Pánský klub

Pánský klub https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475057/bmid_pansky-klub-u12-475057.png 4 98 98

Alex Vogelová si vždy šla za tím, co chce, a řídila se pravidly – na střední vynikala ve škole i sportu a zářila i na právech na Harvardu. Když nastoupí v prestižní manhattanské firmě Klasko & Fitch, slíbí svému příteli, že ji práce nezmění. Jenže nakonec se nechá svést penězi a aurou firmy – i svými sebejistými kolegy, kterým rychle padne do oka. Ještě nikdy se necítila tak sebejistě nebo mocně – baví ji i pošťuchování s klienty plné dvojsmyslů. Alex pracuje pro nejvýnosnější, nejprestižnější tým firmy, Fúze a akvizice – střádá hodiny a baví klienty dlouho do noci. Práce je náročná, ale má i své výhody: víkend v Miami, cesta soukromým tryskáčem či luxusní večeře proplacená firmou. Nároky se ale zvyšují, a přestože na ni doma čeká milující přítel, uchvátí ji její přitažlivý kolega a Alex začne všechno zpochybňovat – i sebe. Korporátní svět není černobílý, a aby se dostala na vrchol, musí hrát podle jiných pravidel. Ale kdo je vymyslel? A co když je systém zmanipulovaný, aby ženy stejně vyhrát nemohly? Když se ukáže temná realita firmy, Alex si uvědomí, jak její okolí říká ženám, přímo i nepřímo, jak se na pracovišti chovat, aby uspěly. Teď už nemůže tiše přihlížet. Musí udělat správnou věc a šokující pravdu odhalit – i kdyby měla dát v sázku všechno, co má.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Boys Club , 2020

Leona333
19.12.2021 3 z 5

Při čtení této knihy jsem si několikrát vzpomněla na mou babičku. Respektive na některá její slova, moudra. Třeba na to: ,,Když dva dělají totéž, nemusí to být, vždy totéž..." Nebo: ,,Když si žena na sebe oblékne kalhoty, nestane se z ní chlap..."
Takže další kniha, příběh z amerického prostředí, kde je možné vše.
"Hlavní hrdinka, byla dle mého zčásti naivní, pak urputná a pak samozřejmě ,,vítězná..."
Chvíli mě to bavilo číst a chvíli zase ne. Nikterak originální čtení- téma to nebylo. Každopádně jsem to nevzdala a dočetla, až do finále.

ennlady
09.12.2021 4 z 5

Myslím, že naprosto reálné. Nechci rozebírat termíny koncipient, právník, advokát… myslím, že to není podstatné, pro mě teda ne. Je to sonda do života ambiciózní čerstvé právničky, která věří tomu, že dosáhne prakticky všeho, čeho se jí zachce. Je chytrá a svědomitá, nesmírně pracovitá a své práci oddaná. Všechny tyto vlastnosti korunované její krásou jí začínají otevírat dveře velkého světa a ona se záhy nechá opojit kouzlem společenských akcí, o kterých se jí nikdy ani nesnilo, peněz, které jí přistávají na účtu, bouřlivými večírky plnými alkoholu, flirtování i drog. A muži jsou zde jiní než její obyčejný a nudný partner, se kterým dosud naprosto samozřejmě plánovala budoucnost. Opravdu hodně jiní.
Tohle se četlo moc pěkně, docela dobře jsem si dovedla představit, co ta holka prožívá a cítí. Ale když pak dojde k důležitému zlomu, najednou šup šup a je konec. Určitě bych ocenila podrobnosti o tom, co se pak dělo a co následovalo a hlavně průběh celého soudu, před kterým stanula jako svědek. Že to dopadne tak, jak to dopadlo, to se dalo předpokládat, ale se strašně moc bych chtěla vědět víc.
Proto jedna hvězda dolů.

The_Kim
05.12.2021 2 z 5

Vzhledem k doporučením, která jsem na tuto knihu dostala, jsem měla opravdu obrovská očekávání a jsem bohužel zklamaná. První půlka knihy jen nekonečně dlouho vykresluje jak má mladá právnička moc práce a druhá půlka už jen velmi rychle zhušťuje události, které nakonec vyústí v něco jako "me too kauzu", kterou nesnáším. Reálně je dost znát, že byla kniha psaná Američankou, další knihu už si od autorky nekoupím. Za mě 2,5 hvězdy.

Lauriy
02.12.2021 5 z 5

Jediná vada této knihy z mého pohledu je označení thriller. Tohle opravdu thriller není, spíš takové drama, společenský román, ale perfektní.

Je to trochu styl Vlka z Wall Street, svět byznysu, velkých peněz... Akorát že hlavní hrdinka je tu žena, která se snaží prorazit v převážně mužském světě. A semele jí to, ani neví jak.

Kniha se četla skvěle, hezky pozvolně vyobrazený vývoj Alex i vliv prostředí. Jsem z knížky nadšená, jen nečekejte thriller.

ArwenAragorn
21.11.2021 3 z 5

60%
...Hluboko v břiše jsem cítila prázdnotu: měla obdélníkový tvar a zakulacené hrany a byla tak tmavá, až byla skoro černá.

Nejdřív jsem se nějak nemohla začíst, pak mě knížka zaujala. Prostředí, ve kterém se odehrává je znamenitě popsáno a řekla bych, že příběh je docela uvěřitelný. Bylo zajímavé pozorovat začínající právničku Alex a její postupnou proměnu.
Knížku doporučím.

tereza8491
19.11.2021 3 z 5

Na začátku jsem se prvních několik stran nedokázala začíst. Pak to šlo ráz na ráz a strašně se mi líbilo "pozorovat" Alex jak ji práce semlela, jak na jednu stranu milovala to, co dělá a potřebuje to, ale na druhou stranu viděla, jak to ničí jí a její vztahy s rodinou, partnerem a okolím. Posledních 50 stran trošku zklamání, přijde mi, že se to tak rychle rychle ukončilo, aby byl nějaký závěr knihy. Celkově ale spokojenost, líbila se mi hlavní postava, prostředí NYC a právnické prostřední. Jako thriller bych to ale neoznačovala.

hana1039
10.11.2021 4 z 5

Autorka tady jasně popsala workoholika, kterého prostě,, semlel,, tlak v práci... Právnici to určitě taky nemají ( kromě jiných profesí) vůbec lehké a tento životní styl, pokud se ten dotyčný nechá, ho fakt,, sežere zaživa,, tak, jak to naše,, hrdinka,, popsala... Moc a peníze každého láká a jak se stouto nově nabytou situaci zachová, je jen na tom jedinci, má jen dvě možnosti - buď podlehne nebo si zachová zdravý rozum a nenechá si zničit život...

Parwana
07.11.2021 4 z 5

Kniha je inzerována jako thriller, pro mě to byl spíš román o mladé začínající právničce, která chce uspět v korporátní firmě. Lehce temnější ďábel nosí Pradu, četlo se to dobře.

MiskaMa
01.11.2021 4 z 5

Jak už bylo psáno pod mým hodnocením, mezi thrillery bych knížku ani náhodou neřadila. Ale ... Bylo zajímavé sledovat Alex, začínající právničku a její postupnou proměnu. Na jedné straně peníze, sex, drogy, alkohol, večírky a firemní večeře, x hodin v práci a převážně jen pánská společnost a na druhé straně její osobní život, který se jí najednou jevil jako jedna velká nuda.

shecoola
28.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak ja neviem..... dočítala som, takže úplná nuda to nebola. Ale thriller? Tá kniha okolo tohto žánru ani neprešla.. jediná napínavá časť prišla niekde po tristej strane, kedy - pozor SPOILER - sa Alex ocitla v aute s dvoma chlapmi, ktorí sa ju pokúsili znásilniť. Koniec spoileru. Celé to trvalo maximálne dve strany. Inak proste len dlhý, jednoduchý príbeh z právnickej firmy. Takže za mňa tak max. 3.

sofie2146
24.10.2021 3 z 5

Start měl drive, posledních pár kapitol ale knihu naprosto zabilo. 4/6

tami1
22.10.2021 4 z 5

Proč THRILLER proboha!

Pánský klub je jízda od začátku do konce.
Sledovat postupnou proměnu osobnosti Alex, je docela síla. Moc, prachy, drogy, únava, chlast a sex jsou hnacím motorem těchto změn. Alex bude muset napnou všechny síly, aby se sama sobě úplně neztratila.

Lily101
04.10.2021 4 z 5

Opravdu jsem chtěla dát 5 hvězdiček! Ale po posledních min. 50 stranách nemohu.

Prostředí advokátní kanceláře vč. vysoce náročného pracovního tempa je dost atraktivní a po této stránce je kniha na pět hvězdiček, TEDY když pominu-za který autorka nemůže (aspoň v to doufám, když dle medailonku vzadu dělá to, co dělá) a tudíž to u ní nehodnotím-NAPROSTOU neznalost pojmů (právník a advokát). Překladatel si myslí, že to jsou synonyma, ale není tomu tak. Současně roky praxe mají koncipienti, advokát je advokát a roky praxe už nepotřebuje, neb už za účelem advokátních zkoušek stanovenou praxi naplnil a úspěšně složené advokátní zkoušky mu umožnily “pracovat sám na sebe” a i kdyby pracoval v AK, tak už se praxe nějak nepočítá tak, jak v knize (1.-4.ročník, školení). SPOILER: Navíc, kdy byly advokátní zkoušky vykonané, když po úspěšném absolvování práv hlavní protagonistka odjela s tátou do zahraničí a pak už nastupovala do práce? KONEC SPOILERU. Třeba je tomu tak v Americe (nevěřím), ale i kdyby, tak by kniha měla být uzpůsobena podmínkám dle překladu, nebo ne? Popisek tedy zcela odpovídá pracovní pozici advokátního koncipienta.

Dost mě zklamala i linie výslechu, která byla napínavá a napínavá a najednou…nuda. Taktéž hlavní dějová linie vyšuměla a nahradila ji vedlejší, přitom mě tak zajímalo, jak to bylo s praxí dál. SPOILER: A ejhle, krátce před zařazením do týmů, je najednou střih a 3,5 letá praxe na dané pozici a ve vysněném týmu. KONEC SPOILERU.

SPOILER: Iniciativa na mě působila dost neuvěřitelně. Což na Vivienne asi také :-D. KONEC SPOILERU.

K tomu, jak se hlavní protagonistka hodně změnila…no, já si to nemyslím, neb sklony k tomu, co ji změnilo, místy prostě měla. SPOILER: Tři týdny s otcem po úspěšném absolvování studia cestovali a kouřili jistou drogu. Takže k tomu možná měla sklony. A s Peterem nic mít nemusela; bylo to čistě její rozhodnutí. Tak jako ji nikdo nenutil brát jisté omamné látky; to ona chtěla okolí dokázat, že není slušná, což vzhledem k tomu, že zkusila drogu před nástupem do práce, asi i byla pravda. Jinak to neměla lehké, ale doteď nechápu, jak byla naivní, co se Carmen týče (ačkoliv v knize postava Carmen “vyšumí do ztracena”, což je škoda).KONEC SPOILERU.

Knihu jsem si spontánně zakoupila v knihkupectví. Nelituji a doporučuji všem advokátním koncipientům (nejlépe po úspěšném absolvování studia a před nástupem do zaměstnání na tuto pozici) min. v ČR, kde pracovní náplň a také povinnost let praxe obecně odpovídají této pracovní pozici (knihu berte min. trochu s nadsázkou, je tam popsán extrém).

Zuzulinka
28.09.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Děj velmi nepředvídatelný. Poučné. Doporučuji přečíst.

lihate
26.09.2021 5 z 5

"Moc ti jen dává oprávnění být tím, kým už jsi."

"Někdy musí člověk pravidla obejít, aby si zachoval zdraví rozum."

"Tohle místo je zvláštní. Vytvoříš si tady reputaci, dobrou nebo špatnou a lidé tě do ní přemění. Jsi jako svá vlastní karikatura. Ale to jsme asi všichni."

Kniha mě odzbrojila svou upřímnou zpovědí, jak vás může chtěná práce snadno a rychle totálně změnit. Lidi se mění. Okolnosti se mění. Svět se mění. Každej někdy projde změnou. Jenomže je to vždycky k lepšímu? Tahle knížka mi otevřela oči, že všechna pravidla a každá změna nemusíte být vždy to, co hledáme.

Jak daleko se musí člověk dostat, aby o sobě začal uvažovat jako o obchodu a kusu nahraditelného čehosi, co existuje jen jako loutka, která je nastrčená k tomu, aby bavila klienty všemi možnými způsoby a byla pro ně jen jakkoliv snadno dosažitelná hračka?
Díky téhle knize mám dojem, že potřebuju někoho, kdo mi vrazí facku a řekne mi, že se mám vzpamatovat, kdybych se začala takhle drasticky měnit. Stejně jako potřebuju někoho, komu bych zavolala, kdybych se vzbudila v nabouraném autě vedle mrtvé prostitutky a nevěděla, co se stalo.

Syrovost i surovost téhle knihy nutí k zamyšlení jaká je vlastně cena vlastního života. A co jsme ochotní všechno dát, abychom se sice topili v penězích a luxusu, ale nakonec zůstali osamělí a obklopeni partou neférových lidí ve světě lží a silně pokroucených pravidel, která stejně nikdo nedodržuje. Jak daleko se musím dostat, abych zahodila vlastní život? A vážně je to tak jednoduché?

Tahle kniha byla bolest, ačkoliv byla úžasná. Celý konec a rozuzlení příběhu je tak strašně nepředvídatelné, i když si myslíte, že vše celou dobu víte. Chci po přečtení křičet, řvát, rvát se, bojovat a nenechat to být...

Soudní záznamy, kterými je kniha protkána ani zdaleka nenaznačují tolik, kolik jsem si myslela. Síla téhle knihy tkví v její uvěřitelnosti a v popisu všech stavů pracovní i morální vyčerpanosti. Ke konci si už jen přejete, aby se něco stalo, protože to nejde dál unést, a to, co přijde, nejde očekávat.

"Informace mají svou moc, ale jen když je nemají všichni."

"Lidé, kteří hodně pracují, mají čas akorát na to, na co ho mít chtějí."

"Někdy nechceme něco říct nahlas, protože nechceme, aby to bylo skutečné."

InesRodriguez
17.09.2021 5 z 5

V mnoha ohledech se jedná o předvídatelný příběh, přesto jsem knížku četla jedním dechem. Skvělá sonda do začínající kariéry a života mladé advokátky. Příběh o vlivu moci, peněz, tradičně patriarchálního prostředí a sexu na životy lidí v korporátu. Přes tato lákavá témata, která na sebe strhávají pozornost, si myslím, že hlavním sdělením knížky je poukázat na to, co se děje (stále a dokola) v 21.století mnoha ženám.

Holt se musíme stále dokola pouštět do práce... :)

vnimat_Krasu
13.09.2021 5 z 5

Zábava! Navzdory společenským přesahům je Pánský klub ze všeho nejvíc totální právnická návykovka. Sledování kariérního progresu 'skautky' Alex ve světě korporátních žraloků umí totiž Katzová podávat s odzbrojující lehkostí. Sex. Chlast. Drogy. Právnický dodatky. I osobní život, kterej hraje nefér hru s dvaceti hodinama práce denně. A já bych chtěl navzdory všem těm špatnostem VÍC! Pánský klub není žádným Vlkem z Wall Street v sukních. Je to kombinace Suits a Ďábel nosí Pradu, o který jste doposud netušili, že jí nutně potřebujete k životu.

Erica Katz
americká