala, že se tam objeví nějaká mrtvola nebo něco, ale nic..
Každopádně se mi kniha vážně líbila, až se divím. Asi jsem jí vybrala v nějakém dobrém rozpoložení.Stránky jsem obracela rychle a i když tady nějaký extra příběh nebyl, tak mě kniha vtáhla.

Katka1974
17.05.2023 2 z 5

Kniha je označená jako thriller, ale toto označení neodpovídá. Je to jednoduchý román pro ženy. Moc mě to nebavilo, ale prokousaia jsem se. Hlavní hrdinka se v průběhu příběhu mění a leze někdy pěkně na nervy. Konec rychlý a předvídatelný.

sloncekhk
16.04.2023 odpad!

Tak tato kniha za mě nejhorší co jsem zatím četla, prokousávala jsem se jí více jak čtyři měsíce a to jen proto, že musím dočíst každou knihu krerou rozečtu-prostě, ikdyž mě nebaví, musím jí dočíst. Nechápu proč je tato kniha nazývána THRILLEREM, nemá s tímto žánrem vůbec nic společného.

kristyna4445
20.12.2022 3 z 5

I když je kniha označená jako thriller, ale po přečtení jsem zjistila, že to tak ůplně není mě kniha bavila a některé situace ve mě zanechaly nepříjemný pocit.

Tereyciiik
11.11.2022 3 z 5

Souhlasím, že o thriller se nejedná. Mě to z počátku vůbec nebavilo, ale knihy neodkladam, tak jsem dala šanci. Ale prostě mě to nebavilo, byla světla místa, kdy jsem četla s chutí, ale převážně mě to nudilo. Hlavní postava mi prisla ze začátku fajn, ale postupne se mi strašně zprotivila. A konec bych taky čekala lepší, více detailnější, lépe popsané osudy ostatních postav.

lenka.plaszova
09.10.2022 3 z 5

Já osobně bych knihu neklasifikovala jako thriller, ale spíš jako román pro ženy. Sice se mi dobře a rychle četla, jen jsem stále čekala, co se stane nad rámec toho, co jsem předvídala. Závěr mi moc překvapivý nepřišel a byl na můj vkus moc "rychlý". Ocenila bych třeba více detailů ohledně toho, jak se zachoval Peter nebo Gary...

Nimunka
02.10.2022 5 z 5

Přečteno během dvou dnů. Kniha mě bavila od začátku do konce. Asi trochu přitažené za vlasy, ale určitě mě dostala. Netuším ale, proč je označena jako thriller.

Gabriela143
23.08.2022 4 z 5

Aj keď je pre mňa prostredie právnických firiem neznáme, kniha je zaujímavá a číta sa veľmi dobre.

jasmína
04.08.2022 4 z 5

SPOLIER

Nebýt konce, kdy rodiče po x letech vysvětlili dceři důvod, proč je jaká je, což mi tam postrádalo logiku, že propadla drogám, sexu s milencem, a opustila svůj normální život..... a nebyla třeba jen klasickou právničkou , která nevymetá strip bary, a nesjížďí se koksem.....

ZuzanaZ83
29.05.2022 4 z 5

Silný a poutavý příběh z prostředí špičkové právnické společnosti. Do společnosti se dostane i Alex, dívka s dobrým srdcem, spoustou ideálů a ambicí být mezi nejlepšími. V příběhu pak sledujeme její pád a spoustu přešlapů. Ale i návrat k lidskosti.
Alex mě většinou vlastně strašně rozčilovala, ale zároveň jsem ji v mnohém chápala. Prostředí, které autorka vylíčila, je opravdu mimo moje chápání i mou realitu. Naštěstí.
Kniha samotná se četla celkem dobře, dokud si člověk neuvědomí její reálnost.

Víťa89
18.05.2022 2 z 5

Ponoříme se do prostředí prestižních právních firem v NY. Z mladé právničky se postupem času stává naprosto povrchní a odporná osoba, soudící lidi podle ceny oblečení. Kniha je asi dosti přehnaná i tak mě ale prostředí velkých korporací odpuzovalo i přitahovalo zároveň.

petka.f
18.04.2022 4 z 5

Dobře a zajímavě napsaná kniha, i když třeba po právnickém prostředí normálně nesaháte.
Není to thriller v obvyklém slova smyslu, spíš čtivě se rozvíjející příběh, kdy víte, že se ten život hlavní hrdince rozpadne jako domeček z karet, ale nevíte hned kdy, kde a proč.

EvaApple
09.04.2022 odpad!

Jsem v polovině a vážně ne! Autorka spisovatelka není a nebude. V americké právní firmě jsem pracovala, ale tohle je spíš parodie. Děj nemá spád, celé je to o ničem. Nechápu, čím si tohleto zasloužilo označení "thriller".

KatChiss
01.03.2022 3 z 5

Pánský klub je už druhá kniha z právnického prostředí, kterou jsem četla. Už tehdy mě zarazilo, jak je tato práce náročná jak po psychické stránce, tak po té časové. Právníci, kteří jsou naprosto oddaní své práci, nemají skoro žádný osobní život. A takovou právničkou je i Alex Vogelová z Pánského klubu.
Alex nastoupila do prestižní manhattanské firmy a chtěla by se stát členkou toho nejlepšího oddělení. Problém je, že jsou v něm samí muži a ženy mezi sebe skoro nikdy neberou. Alex to vidí jako výzvu. Nehledí vpravo vlevo; nebere ohledy na přítele, se kterým žije; do práce se vrhne po hlavě a mnohdy i tři dny nevystrčí paty z kanceláře.
Musím říct, že mě při čtení celkem mrazilo. Nedokážu si takový životní styl představit. Mám práci, která mě baví, ale nejsem kariéristka. Neobětovala bych jí všechno, nezahodila bych kvůli ní svůj vztah a rozhodně bych nepřekročila meze, které jsem si stanovila. Tohle všechno Alex udělala. Slíbila příteli, že se nezmění, ale stalo se. Myslím si, že dělala věci, které by ji předtím ani nenapadly. Ale vina není na její straně, podle mě by se podobně zachovala většina lidí. Prostředí, ve kterém se nacházíte každý den několik hodin, vás změní. Otázkou je, jestli k lepšímu, nebo horšímu.
Hodnocení | 3,5 hvězdičky

Ossinky
10.02.2022 5 z 5

Strhující, prostředí amerických právníků, trochu jiný svět, je hezké ponořit se ve fantazii do luxusu a neuvěřitelných situaci. Trošičku mě zklamal konec, přišel mi "odflaknuty" na to jak příběh krásně plynul.

čef
23.01.2022 3 z 5

Neočekávejte nic. Pouze hromadu keců, spoustu chlastu a večírků. Newyorkští právníci fakt chlastají a fetují superligu, mezitím makají mnoho dní v kuse jako o život. Obstarejte si tedy také nějakou tu dobrotu a přeskakujte a přeskakujte, jinak to totiž nejde, ta intelektuálská žvanírna nejde jinak přestát. Možná, že pak snadno pochopíte, v jakém příšerném světě zlého bílého muže žijeme, plného rasové a genderové proporcionality, korektnosti a přetvářky. Dobré snad pro začínající právníky.

Fidibus
12.01.2022 1 z 5

Nedočteno, zvládla jsem čtvrtinu a nezaujalo mne to. Zdlouhavý popis začátku kariéry s celkem jasným postupem a náznakem zápletky. Mnoho postav, popis na obálce zní zajímavěji než dění v knize.

Anniee
03.01.2022 4 z 5

Tohle bylo něco na moje nervy. Už dlouho mě nikdo nes*al jako tady Alexandra, a vlastně mě docela dost deptalo celé to právnické prostředí. Což, když to vezmu kolem a kolem, je vlastně poklona autorčinu způsobu psaní, ne? Protože chytlavé to bylo, to zas Jo. I mě, jakožto neznalé všem těm dohodám a akciím, to vlastně přišlo zajímavé a nemohla jsem přestat číst.

Erica Katz
americká