Aneneta Aneneta komentáře u knih

Posel Posel Markus Zusak

Zajímavý nápad a kniha je napsaná velmi hezky, autor si umí pohrávat se slovy. Závěr byl předvídatelný. Chyběla mi nějaká akce, napětí a překvapení. Spíše se mi příběh jevil jako pohádka, vše šlo příliš snadno. Např. když otec rodiny před domem našel Eda a podezíral ho, že je úchyl. Přirozeně se otec bál o své děti, a tak když Ed odpověděl, že v jeho domě kdysi bydlel, zní to moc "pohádkovsky", že ho jen tak pozval k sobě domů.

07.12.2013 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Zajímavé. Nápaditá myšlenka a jelikož je to zpracované jako drama, velmi čtivé. Četba nezabere moc času, ani nezabere příliš koncentrace.

06.12.2013 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Hunger games má skvělý námět a to se musí nechat. V druhém díle byl pomalý rozjezd. Byla jsem napjatá, jak to dopadne. Konec úžasný! Myslím, že to nikdo nečekal. Zároveň ale dost otvírá další část trilogie, takže jsem hned chtěla číst třetí díl.

06.12.2013 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Geniální. Rowlingová dokazuje, že měla předem vše perfektně naplánované a už v prvním díle byly umístěny drobné zápletky, které překvapivě vyústily v posledním díle. Rowlingová rozhodně má můj obrovský obdiv.

17.11.2013 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Při čtení většiny knih se snažím co nejrychleji dočíst. Četbu této knihy jsem si ale náramně užívala. Jen mě příliš nebavila rádoby napínavá scéna ke konci, kdy mezi sebou čarodějové bojovali.

01.11.2013 5 z 5

Cyankáli v šampaňském Cyankáli v šampaňském Agatha Christie

Skvělá detektivka. Napsána poutavě a originálně s mnoha překvapujícími prvky. Četla jsem ji v angličtině, a tak mně překvapila některá zastaralá slova, která mi chvíli vrtala hlavou. Ale jinak fajn, obešlo se to bez slovníku.

20.10.2013 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Super. Napsané velmi prostým jazykem, že i v angličtině jsem rozuměla snad každému slovu. Knížku jsem přečetla během pár hodin.

12.10.2013 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Přestože je to knížka spíše pro děti a já se jí plně věnovala až v devatenácti letech, rozhodně nezklamala. Autorka vytvořila úžasnou a věruhodnou iluzi světa magie. Kniha je napsaná velmi čtivě a pokaždé jsem se těšila, až přijdu ze školy a odpočinu si u další kapitoly audioknihy. Audioknihu v anglickém originále rozhodně doporučuji, protože je namluvena hezky.

12.10.2013 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Poslouchala jsem audioknihu v anglickém originále a rozhodně to stálo za to. Zdokonalení angličtiny zábavným způsobem, neměla jsem problém rozumět.

12.10.2013 4 z 5

Případ rozladěného manžela / The Case of the Discontented Husband Případ rozladěného manžela / The Case of the Discontented Husband Agatha Christie

Hezké, krátké příběhy. Jednoduchá angličtina.

21.09.2013 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Velmi čtivé. Vůbec první kniha, která mě absolutně nadchla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Četla jsem ji dvakrát a myslím, že si časem celou sérii přečtu znovu.

16.07.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Hezká kniha, velmi krátká a plná obrázků. Nenáročné čtení, prostě pohádka. Nenudila jsem se, ale očekávala jsem, že ve mně kniha zanechá silnější dojem. Nejspíš v ní nenacházím tak velké poselství, jako ostatní čtenáři.

20.06.2013 4 z 5

Tvůrčí psaní pro každého Tvůrčí psaní pro každého Markéta Dočekalová

Po přečtení začátku druhého díla jsem se rozhodla (na doporučení autorky v úvodním textu), že si raději nejdříve projdu díl první. Zpočátku nuda, prodírání se teorií jak napsat reportáž a jiné žánry, které se vlastně nejspíš ani psát nechystám. Nakonec jsem přeskočila několik stran a vrhla se na teorii příběhu. Skvělé! Báječné rady. Taky mě kniha donutila, uvědomit si, jaká je publicistika nevděčná dřina a jak těžké je, prosadit se.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Hezký, krátký příběh. Jen, jako by to bylo o ničem. Stačilo si přečíst začátek a poslední větu a věděla bych všechno. Chyběl napínavý děj.

15.06.2013 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Kniha se mi velmi líbila, rozhodně lepší než film. Je to napsáno poutavě a skutečně jsem se dokázala vžít do hlavní postavy a prožívat s ní její pocity, první lásku, zamilovanost. Druhý ani třetí díl jsem nečetla, čtvrtý jsem nedočetla. Nebylo to ono. Všechny díla od Meyerové jsem četla v anglickém originále, dá se to.

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Hezký, i když smutný příběh. Velmi krátký, ale musela jsem se trochu přemlouvat ke čtení. Ne, že by byl nudný, ale zkrátka jsem postrádala nějakou napínavou zápletku. Možná škoda, že jsem předem ze školy věděla, jak to dopadne. Ale stojí za přečtení. Jazyk díla je trochu zastaralý, ale i současný čtenář mu snadno porozumí.

15.06.2013 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Skvěle napsané, čtení této knihy mě moc bavila a neustále jsem jen přemýšlela nad tím, že přestože Doyla psaní příběhů o Sherlockovi moc nebavilo, napsal to geniálně. Vůbec jsem se nemusela přemlouvat ke čtení. Doyle dokázal úžasně popsat atmosféru a překvapit čtenáře.

15.06.2013 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Četla jsem ji protože jsem si myslela, že ji máme v ČD, ale po přečtení jsem zjistila, že k maturitě se mi nehodí. Neva, kniha byla kraťoučká (přečtená za 2 hoďky) a četla se hezky. Ale zápletka mohla být napínavější. Celkově hodnotím kladně.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Skvělá kniha. Jakmile jsem se začetla, nemohla jsem přestat. Podle mě originální příběh, který mě držel v napětí až do konce.

15.06.2013 5 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Hezká povídka, která ve mně i po přečtení zanechala pocity soucitu s Kuličkou. Miluji knihy, které ve mně skutečně vzbudí emoce!

09.06.2013 5 z 5