AlenaV AlenaV komentáře u knih

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Jsou knihy, na které člověk nezapomene a tuto k nim přidávám. Příběh se skutečně udál a z toho mrazí. Říkala jsem, jestli a jak by tuto situaci zvládli moji synové. A jestli já jako rodič bych je byla schopna poslat na takovou cestu. Takových osudů jistě bylo mnoho. Klobouk dolů přede všemi, co ji zvládli a velké díky panu Joffovi za to, že svoje vzpomínky sepsal. Po přečtení knihy jsem viděla film. Kniha se mi líbila víc.

11.07.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Pěkně se čte. Má to spád.

11.07.2017 5 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Neobyčejné příběhy. Hezké čtení.

21.02.2017 4 z 5

Příběhy z jiného vesmíru Příběhy z jiného vesmíru Marek Orko Vácha (p)

Nádherná kniha, která zahřeje u srdce. V dnešním uspěchaném světě balzám na duši. Doporučuji pro zklidnění mysli.

25.10.2016 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Oddychové, pohodové čtení.

17.05.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Co všechno zmůže dobrý marketing. Za mně průměr, nikoliv bestseller.

17.05.2016 3 z 5

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Rudolf Krautschneider

Když Člověk opravdu chce, dokáže všechno.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Přes hrůzy války Láska. Nebo možná právě proto.

Vnučka pana Linha Vnučka pana Linha Philippe Claudel

Poetický příběh, plný lidskosti. A na konci přijde pecka, která dá smysl celému vyprávění.

17.05.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Trochu jsem se bála, že když je Aňa skvělá herečka, nemůže napsat pěknou knihu. Omyl! Bavilo mně to, a jak! Fejetony ze života (ne)obyčejné ženy a jako bonus ilustrace, které pohladí po duši.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Neobyčejný příběh, poutavé vyprávění. Krátké kapitoly dají knize švih a nutí číst dál a dál.

17.05.2016 5 z 5

Carol Carol Patricia Highsmith

Nebavilo mně to. Kniha dostala spád až ke konci. Jinak nudné dialogy, popisy bez nápadu. Dvě hvězdičky dávám jen za téma, které je stále tak trochu tabu.

17.05.2016 2 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Čtivě napsané povídky, ve kterých není ani slovo navíc ani žádné nechybí. Povídky k zamyšlení. Kdo nemá vzpomínky, jakoby nežil.

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Je dobré občas si připomenout tu klidnou dobu, kdy se nikam nespěchalo a ženský kotník musel být schován pod dlouhou sukní. Na delší popisy si člověk zvykne, patří k pomalému toku knihy. Pěkný příběh. Těším se na film.

02.03.2016 3 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Romantický thriller - tak to přesně sedí. V knize je obojího dost. Napínavé romantické čtení od začátku až do konce. Závěr a lá James Bond, ale to se dá překousnout.

27.01.2016 4 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Příjemné klidné čtení.

27.01.2016 3 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Ze začátku mi vadil celkem veselý styl zápisků o vyslýchání a mučení. Nešlo mi to k sobě. Ale postupně jsem si zvykla a nakonec se z knihy vyklubal promyšlený, napínavý příběh, plný laskavosti, soudržnosti a přátelství na život a na smrt - a to doslova.

27.01.2016 4 z 5

Výš než v sedmém nebi Výš než v sedmém nebi Griet Op de Beeck

Příběhy k zamyšlení. Pěkně napsané, ale čekala jsem víc.

11.01.2016 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Slibný začátek, pěkně rozvyprávěný příběh. Ale pak se něco zaseklo a vše směřovalo k předvídatelnému konci a lá Hollywood.

21.12.2015 3 z 5

Rothschildova flaška Rothschildova flaška Petr Šabach

Oddychové čtení, spíš příběh než detektivka. Postřehy ze života, šabachovské, vtipné. Čte se pěkně, doporučuju.

18.10.2015 4 z 5