Anilka13 Anilka13 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Normálně tento žánr nečtu, ale asi začnu. :) Strhující, napínavé, postavy a příběh propracovaný, závěr neočekávaný. Za mě palec hore. :)

22.01.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Jeden z mých největších čtenářských zážitků. Na první pohled kniha vypadá velmi jednoduše, ale každá kapitola i báseň nese svůj význam a hlubokou myšlenku, nad kterou by se dalo hodiny přemýšlet a diskutovat. Během čtení mi běhal mráz po zádech. S posledními stránkami však odešel, přišlo oddechnutí, uvolnění, pohoda, klid a úsměv na rtech.

27.11.2017 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Po jazykové a stylistické stránce je kniha skvěle napsaná. Děj pokulhává. Jedná se o velmi silný příběh, v knize však převažuje plno zbytečných situací, kterým se věnuje příliš velká pozornost, příliš dlouhé popisy, kvůli čemu pak skutečný příběh stojí jako by někde v pozadí.

08.05.2017 3 z 5

Příběh je postavený na ironii a paradoxu. Kniha určitě stojí za přečtení - je vtipná, zajímavá, ale zároveň taky dost uhozená. Ze začátku jsem se musela do knihy hodně nutit, politické záležitosti mi moc neříkaly a odrazovaly mě od čtení, nakonec jsem ale knihu dočetla až do konce a rozhodně nelituju.

21.03.2017 3 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Ještě jsem v žádné knize nezaznamenala tolik chyb a překlepů, aby mě to odrazovalo od čtení a kazilo mi to čtenářský zážitek. Tahle je první. Dvě hvězdy dávám pouze za pár vtipných situací, které mě nutily se usmát, a tak nějak mě dovedly až na poslední strany knihy. Už ani ne v polovině jsem to s ní chtěla vzdát a dát šanci nějaké další knize.

24.02.2017 2 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

životní moudra, doporučuji každému :)

09.08.2016 5 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Knihu jsem otevřela kvůli lásce k NY a hned od první stránky jsem ji hltala až do konce. Úžasná oddechovka, která může být i motivací. Určitě se k ní ještě vrátím.

27.07.2016 5 z 5

Koupili jsme ZOO Koupili jsme ZOO Benjamin Mee

hrozné! Pouhý návod, jak koupit zoo. Nic víc, nic míň. Film a kniha naprosto nesrovnatelné. Film naprosto úžasný, kniha naprosto o ničem. Kniha je velkým zklamáním.

20.06.2016 odpad!

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Zpověď nymfomanky 19. století. Oceňuju autora za výstižné a stručné vylíčení sexuálního života jedné dámy bez jakýchkoli slaďáren jako jsou milionkrát zmiňované Odstíny. Ale také za odvahu vydat v dané době něco takového. Kniha mi vzala všechny iluze o tehdejší době.

11.06.2016 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Prvních 100 stran bylo skvělých, pak nadšení klesalo. Knihu jsem dočetla jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy. Kniha je jen hromadou filozofických žvástů.

19.06.2015 2 z 5

Celý den se nic nestane Celý den se nic nestane Bianca Bellová

Zase jedna z položek povinné četby. Kniha mě vtáhla do dění hned prvními slovy a doslova jsem ji hltala od začátku do konce. Bavil mě útržkovitý styl vyprávění a spojování informací. Dokonce mám chuť přečíst si ji hned znova, což se mi zatím s žádnou knihou nestalo. K autorce se určitě vrátím :)

11.03.2015 4 z 5

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Má první kniha, kterou jsem od Hůlové četla. Dostala jsem se k ní skrze povinnou četbu a neměla od ní žádná očekávání. Téma už je profláklé a oceňuju autorku, za to jak si pohrála s jazykem a tímto celé své dílo obzvláštnila a odlišila tak od ostatních s podobnou tématikou.

Kniha mě mile překvapila a pobavila. Donutila mě i přemýšlet o otázkách manželství a digisvěta. K Hůlové se určitě vrátím :)

19.11.2014 4 z 5

Odcházení Odcházení Václav Havel

Višňový sad v novém kabátě..

09.11.2014 odpad!

Kozí příběh Kozí příběh Ivona Březinová

nedovedu si představit, že bych měla takovou pohádku číst svému dítěti před spaním.. číst o výstřihu a doslova o kozách tlusté Mácy, mi opravdu nepřijde vhodné!

11.10.2014 1 z 5

tohle je kniha, kterou by si měl přečíst každý, kdo chce mít hezký vztah s partnerem.. místo neustálého nadávání na opačné pohlaví

01.08.2013 5 z 5

Kateřina Zaháňská Kateřina Zaháňská Helena Sobková

vůbec se mi původně do této povinné četby nechtělo.. pořád jsem to odkládala s tím, že to bude nuda... opak byl pravdou, do knihy jsem se brzo začetla a byla skvělá :) .. byla jsem mile překvapena :) .. těším se i na další podobné monografie :)

29.03.2013 4 z 5

Račí mor Račí mor Vít Slíva

ze začátku jsem vůbec nevěděla jak ke sbírce přistoupit.. po přečtení recenze z časopisu Tvar a následného znovu přečtení knihy jsem sbírku pochopila a najednou byla krásná, ale zároveň smutná..

09.03.2013 4 z 5

Deník Deník Anne Frank

hrozně jsem se těšila až si knihu přečtu.. ale místo nadšení z knihy, následovalo velké zklamání..

09.03.2013 2 z 5

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

až na posledních 10 stran, kdy se vše událo, to byla nuda.. pořád jen samé zdlouhavé popisy.. k téhle knize se určitě nevrátím..

16.11.2012 3 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

pro mě absolutně nepochopitelný příběh.. kdyby kniha nepopisovala přímo jen tenhle jeden den v roce, ale opravdu vztah těch dvou lidí, bylo by to dojemné, fascinující.. ale takhle to byla nuda.. myslím že podívat se na film úplně stačí.. je to úplně to stejné..

12.09.2012 2 z 5