Anilka13 Anilka13 komentáře u knih

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Psychologie peněz je moc hezký název, ovšem obsah není vhodný na český ani evropský trh. Nechápu, proč u nás vychází knihy o americkém vývoji ekonomiky, burze a investorech, které nám nic neříkají a mohou nám být úplně ukradené.

Několik kapitol věnované americkému investování jsem musela přeskočit. Z knihy jsem si vzala možná 2 myšlenky, na které bych ovšem dokázala přijít i sama selským rozumem. Tahle kniha určitě půjde urychleně z domácí knihovny pryč..

10.02.2024 1 z 5

Být sama sebou Být sama sebou Veronika Vieweghová

Kniha si mě našla ve správný čas a tak mi předala všechno, co měla :) Proto hodnotím všemi * :) jako bonus je moc krásně zpracovaná :)

12.09.2022 5 z 5

Když skočíš, já taky Když skočíš, já taky Bára Basiková

Něco tak ukňouraného jsem ještě nečetla... Na blog dobrý, do knihy už méně.

26.04.2022 2 z 5

V dobrém i ve zlém V dobrém i ve zlém Elizabeth Gilbert

Po Jíst, meditovat, milovat jsem od jejího volného pokračování asi čekala něco jiného než historické shrnutí manželství a autorčina názoru na něj.

23.03.2022 3 z 5

Sólo Sólo Rana Dasgupta

Kdybych knihu v půlce odložila, vůbec nic by se nestalo. Shrnula bych jako čekání na nic.

27.02.2022 1 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Zase jiný způsob vyjádření návodu na šťastný život, již vyřčených v mnoha knihách před touto. Ovšem přístupnějším, jednodušším a lidštějším způsobem. Doporučila bych těm, kteří mají pocit prázdnoty ve svém srdci, ponořených do svých krysích závodů a touží změnit svůj život, ale neví, kde začít. Ovšem bude to chtít víc než jen přečtení jedné chytré knihy. :)

10.02.2022 4 z 5

Zvonečková královna Zvonečková královna Karolina Světlá (p)

Nemám ráda knihy, kde se až moc popisuje politické dění a tahle kniha je toho plná. Ale za to miluju Karolínu Světlou a můžu říct, že mi jako první pořádně vykreslila žití lidí v této době. A tato kniha rozhodně nepatří k mému prvnímu střetnutí ani s autorkou ani s literaturou 19.století ani doby samotné.

30.12.2021 4 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Kniha ve mě nevzbudila nic kromě otázky - proboha proč? Nic se nestalo, nezábavné, nezáživné, s historickými vsuvkami. Žena zavřená doma s dvojčaty, muž dělající svou práci s poznáváním Říma. Čekala jsem, že kniha ve mě vzbudí alespoň touhu znovu procházet Římem, ale spíš právě naopak mě od něj úplně odradila... 2* snad jen za knihu Jsou světla, která nevidíme.

07.12.2021 2 z 5

Zase ona: Zrození Meryl Streep Zase ona: Zrození Meryl Streep Michael Schulman

Tento životopis Meryl Streep mě hodně bavil. Vlastně jsem vůbec neměla pocit, že nějaký životopis čtu. Škoda, že toto vyprávění končí rokem 1980. Ráda bych četla dál. :) Jediné, co mě trošku odtrhávalo od příběhu byla ta hromada jmen, která se v knize hojně objevují.

29.07.2021 4 z 5

Velké kouzlo Velké kouzlo Elizabeth Gilbert

Jelikož jsem spisovatelka a knihu napsala také spisovatelka o tvůrčím životě, doslova souzní s mou vlastní duší a naplňuje ji krásou a radostí. Jsem jí doslova okouzlená.

06.06.2021 5 z 5

Jak si správně přát 3.0 Jak si správně přát 3.0 Pierre Franckh

Jedna z knih, která vám zaručeně změní život. K lepšímu a šťastnějšímu. :)

18.04.2021 5 z 5

Hezké vstávání Hezké vstávání Diana Peterfreund

Příjemná oddechovka z televizního prostředí. Žádné veledilo to není, ale neurazí. Horší byla spousta chyb a špatně kladené uvozovky v přímých řečích, tudíž špatná orientace v příběhu, kdo co říkal a časté vracení se. Za ty chyby dávám o hvězdu méně, než kolik bych dala za samotný příběh.

27.03.2021 2 z 5

Pevné pouto Pevné pouto Alice Sebold

Na základě zhlédnutí filmu jsem si koupila i tuto knihu, která na mě však čekala několik let v knihovničce. Kdybych ji přečetla hned po zhlédnutí filmu, byla bych zklamaná, jelikož mě tolik fascinovalo vyobrazení meziprostoru, kde se Susii ocitla - a v knize není tak barvité. Ovšem ve filmu jsou zase vynechány jiné velmi důležité pasáže, které dávají knize úplně jiný význam a hloubku. I když to není žádné složité čtení, jsem ráda, že jsem si ji kdysi pořídila a mám ji ve své knihovničce.

15.02.2021 4 z 5

Naprostý základ finanční gramotnosti. Kniha je určená pro všechny, kdo chce mít pozitivní vztah k penězům a získat přehled a kontrolu nad tím, kam naše peníze "tečou". Ideální i pro rodiče, aby mohli naučit své děti finanční gramotnosti, co možná nejdříve, protože ve škole je nikdo nic takového nenaučí.

17.01.2021 5 z 5

Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte Haemin Sunim

Kniha mi až na poslední 2 kapitoly nedala vůbec nic. Ano, obsahuje několik citátů či výroků, nad kterými se člověk zamyslí, ale s názvem jako takovým toho moc společného nemá. Tohle nebyla dobrá investice.

17.01.2021 2 z 5

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Po dlouhé době totální slaďárna a vlastně mi během čtení došlo, jak mi ty sladké oddechovky chyběly. Opravdu jsem si ji užila, bavila mě a perfektně jsem si u ní odpočinula. :) Určitě se k autorce zase vrátím.

04.01.2021 4 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Nehltala jsem ji očima tak jako Drž mě pevně, miluj mě zlehka, ale... Každopádně Opravář osudů pro mě byl balzámem na duši. Odvedla mě od hektického každodenního života, zapomněla u ní na všechny povinnosti a starosti a užívala si ticha a klidu pouze s Opravářem osudů. Přesně tohle jsem potřebovala.

15.09.2020 4 z 5

Štítná žláza a její léčba Štítná žláza a její léčba Anthony William

Doporučuji všem, kdo trpí touto nemocí a kdo je ochotný pro zlepšení svého zdravotního stavu udělat víc než si vzít každé ráno svou pilulku, která vlastně nic neřeší.

12.07.2020 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Film jsem musela vidět 3x než jsem si ho zamilovala. Poprvé kvůli dějové lince, podruhé abych pochytila i ty hlubší myšlenky a potřetí, aby se mi všechno spojilo dohromady. Po knize jsem sáhla právě kvůli těm hlubším myšlenkám, jak najít sama sebe, jak být šťastný sám se sebou, jak se naučit život užívat, jak najít klid, jak najít víru atd., ale taky kvůli cestování a meditaci. Kniha mě uchvátila a určitě bude mít své čestné místo v knihovničce.

07.07.2020 5 z 5

Myšlením k bohatství Myšlením k bohatství Napoleon Hill

Inspirující. Motivující. Návod, jak vydělávat více peněz.

21.06.2020 5 z 5