AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Výborná kniha ve výborném stylu, jen ty části o zacházení se zvířaty mi nedělaly dobře :(

26.03.2020 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Sympatické postavy, hezké prostředí, fajn zápletka a především skvělé tempo děje. Čte se samo.

28.05.2023 5 z 5

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Milé a úsměvné, pro děti i dospělé.

08.12.2022 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Perfektní kniha! Poměrně sympatické postavy, poutavý příběh, děsivé prostředí, nečekané zvraty. Krátké kapitoly nutí číst dál, což je ještě umocněno různými pohledy postav. Kniha mi v něčem připomínala Mayneho Šelmu, která mě dostala, a o to víc jsem si ji užila.

30.04.2022 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Nebyla to převratná kniha, ale fakt mě bavila. Kapitoly byly velmi krátké, děj měl spád, takže se mi příběh četl velmi dobře a svůj účel splnil.

04.03.2022 4 z 5

Analfabetku jsem si užila od začátku do konce, jsem ráda, že byla psána obdobným lehkým, humorným stylem s nadsázkou stejně jako Stoletý stařík. Mnohdy jsem se smála nahlas :)

10.10.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Přečteno za den. Ale v hlavě mi tahle kniha bude rezonovat ještě hodně dlouho. Popisované události a osudy asi nikdy nebudu schopna plně pochopit a můžu být jen ráda za to, v jaké době a kde jsem se narodila. Kromě obsahu knihy oceňuji i ilustrace, obálku a celkovou formu.

23.01.2021 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Tahle kniha patří k těm nejlepším, které jsem k problematice holocaustu četla. Nic víc se říct nedá.

14.10.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Díky čtenářské výzvě jsem objevila tuhle sérii, po prvním dílu jsem odhodlaná pořídit si i další knihy. Hodně se mi líbí svérázný humor, hlavní postavy a i zápletka byla výborná, i když jsem motiv tušila od první třetiny knihy. Doporučuji :)

22.01.2020 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Navzdory rozporuplným reakcím mě tahle kniha bavila nesmírně. Zpřeházené kapitoly jí dodaly šťávu a jednotlivé postavy byly vykresleny až bolestivě.

21.10.2023 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Ve srovnání s dnešními horory a thrillery je knížka poněkud jednoduchá a ne úplně napínavá, ale je to klasika a jako takovou je třeba ji brát

22.01.2023 4 z 5

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Jedna z mých nejmilejších knih z dětství :)

20.01.2023 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Kniha mě neskutečně vtáhla od první stránky. Je pravda, že ke konci už byl děj místy přehnaný a nereálný, ale na čtivosti to neubralo a já si tuhle úžasnou jízdu maximálně užila.

22.10.2022 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Díky čtenářské výzvě jsem se vrátila o víc než čtvrtstoletí zpět, kdy mi maminka jako malé holce knížku předčítala a to mě motivovalo naučit se ve 4 letech číst. Teď jsem si čtení vychutnala, byť mi vadily neustálé krvavé scény, užila jsem si nádherné vyprávění o životě v krajině, kterou dnes tak ráda cestuji.

20.02.2021 5 z 5

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Přečteno a skoro nemám slov. Přednášky pana profesora jsem měla možnost vyslechnout i osobně a mám k němu nesmírný respekt, který ještě vzrostl s přečtením tohoto díla. Obdivuji mravenčí práci a pečlivost, s jakou je kniha napsaná, jak na jednu stranu poskytuje obrovské množství informací, mnohdy rozsáhlé přehledy jmen a míst, které jí však neubírají na čtivosti, díky níž potěší jak odbornou, tak širokou veřejnost. Děkuji za tuto knihu!

28.11.2020 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Pokud bych měla hodnotit samotný příběh, musela bych dát plný počet hvězd, ovšem kniha jako taková se mi zase tak dobře nečetla. Chvílemi jsem se ztrácela v záplavě jmen a v poměrně suchém líčení tak dramatických a emočně vypjatých situací. Na druhou stranu pro mě byla kniha výborným zdrojem dalších informací, které jsem si během čtení dohledala, a podnětů k hlubšímu studiu, protože k tomuto tématu snad nikdy nebudu cítit, že už to stačí a že mám dost.

26.08.2020 4 z 5

Dvojí mysl Dvojí mysl Martin Rousek

Dočetla jsem a fakt nemám slov. Vím, že nemám brát hodnocení knih jako úplně směrodatné, ale nechápu, jak může mít takový brak hodnocení nad 90%. Příběh naprosto nezajímavý, variace na starý dobrý Šestý smysl a béčkové horory v anonymním městě s nesympatickými postavami, ke konci se raději vyjadřovat ani nebudu. Nejhorší byla však hlavní postava, její myšlenkové pochody na facku, střídání slov jako je Fňuk a ksichtík, které najednou v dalším odstavci vystřídají místo aut projíždějící plechoví oři, do toho ještě nereálné strojené dialogy ve stylu seriálů na TV Nova a těžko představitelné situace, kdy v jednu chvíli hrdinka šílí hrůzou, ale po chvíli se sebere, udělá oslavný taneček a nakonec všichni kolem ní brečí smíchy u jejích trapných hlášek. Mrzí mě, že jsem si hned najednou koupila obě knihy autora a otevření té druhé teď asi na nějakou dobu odložím.

09.08.2020 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mně tahle knížka prostě bavila, krátké medailonky, ve kterých se překrývala minulost se současností, popletené osudy, chvílemi vtipné, napsané velmi čtivě. Jsem spokojená.

30.05.2020 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Jednoduše skvělé :) Tahle dvojice vyšetřovatelů mě prostě baví.

04.05.2020 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Výborný nápad, bylo pro mě skvělé, že to, co bylo u jednoho sourozence jen náznakem, u druhého bylo vysvětleno. U některých situací jsem se smála nahlas, líbí se mi Hartlův jazyk i humor :)

11.04.2020 5 z 5