Chcete si vést seznam "přečtených knih", "chci si koupit" apod.? Začněte zde X
Hodnotit

Vnučka pana Linha

od: Philippe Claudel

Vnučka pana Linha
Vnučka pana Linha

Pan Linh opouští svoji vlast, zmítanou válečným konfliktem, a s hrstkou osobních věcí a malou vnučkou v náručí se vydává do Evropy, aby dívence, jež přišla o oba rodiče, nalezl nový domov a novou budoucnost. Teprve po několika dnech se v novém městě, jež ho děsí svým chladem a cizotou, odváží z ubytovny na ulici. Při jedné z procháze...celý obsah knihy

Pan Linh opouští svoji vlast, zmítanou válečným konfliktem, a s hrstkou osobních věcí a malou vnučkou v náručí se vydává do Evropy, aby dívence, jež přišla o oba rodiče, nalezl nový domov a novou budoucnost. Teprve po několika dnech se v novém městě, jež ho děsí svým chladem a cizotou, odváží z ubytovny na ulici. Při jedné z procházek pak pozná pana Barka, osamělého vdovce, s nímž navzdory jazykové bariéře naváže přátelství. Poté co uprchlíky přestěhují do „Zámku“, který jeho obyvatelům není dovoleno opouštět, odhodlá se Linh i s vnučkou k útěku, aby se mohl opět s Barkem setkat… Podobně jako v Claudelově předchozím úspěšném románu Šedé duše, i do příběhu Vnučky pana Linha proniká zpovzdálí válečná vřava, dotvářející neklidnou atmosféru románu. Autorovo podmanivé vyprávění v dramatu lidských radostí i tragédií tentokrát výrazněji akcentuje především motivy lásky a přátelství, znovu však upoutá i Claudelovou nepřehlédnutelnou stylistickou bravurou. méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/10_/106409/vnucka-pana-linha-106409.jpg 4.543
Originální název:

La petite fille de Monsieur Linh

Žánr:
Literatura světová - Romány
Rok vydání: 2012, 1. vydání originálu: 2011 ...více
Nahrávám...

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
KáťaV.28.10.2015

"I takový může být život. Někdy nám sešle zázrak, zlato a smích, novou naději, když už jsme přesvědčeni, že všude kolem je jen pusto a prázdno!"

RADOST22.04.2015

Člověk může ztratit všechno, jen ne naději. Mohou ho okrást o všechno, jen ne o lidskost. Mohou ho zdeptat, ale ne vzít mu sny, odhodlání a přátelství.
Nádherná kniha.

Pett16.04.2015

Moc se mi líbí jeho styl psaní... vyprávěno v náznacích a neuvěřitelně lidsky.... navíc i přesto, že nejde o lehké čtení, tak vás příběh tak nějak pohladí po duši... a navíc podruhé... nejde jen o plytké sázení slov, je tam toho tolik schovaného mezi řádky...
Claudela jsem objevila díky jeho Brodeckovi, který mě rozebral na kousíčky... určitě také doporučuji k přečtení!

Palivo20.03.2015

SPOILEŘI BACHA SPOILEŘI

Knížka přesně pro moji tetu - je tam starej děda a ten má vnučku, a děda je smutnej a ztracenej v cizím městě, pak najde starýho kámoše, kterej nemá vnučku, takže si spolu povídají a pak dědu vodstěhujou pryč a dědovi se stýská po kámošovi a jeho vnučka vlastně není vnučka, ale panenka, takže starej děda vlastně není hodnej děda, ale myslí si, že je hodnej děda, což z něj hodnýho dědu vlastně dělá a plus je teda ještě i pomatenej, a to tak moc, že ho srazí auto přímo před zraky svýho starýho kámoše - takže ždímačka slz jako když Bartošová zkoušela až moc doslova udělat cover verzi Londonova On the road. Jenže v tomhle případě mě to absolutně nezajímalo, protože Claudel dotáhl kýč do banálních výšin a každým odstavcem na mě až moc viditelně pomrkával, že bych měl kapesníky používat taky na něco jinýho než na chytání malých Paliv. A to já nedělám. Protože mám penis.

Velkej penis.
Jako stodola.
Nebo jako kopačák.
Nafouknutej kopačák.

PetraBery02.03.2015

Nádherný příběh o lidskosti a přátelství, s koncem, který mě naprosto dostal. Zasloužený plný počet!

Balumba04.02.2015

Tuhle knížku jsem četla už před pár lety, ale stále si pamatuji, že to byla snad jediná kniha, u které jsem na konci potřebovala kapesník. Autor to napsal tak citlivě, že prostě nešlo nebrečet. Nelituji toho, že jsem jí věnovala čas.

Abulafia28.01.2015

Něžná, lidská a citlivá.
V originále je psaná moderní a jednoduchou francouzštinou, takže by s ní neměl mít problém ani začátečník.

Hanin06.01.2015

Nádherný, poetický příběh. Kéž by každý, komu nezůstane zhola nic, našel svého pana Barka...

Hanka_Bohmova10.01.2014

Náhodně jsem po ní sáhla v knihovně mezi "právě vrácenými" - a taková perla. Krásný příběh o schopnosti porozumění, o přátelství. Forma, jazyk jsou vysloveně příjemné. A konec... korunuje dílo.

sofi19.09.2012

Velice krásný příběh.

iška26.04.2012

Dočítala jsem ve vlaku s knedlíkem v krku, protože jsem nechtěla brečet na veřejnosti. Bez zbytečného rozpytvávání dramatických okamžiků se mě věci řečené (napsané) dotýkaly.

superrodina01.02.2012

Tato kniha je naprosto úžasná! Obyčejný život a přitom tolik trpký....

Autor a jeho další knihy:

P. Claudel

Philippe Claudel

(Francie, 1962)