Anilka13 Anilka13 komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knihu jsem si chtěla přečíst už dávno a pořád ji odkládala a byla to obrovská chyba! Vypravěčka je jedním slovem BRILANTNÍ dílo po všech stránkách. Zanechala ve mě opravdu hodně a určitě bude mít čestné místo v mé knihovně.

05.03.2019 5 z 5

Příběh je postavený na ironii a paradoxu. Kniha určitě stojí za přečtení - je vtipná, zajímavá, ale zároveň taky dost uhozená. Ze začátku jsem se musela do knihy hodně nutit, politické záležitosti mi moc neříkaly a odrazovaly mě od čtení, nakonec jsem ale knihu dočetla až do konce a rozhodně nelituju.

21.03.2017 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedno velké utrpení a zklamání.. Styl psaní, kdy autor snad na každé stránce prozradí, co se bude dít dál, mě totálně rozčiloval, nudil a připravil o čtenářský zážitek. Jedna * pouze za filmové zpracování.

26.06.2018 odpad!

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Normálně tento žánr nečtu, ale asi začnu. :) Strhující, napínavé, postavy a příběh propracovaný, závěr neočekávaný. Za mě palec hore. :)

22.01.2018 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Miloučká knížka mladé slečny. Četla se jedním dechem, avšak v ní nehledejte žádnou literární úroveň ani příběh. Jde o krátké návody na život, které v dnešní době čteme snad všude.

02.01.2019 2 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Prvních 100 stran bylo skvělých, pak nadšení klesalo. Knihu jsem dočetla jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy. Kniha je jen hromadou filozofických žvástů.

19.06.2015 2 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Kdysi dávno jsem viděla film, ale přišel mi strašně zvláštní, divný, jak kdyby tam pořád něco chybělo. Neuměla jsem si na něj udělat názor. S tím jsem šla i do téhle knihy a uvažovala, že ji bez přečtení vrátím zpět do knihovny. Ještě že jsem to neudělala! Voda pro slony je jedna z nejhezčích knih, která se mi kdy dostala do ruky! Je to první dočtená kniha, ze které jsem smutná, že už jsem na konci a nemůžu pokračovat dál ve čtení! Nejraději bych si ji dala hned znova!

25.03.2020 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Opět nechápu, jak kniha mohla dostat tolik pozitivních komentářů a hodnocení. Další tlustá bichle ve které se od začátku do konce vůbec nic nestalo. Začínám být doslova nasraná na to, co v poslední době vychází za hrůzy. Jediné co mě utěšuje je, že jsem do knihy neinvestovala ani korunu.

01.06.2019 2 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Jeden z mých největších čtenářských zážitků. Na první pohled kniha vypadá velmi jednoduše, ale každá kapitola i báseň nese svůj význam a hlubokou myšlenku, nad kterou by se dalo hodiny přemýšlet a diskutovat. Během čtení mi běhal mráz po zádech. S posledními stránkami však odešel, přišlo oddechnutí, uvolnění, pohoda, klid a úsměv na rtech.

27.11.2017 4 z 5

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Má první kniha, kterou jsem od Hůlové četla. Dostala jsem se k ní skrze povinnou četbu a neměla od ní žádná očekávání. Téma už je profláklé a oceňuju autorku, za to jak si pohrála s jazykem a tímto celé své dílo obzvláštnila a odlišila tak od ostatních s podobnou tématikou.

Kniha mě mile překvapila a pobavila. Donutila mě i přemýšlet o otázkách manželství a digisvěta. K Hůlové se určitě vrátím :)

19.11.2014 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kniha plná popisů denního stereotypu na farmě. Obdivuhodné však bylo, jak je Bety silná a umí si udělat legraci sama ze sebe.

12.01.2011 3 z 5

Karibská plavba Karibská plavba Rachel Hawthorne

jedná se o dívčí román, ale s krásnými popisy exotických míst :)

30.11.-0001 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

zatím první kniha, která mě dojala až k slzám..

30.11.-0001 5 z 5

Být sama sebou Být sama sebou Veronika Vieweghová

Kniha si mě našla ve správný čas a tak mi předala všechno, co měla :) Proto hodnotím všemi * :) jako bonus je moc krásně zpracovaná :)

12.09.2022 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Zase jiný způsob vyjádření návodu na šťastný život, již vyřčených v mnoha knihách před touto. Ovšem přístupnějším, jednodušším a lidštějším způsobem. Doporučila bych těm, kteří mají pocit prázdnoty ve svém srdci, ponořených do svých krysích závodů a touží změnit svůj život, ale neví, kde začít. Ovšem bude to chtít víc než jen přečtení jedné chytré knihy. :)

10.02.2022 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Z knihy jsem v rozpacích. Do první půlky knihy jsem se musela hodně nutit a když jsem knihu odložila, nechtělo se mi vracet k tak depresivnímu příběhu. Druhá půlka přečtena jedním dechem. S příběhem jsem se nedokázala sžít a ponořit se do něj a tak dílo ve mě nezanechalo žádný čtenářský zážitek.

10.11.2018 2 z 5

tohle je kniha, kterou by si měl přečíst každý, kdo chce mít hezký vztah s partnerem.. místo neustálého nadávání na opačné pohlaví

01.08.2013 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

hrozně jsem se těšila až si knihu přečtu.. ale místo nadšení z knihy, následovalo velké zklamání..

09.03.2013 2 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

super kniha, ale chyběli mi v ní jakékoli city, vzhledem k tomu, že se vše odehrává ve spojitosti těch nejbližších.. první část mě zaujala, druhá byla o něco slabší a poslední mě zklamala úplně.. moc dlouhé na to, že se téměř nic neodehrálo..

05.07.2012 3 z 5

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Psychologie peněz je moc hezký název, ovšem obsah není vhodný na český ani evropský trh. Nechápu, proč u nás vychází knihy o americkém vývoji ekonomiky, burze a investorech, které nám nic neříkají a mohou nám být úplně ukradené.

Několik kapitol věnované americkému investování jsem musela přeskočit. Z knihy jsem si vzala možná 2 myšlenky, na které bych ovšem dokázala přijít i sama selským rozumem. Tahle kniha určitě půjde urychleně z domácí knihovny pryč..

10.02.2024 1 z 5