Čarodějnice dřívější a budoucí přehled

Čarodějnice dřívější a budoucí https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491267/bmid_carodejnice-drivejsi-a-budouci-GZW-491267.png 4 126 126

Čarodějnice neexistují. Zatím. V roce 1893 už se čarodějnice na světě nevyskytují. Pokud žena na sklonku 19. století hledá alespoň špetku moci, může ji najít jen u volební urny. Když se však sestry Eastwoodovy připojí k hnutí sufražetek Nového Salemu, začnou pátrat po prastarých rituálech, díky nimž by feministické hnutí mohly proměnit v hnutí čarodějnické. Aby dosáhly svého cíle a přežily, musejí oživit zapomenutá zaklínadla – jen tak dokážou vzdorovat temným silám, které jim kráčí v patách.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Once and Future Witches , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čarodějnice dřívější a budoucí. Přihlašte se a napište ho.

anmaride
15.05.2024 5 z 5

ohle byla moc příjemná oddychovka, která mi hodně sedla do nálady. 600 stran magie a rituálů, čarodějek a odvážnejch žen. Příběh začíná v Salemu na konci 19. století a sestry, které se spolu dlouho neviděly, ucítí propojená vlákna osudu a opět se setkávají. Svět plný inkvizitorů, diskriminace, nespravedlnosti a krutosti je nutí vzkřísit magii a vybojovat lepší svět pro ženy.
Bavilo mě, že všechna kouzla jsou skrytá v dětských říkankách a pohádkách.
Bylo tam pár nesrovnalostí, lesbický čarodějky tmavý pleti a transsexuál mi tam přišli vložený tak nějak na sílu, jak v nějakým novým seriálu na Netflixu, ale nevadilo mi to.
Za měj fajn kniha, když potřebujete přijít na jiný myšlenky a chvilku si v nich polebedit.

Američanka510
13.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Moje druhá kniha, kterou čtu od autory. Spoustu lidí se nelíbilo January a deset tisíc dveří to je autorčina první kniha a já jsem jí přečetla strašně rychle a zamilovala jsem si jí. Tohle jsem četla tedy dva měsíce, ale ne protože by to nebylo dobrý, ale protože jsem byla v čtecí krizi a tahle kniha mě z toho naprosto vytáhla. Je lepší než January.
Já nemám mínusy, tak napíšu jen plusy.
+ zajímavě vykreslené postavy
+ feminismus
+ sesterství
+ práce s novou magií
+ příběh je vyprávěn z více pohledů
+ je to jedna kniha, kde se vše vyřeší i ve správném načasování není to ani pomalé ani rychlé
SPOILER
+ nemá to tuctový konec, na který jsme všichni až moc zvyklí

Tak snad někdy příště u další recenze Vaše Lucka. Ld

Nymfadora
07.11.2023 5 z 5

Pro mě naprostá srdcovka. Jestli v sobě máte aspoň špetku nezkrotného romantika a nevadí vám impulzivní odvážnost, jíž je příběh prosycen, tak do toho!!! (Kniha je protkána místy až drzým feminismem.) Děj tak akorát nechává čtenáře vychutnat si popis rozporuplných pocitů postav nebo atmosféry Salemu, než jej vrhne do dalšího nečekaného zvratu. A ach ty básničky, pohádky, zaříkadla... Musím smeknout před překladateli.
Je dlouhá, ale stojí to za to.
Jo, a ten konec neuhodnete, vsadíme se?

Láska a jiná slova, Smějící se bestie a dalších 60 knižních novinek (17. týden)

24.04.2022

Kniha Čarodějnice dřívější a budoucí v seznamech

v Právě čtených7x
v dalších seznamech3x

čarodějnice čarodějnictví pro dívky fantasy sufražetky romány

Alix E. Harrow
americká, 1989