AlenaV AlenaV komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Až do přečtení této knihy jsem žila v iluzi, že když skončila válka, tak se všichni objali a radovali se z opětovně nabyté svobody. Omyl jako Brno! Z našeho dějepisu ve škole se toto jaksi vypařilo. Zařadila bych jako povinnou četbu pro střední školy. Poutavě napsaný příběh jedné statečné ženy. Před autorkou smekám.

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Sny se plní. Stačí opravdu chtít a nenechat se odradit nepřízní osudu. Poutavě napsaný příběh, barvitě vylíčené prostředí. Kniha, ke které se vrátím. Jako bonus nádherná obálka.

18.02.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Z téhle knihy jsem měla husí kůži. Napsaná v roce 1949, kdy autor netušil nic o facebooku a chytrých telefonech. Věříte, že jsem se šla podívat do obýváku za obraz?

Šaman Šaman Noah Gordon

Poutavý a čtivý příběh o tom, jak je těžké se usadit v cizí zemi, o tom, jak je složité se prosadit a jít za svým snem, když jste hluchý kluk, o naplněné lásce, o konvencích, které se dají překonat a o dobrém srdci, které se v rodině Coleových dědí.

23.09.2014 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Doporučuji všem, které uvažují o rozvodu.
Škoda, že jsem se tenkrát taky pořádně nepraštila do hlavy.

04.09.2015 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Příběh ze života, napsaný tak, že se nemůžete odtrhnout.

31.07.2014 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Čtivě napsané povídky, ve kterých není ani slovo navíc ani žádné nechybí. Povídky k zamyšlení. Kdo nemá vzpomínky, jakoby nežil.

17.05.2016 4 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

Nejsem už bohužel "děti" ani "mládež", ale příběh se mi líbil moc. Je plný dobrodružství, propletených osudů a romantiky. Je to krásná tlustá kniha.

27.09.2015 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Takové Vyprávěj s přídavkem erotiky. Pobavilo, dojalo. Příjemné čtení.

05.05.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělá, humorná kniha, čte se sama.

16.04.2014 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Co všechno zmůže dobrý marketing. Za mně průměr, nikoliv bestseller.

17.05.2016 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Neobyčejný příběh, poutavé vyprávění. Krátké kapitoly dají knize švih a nutí číst dál a dál.

17.05.2016 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Slibný začátek, pěkně rozvyprávěný příběh. Ale pak se něco zaseklo a vše směřovalo k předvídatelnému konci a lá Hollywood.

21.12.2015 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Těšila jsem se na ni dlouho, pro mě ale zklamání. Čekala jsem, že se budu smát na celé kolo, což se jaksi nekonalo. Možná je to tím, že jsem ji poslouchala jako audioknihu a nesedla mi interpretace Jaroslavy Adamové.

10.09.2015 2 z 5

Antistresové omalovánky pro dospělé Antistresové omalovánky pro dospělé Jolana Daňková

A přitom taková blbost :o)
Nevěřila bych, jak mě to bude bavit. Opravdu si člověk odpočne, od počítače, od televize, je to relax. Někdy si pustím audioknihu a u toho si vybarvuju, někdy jen poslouchám zvuky přírody. Papír má vyšší gramáž, takže neprosvítá spodní vybarvený obrázek jako u některých jiných omalovánek. Škoda jen, že nejsou u hřbetu perforované, aby se dal list pěkně vytrhnout a třeba zarámovat povedené dílko.

22.08.2015 4 z 5

Sloky lásky Sloky lásky Stěpan Petrovič Ščipačov

Srdeční záležitost.

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Krásné, poutavé čtení. Nádherný český jazyk a zajímavý životní příběh. Litovala jsem, že jsem dočetla a kniha není delší. Pět hvězd je málo.

05.05.2015 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Líbila se mi moc, pěkné čtení, laskavý humor.

16.04.2014 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Hluboký příběh o nenaplněném mateřství a tvrdé zkoušce manželství, co se vše skrývá ve slibu "v nemoci i ve zdraví" a o tom, jak je důležité a zároveň moc těžké umět odpustit.

01.02.2014 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Neuvěřitelný příběh jedné odvážné a tvrdohlavé ženy. Klobouk dolů.

18.01.2014 5 z 5