amaenium amaenium komentáře u knih

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Mám ráda dobu, ve které se děj odehrává a příběh mi přijde velice zajímavý. Nečekala jsem některé zvraty a oceňuji i mystično v knize. Bohužel mě mrzí, že se jednalo spíš o popis jejich života, než hledání a objasňování miniaturisty. Část týkající se právě miniaturisty mi přijde zastíněná a je škoda, že se příběh v tomto směru nerozvíjel více. Kniha má velmi krásnou obálku.

20.12.2016 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Moje první kniha od tohoto autora. Velmi dobře se četla a líbily se mi myšlenky a úvahy obsažené v knize. Děj a motiv knihy mi přišel velmi zajímavý a řekla bych, že mi dal téma na přemýšlení. Konec mě upřímně překvapil, nenapadlo mě vzhledem k okolnostem, že kniha skončí zrovna takhle. Možná právě očekávaný konec by knihu skvělé uzavřel.

17.12.2016 5 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Komiksy znám dlouho, sledovala jsem je v originále na internetu. Přijdou mi vtipné a velmi příhodné, řekla bych, že se v nich mnoho dívek najde. U některých mi vadil překlad, neseděl přesně, ale jednalo se jen o výjimky.

16.12.2016 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha byla skvělá. Myšlenka je úžasná a nadčasová, krom toho, že požárníci stále hasí oheň jsme se opravdu dostali do doby, kdy jsme závislý na zábavě a na naší chytré elektronice. Když jsem četla řádky této knihy, a uvědomila jsem si tento fakt, daleko víc jsem si užívala to, že sedím a čtu, kniha v ruce a slova zapisující se mi do hlavy.
Čtyři hvězdy, protože se mi někdy stalo, že jsem se musela vracet, představa hlavního hrdiny se mi mnohdy pletla se skutečností.

16.12.2016 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jana Eyrová je jedna z mých oblíbenějších knížek a přečíst si ji znova mi nedělalo žádný problém. Velmi čtivá a zajímavá kniha, která si rozhodně zaslouží titul klasiky.

06.12.2016 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Kniha se četla velmi dobře a řekla bych, že má zajímavější a propracovanější zápletku než první díl. Postava Zlatoslava Lockharta mi přišla otravná. Dobře vymyšlená, ale velmi otravná.

28.11.2016 5 z 5

Pět báječných strýčků Pět báječných strýčků František Nepil

Knihu jsem po dlouhé době vytáhla kvůli čtenářské výzvě a musím říct, že bylo milé se znovu vrátit k této knize. Krásně napsaná s krásnými ilustracemi.

25.11.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Příběh Harryho Pottera mě samozřejmě neminul, ovšem nikdy jsem mu nevěnovala velkou pozornost, byla jsem až skeptická. Až přítel mi řekl, že jsem o hodně přišla a rozhodla jsem se proto Harryho přečíst.
Jak by fanoušek čekal, kniha mi dělala problém odložit ji a příběh mě velice uchvátil. Jde se na další díly!

25.11.2016 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Ke knize jsem se dostala díky povinné četbě a mohu říci, že mě kniha hned uchvátila a našla jsem v nich to, co od knih očekávám. Takhle si představuji ideální knihy. Líbí se mi řečení filosofických otázek, poznámek autora a samotný děj. Postava Sabiny mi byla velmi sympatická.

19.11.2016 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Líbilo se mi/přišlo mi ironické, že King v příběhu popisuje takové ty brožované romány, co si kupují lidé na nádraží, když cestují a potřebují honem něco na čtení a přitom jsem měla vydání, které přesně takhle vypadá. Popisuje, že se v těchto knihách odehrávají příběhy, daleko od reality, ale knížka přesně taková je. Část s obrazem mi přišla trošku výstřední, ale jinak byla kniha velmi čtivá a bavila mě. Rosiin příběh se mi líbil.

24.10.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Jako první jsem viděla film. Byl skvělý. A tak jsem se rozhodla přečíst i knihu. Jak to tak bývá, kniha je samozřejmě detailnější. Do filmu jsem se zamilovala a díky knize celkově celý příběh "žeru" ještě víc. Trochu mě překvapil styl psaní, nevím, čekala jsem trošku vážnější, ale knihu jsem jinak přečetla za jediný den, byla velmi čtivá, vtipná a neskutečně mě bavila. Rozhodně jsem ji zařadila mezi mé oblíbenější.

Já :„Rozebral jsem to, našel problém a vyřešil ho.“
NASA:„Blbče.“

22.10.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na to, že se všude oslavuje jako bestseller, kniha roku 2015 aj. tak musím za sebe říci, že mě kniha zklamala. Ze začátku mě zaujal styl, jakým je kniha napsaná (myslím tím forma deníků tří žen) a do poloviny jsem se dostala mrknutím oka. Poté se mi ale začala hlavní hrdinka trochu protivit a samotný zvrat o odhalení mi přišel takový... nudný. Člověk si mohl rychle domyslet, jak to skončí, vzhledem k počtu postav. Nazvala bych to jako takový průměrný britský román. (Dvě hvězdičky hlavně za ten konec.)

30.09.2016 2 z 5

Astronautův průvodce životem na Zemi Astronautův průvodce životem na Zemi Chris Hadfield

Skvěle napsaná kniha, díky které jsem mohla nahlédnout do „běžného“ života kanadského astronauta. Bylo velmi zajímavé, dozvědět se, co všechno stojí za tím, dostat se do vesmíru a také jak probíhají běžné pozemské aktivity na Mezinárodní vesmírné stanici ve stavu beztíže. Svým obsahem se mi kniha velmi líbila a dostala se až na žebříček mých nejoblíbenějších. Doporučuji přečíst.

27.09.2016 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Hned ze začátku jsem vpadla do děje a musí říci, že kniha byla velmi čtivá. Samotný příběh byl skvělý, bavil mě nejen příběh Jamieho a jeho rodiny, ale také Charlieho Jacobse. Trošku mě mrzí, že některé pasáže byly ochuzeny jen na dvě, maximálně tři stránky, ale vyvrcholení knihy mi přišlo úžasné a moje představivost pracovala na plné obrátky. Nevadila mi náboženská tématika a řekla bych, že tomu dodala mystično. Myslím, že to patří mezi knihy, na které budu ještě dlouho vzpomínat.

03.09.2016 5 z 5

Utrpení mladého Werthera / Spřízněni volbou Utrpení mladého Werthera / Spřízněni volbou Johann Wolfgang Goethe

Utrpení mladého Werthera - Skvělý milostný příběh. Přišlo mi zajímavé, že se i přestože je mladík hluboce zamilován, do dívky patřící jinému, nejsou zde vidět prvky žárlivosti. Příběh byl velmi čtiví a velmi dobře napsaný.

Spřízněni volbou - Toto dílo mi přišlo chvílemi poněkud utahané. Začátek mi přišel v pořádku, když se všechno pomalu otevíralo, ale poté to trvalo příliš dlouho a kousek před koncem jsem měla sto chutí to vzdát. Ovšem konec nabyl rychlejšího spádu. Příběh byl pěkný, tím, že se táhl, takový milý. Oblíbila jsem si Otiliinu postavu.

29.08.2016 3 z 5

Nechovejte se tu jako doma, příteli Nechovejte se tu jako doma, příteli Milan Kundera

Vždy oceňuji, když se ve svých románech pan Kundera rozepíše nad nějakým tématem, když do něj vkládá své myšlenky. Proto jsem byla velmi ráda, když se mi pod ruku dostali tyto eseje.

28.08.2016 5 z 5

Jakub a jeho pán Jakub a jeho pán Milan Kundera

Další velmi čtivé drama, které se během chvilky přečte samo. Bylo by skvělé vidět hru naživo.

21.08.2016 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Dolores mi hned ze začátku vrazila facku, protože jsem nečekala tento styl psaní. Při prvních stránkách jsem měla problém zůstat u knihy déle, ale po chvíli mi naopak dělalo problém se od ní odtrhnout. Knihu jsem pak přečetla jedním dechem.

27.07.2016 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Knížky od Johna Greena mám ráda, jsou velmi čtivé a osobité, proto jsem se nemohla dočkat, až si přečtu i tuto.
Co se týče samotného Willa Graysona, zaujal mě spíš ten Davidův.
Jinak lehko jsem se nechala vtáhnout do děje, bylo to vtipné a bylo zajímavé si pro změnu číst o gayích. Ale samotný děj mi přišel ničím neokořeněný. Jako kdyby se všechno jen stalo, bez většího rozuzlení nebo převratu v ději. Oproti ostatním knížkám od JG bych řekla, že se jedná o slabší dílo.

25.07.2016 3 z 5

Proměna a jiné povídky Proměna a jiné povídky Franz Kafka

Kafka nejspíš nebude patřit k mým oblíbeným autorům. Knihu jsem přečetla až na druhý pokus. Některé povídky byli dobré, ale u jiných jsem se lehce ztrácela a musela číst celé strany znova, než jsem se zorientovala. Bylo to namáhavé čtení a musela jsem se nutit dočíst knihu celou.

18.07.2016 2 z 5