AlenaV AlenaV komentáře u knih

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Příběh ze života, napsaný tak, že se nemůžete odtrhnout.

31.07.2014 5 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Bezva povídky, opravdu s nečekaným koncem. Doporučuju.

29.07.2014 5 z 5

Svíce dohořívají Svíce dohořívají Sándor Márai

Kniha, kterou nemůžu dostat z hlavy. Je plná důležitých vět, nad kterými vás to nutí přemýšlet. Kdybych ji neměla půjčenou od kamarádky, budu si i podtrhávat.

11.05.2014 4 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Svižná, vtipně napsaná kniha. Bavila jsem se.

08.05.2014 5 z 5

Pražská svatba a jiné erotické povídky Pražská svatba a jiné erotické povídky Zdenek Merta

Neurazí, ale nenadchne. Z celé knihy se mi líbily 3 povídky, za ně díky.

28.04.2014 2 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Příjemné čtení.

16.04.2014 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Líbila se mi moc, pěkné čtení, laskavý humor.

16.04.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělá, humorná kniha, čte se sama.

16.04.2014 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Krásně napsaná kniha, určená prvoplánově dětem, ale znám dospělé, kteří by si ji měli přečíst taky a hlavně se z ní poučit. Doporučuji.

15.02.2014 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Hluboký příběh o nenaplněném mateřství a tvrdé zkoušce manželství, co se vše skrývá ve slibu "v nemoci i ve zdraví" a o tom, jak je důležité a zároveň moc těžké umět odpustit.

01.02.2014 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Zajímavý a silný příběh z Afghánistánu o přátelství dvou kluků z rozdílných společenských vrstev, o tom, jak se jejich osudy rozejdou a později, v dospělosti se zase tak nějak spojí. Kniha se pěkně čte, je napínavá.

28.01.2014 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Neuvěřitelný příběh jedné odvážné a tvrdohlavé ženy. Klobouk dolů.

18.01.2014 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Taková příjemná oddechovka, autorka se mohla více rozvést. Jen tak dál, těším se na další knížky. Nejlepší byla samozřejmě "ondatra". Mám jen obavu, aby holky z města po přečtení této knížky nejezdily na vesnici hledat svého Marvina.....

18.01.2014 4 z 5

Podle mě pěkně napsaný příběh, jak jeden pyrotechnik ovlivní dějiny celého světa. S nadsázkou, humorem, co všechno se dá během života stihnout. Místy sice zdlouhavé pasáže, ale nutné pro pochopení pointy. Já jsem se bavila.

18.01.2014 4 z 5

Děti Antonína Kaliny Děti Antonína Kaliny Stanislav Motl

Literatura faktu napsaná čtivou formou. Tak to umí jen mistr, a tím jistě pan Stanislav Motl je. Je to poutavě napsaná kniha o strašných činech, bezpráví, ale i o lidskosti, soudržnosti a hlavně o hrdinovi, který nedbal na to, že by sám mohl zemřít a zachránil přes 900 židovských kluků nacistům přímo pod nosem v koncentračním táboře. Jak? To se dočtete a budete zírat jako já. Knihu bych doporučila jako povinnou četbu pro střední školy, aby se nic podobného už nemohlo opakovat. Jen je škoda, že se u nás v republice o Antonínu Kalinovi nemluví tolik jako o siru Wintonovi a panu Šindlerovi. Podle mě by si v ČR zasloužil mnohem více pozornosti. Média si ani nevšimla, že v Izraeli dostal ocenění Spravedlivý mezi národy. Proto také děkuji panu Motlovi za tuto úžasnou knihu.

17.01.2014 5 z 5