Alíček83 Alíček83 komentáře u knih

Mikeš Mikeš Josef Lada

Četla jsem dceři (2. třída) před spaní (půl roku :-)). Moc se jí to líbilo. Nejlepší kapitola, u které jsem se nasmáli byla o tom, jak byl Mikeš ve škole. Tu doporučuji dávat do čítanek a podobně.

20.09.2022 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Četla jsem klukům (dvojčata 7 let) před spaním. Hrozně se jim to líbilo. Byli vykulení z toho, že předškolák jel sám vlakem, chodil sám pro obědy a podobně. Já nebyla moc nadšená ze slova družstevní, který se objevoval v každé kapitolce a vysvětlovat to těm malým taky moc nešlo, ale snad to pochopili. :-)

19.06.2023 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Kniha se četla dobře, bylo to tím, že autorka psala normální mluvou dnešního světa, akorát rozhovory byli dobově. Tím se mi to líbilo. Hlavně dvoření Thomase, to jejich poštuchování, jiskření. Vraha jsem si tipla taky tak v půlce. Žena lékařka v té době to neměla lehké, popis pitev byl taky dobrý. :-)

04.08.2022 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Naprosto boží knížka. Četla jsem jedním dechem. Skvěle vymyšlené, propracované. Super zápletka. A strašně se mi líbila kamarádka, která nemluvila sprostě, ale používala jiná slova, to jsme se musela smát. Avery jsem měla ráda i bratry. Jsem zvědavá, kterého si vybere. Těším se na druhý díl.

14.06.2022 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Dozvěděli jsme se, co bylo ještě předtím než přišla Tris. Čtyřka je o dva roky starší. Další informace, které zapadly do příběhu. Když nepřečtete, nic se nestane. Ale je to rychlovka.

23.09.2021 4 z 5

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Eduard Petiška

Četla jsem šestiletým dvojčatům (klukům) před spaním, hrozně se jim to líbilo. A samozřejmě kniha mého dětství. Krásné obrázky od Heleny Zmatlíkové si taky rádi prohlíželi. Líbilo se nám, že byly krátké kapitoly, co se pěkně četli, nebo pro ty děti, že se v pohádkách hodně opakovalo, takže to kluci už říkali dopředu a tím jsem věděla, že dávají pozor. :-) Nejvíc se mi líbila Babiččina pohádka - tu jsem si pamatovala i z dětství, kluci byli paf z toho, že Martínek v 5 letech chodil sám nakupovat a prodali mu pivo do džbánu :-D A také se jim líbila O jabloňce a Kam se schoval nůž.

20.01.2023 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Bylo to místy drastické - to co Jeleně udělali, hlavně Reyad, jsem prožívala se slzami v očích a moc jí přála, aby se ze všeho dostala. To jak se naučila hned poznávat jedy, bylo jako kdyby to měla v krvi. Dále se mi líbilo, že jsou v ději kouzelníci, magie. Myslím si, že Valekova odolnost je také známkou magie. Valek mě někdy děsně štval, příjemnější mi byli Ari s Jankem. Kniha se mi líbila, těším se na pokračování.

21.10.2022 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Trochu zdlouhavé, nudné pasáže. Napínavé pasáže byly super, ty se četli sami, nejvíc mě bavila Amy a Peter, pořád pořádně nevím, co jsou zač.

07.05.2020 4 z 5

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

Zajímavý příběh, temná atmosféra, napínavý. Ale ze začátku se to strašně vleklo, dozvídali jsme se pořád po kousku (k tomu omýlání pocitů Iris), co se tehdy stalo a jak to vlastně vše je. Na konci vše vysvětleno. Nejvíc mě naštvala Iris, když šla čůrat (musela jít 15 minut někam pryč, aby neviděla na Tylera) byly ve sračkách to mohla udělat hned na místě. Podle epilogu bude pokračování?..

04.05.2023 4 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Knihu jsem četla klukům (dvojčata 6 let) před spaním. Moc se jim líbila. Měli rádi ploštičky. Za mě I. část knihy nejlepší (beruška pěkná mrcha), ale kluky bavilo vše. Ve III. části, jak to fungovalo uvnitř mraveniště, na to byli zvědaví.

04.05.2023 5 z 5

Stříbrný stonek Stříbrný stonek Crystal Smith

Předchozí díly jsem četla před rokem a půl, což většinou u ostatních knížek nevadí, hned mi postavy naskočí. Ale tady jsem byla marná. Vůbec jsem se nechytala. O to horší bylo, když se měnila minulost s přítomností, skákání z postavy na postavu do různých časů. V půlce jsem to chtěla vzdát, ale nakonec jsem vydržela do konce. Na konci už bylo vše propletené, vysvětlené, každá postava a její dějová linka. Líbilo se mi napětí, překvapivý děj, i krutost příběhu.

20.01.2023 3 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Příběh o 3 sestrách čarodějnicích v Novém Salemu by byl zajímavý, ale bylo to fakt hrozně zdlouhavé, táhlé, opakující se fráze o cestách a slovech. Líbily se mi pohádky - i když hodně feministické (sestry Grimmovi :-)) a pověsti i kouzla, když to bylo napínavé (zlo a stíny, upalování). Ale stačilo méně stránek (400 místo 600). A epilog jsem nepochopila - měla fyzické tělo, když mohla chovat Evu?

24.11.2022 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Fantasy na téma Krásky a Zvířete je napsáno dobře, má děj, romantická linka i bojová linka se mi líbili. Těším se na další pokračování, zajímá mě co Lilith, Greyovi schopnosti? a další (myslím, že druhý díl bude více o vedlejších postavách).

12.01.2022 5 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Nečetla jsem knihu Gutta z Bubnu, takže jsem se s touto postavou seznámila až v tomto příběhu. A moc se mi to líbilo. Prolínání časových rovin, erotický děj a hlavně kapitola, kdy se vydali tajnou chodbou byla nejlepší. Tam to bylo napínavé. Akorát nevíme, co syn Liany? Nebylo tam na konci nic. Přišla zachránit Petra, což nestihla, zakopali ho s Guttou, Gutta se dozvědala o synovi, ale kde byl? Jako ale celkově se mi to líbilo, možná protože nemám návaznosti z předchozích knih.

05.02.2021 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Nejsem na tento žánr. Strašně dlouho mi trvalo než jsem se začetla, asi až od sté strany. Už jsem chtěla vzdát. Vše bylo zdlouhavé. Prostředek byl napínavý. A závěr vysvětlen pár větami. Všechno to napínavé i v současnosti, tak se vysvětlilo fakt na kousku i minulost v jedné kratoučké kapitolce.

17.12.2020 2 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Hodně zajímavý příběh, ze začátku jsem se ztrácela v postavách a jejich schopnostech. Ale díky vysvětlivkám na konci knihy a grafu schopností jsem pochopila a začetla jsem se. Těším se na pokračování.

24.04.2024 4 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Poslední díl báječné série vyřešil všechny záhady, které se na začátku knihy pomalu a zmateně rozplétaly, proto jsem byla ráda za závěr, kde do sebe vše zapadlo. V tomto díle to erotičnem úplně exploduje, takže nelze přestat číst. Překvapující bylo odhalení čarodějek a postavení úplně do jiného světla. Prostě super sérié.

28.01.2024 5 z 5

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Taky mi přišla zatím nejslabší ze série. Hrozně se to vleklo, přitom se příběh odehrával pouze na lodi po dobu plavby. Dlouho trvalo než se odhalil pachatel, kterého jsem si tentokrát ani já netipla. Ten mezitím za tu chvilku vyvraždil tolik lidí. Rozčilovala mě Audrey, která laškovala s Mefistem, který ji lacině dostával a tím utrpěl vztah s Thomasem, kdy bylo míň jejich vzájemného popichování, co mě u prvních dvou dílů bavil.

04.01.2024 3 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Po přečtení prvního dílu jsem musela mít i 2. Zde to už nebyla taková pecka, jako první díl. Ale to hlavní zde bylo - stále něco hledali, hádanky, rébusy, takže to se mi líbilo. Moc už ne, jak bylo všechno propojeno geneticky, vždy někdo s někým do rodiny. Fandím druhýmu bratrovi. Takže se moc těším na 3. díl. Kde se snad dozvíme i ostatní věci - další 2 otcové, jak pomohl Nash sourozencům Mellie a Ellie,...

30.06.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Děj se odehrává v Budapešti, což se mi líbilo. Bylo zde napětí, místy hodně drsný děj, ale i eroticky nabitý děj těsně před explozí. Vězení bylo tedy hodně drsné. Zde jsme se seznámili s různými magickými postavami a zjistili konečně, co znamená slovo fae - které se stále opakuje už od první kapitoly. A to sice že nejde jen o víly, ale všechny magické postavy (démoni, měniči, skřítci a další divná stvoření). Závěr byl hodně překvapivý, těším se na pokračování, kde se snad dozvíme, co je vlastně zač Brexley.

21.02.2023 5 z 5