Aires Aires komentáře u knih

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Jednoduše perfektní, vtipné, napínavé. :) Susannah vážně není žádné ořezávátko, skvělými hláškami nešetří a k tomu Jesse...Co víc si přát :)

19.11.2016 5 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Skvělá anotace, nadšené ohlasy a velká očekávání, s tím jsem do knihy šla. Nebylo to špatné, ale kniha postrádala něco, co by mě přinutilo se začíst a fandit hlavním postavám. Děj mi přišel zrychlený, místy překombinovaný a proto mi zpracování knihy nesedlo a hlavní hrdiny jsem si neoblíbila. V knize je totiž akce doslova na každé straně a tak si za jednu kapitolu užijete deset útěků, ještě víc kouzlení a ještě víc útoků...Skvělý nápad, ale na mě to bylo až moc překombinované. :)

19.11.2016 3 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Určitě mě někdo podfoukl a vyměnil pravou úžasnou Královnu Tearlingu za tenhle blaf. Druhý díl byl totiž 500 stran o ničem, přesněji o čekání na útok mortského vojska. Během té doby se nestalo nic převratného a nějaká ta akce se rýsuje až na samém konci knihy. Navíc je kniha neosobní, bez emocí a víc prostoru než Kelsea mají postavy absolutně nedůležité. Tažení do Tearlingu doplatilo na typické prokletí druhých dílů, je jen záplatou pro věrně čekající čtenáře, aby měli co číst.

19.11.2016 2 z 5

Kaleidoskop srdcí Kaleidoskop srdcí Claire Contreras

Příjemně čtivá oddechová knížka, patří mezi lepší v tomto žánru, ale na pět hvězdiček to není :) Za pár dní zapomenete o čem byla :) Hlavní hrdinka navíc po ostatních vyžaduje schopnost telepatie a protože její milý Oliver telepatii vážně neovládá, hádají se kvůli hloupostem :D A ten sladký závěr je možná až přehnaný, ale jinak to je čistá romantika :)

15.05.2016 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Knížka si vysloužila tři hvězdičky. Ne, že by byla průměrná. Je to dobrá kniha, která stojí za přečtení. Ale.. čekala jsem fascinující a temnou dystopii, jak se slibuje v anotaci. Nápad Rozpojení, zákon o životě, to je nesmírně zajímavé téma. Ale pořád mi v knize chybělo něco, abych si řekla, ano tohle je geniální. Bez šance na mě působí spíše jako kniha pro mladší čtenáře, hlavními hrdinové jsou totiž třináctiletí puberťáci a všechno to bylo takové ploché. Nedokázala jsem se do příběhu opravdu pořádně vcítit. Kdo ví, možná jsem prostě jen očekávala moc :)

02.05.2016 3 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Měděná rukavice je ještě čtivější a chytlavější, než první díl :) Jakmile se začtete, knížka vás už nepustí a vžijete se do Callova příběhu :) Opět s ním budete jíst lišejníky, bloudit chodbami Magisteria, čelit nové výzvě a doplňovat bodíky na jeho seznam zlosynnosti :) Vlažný začátek vám rychle vynahradí zbytek knihy :)

13.02.2016 5 z 5

Jedna jediná noc Jedna jediná noc Kyra Davis

Začátek celkem slibný, ale to následovalo potom, mě stálo všechny síly, abych knihu vůbec dočetla. Hlavní hrdinka si nechá líbit snad vše a věřte, že neuvěřitelné sexuální scény (např. když si to rychle rozdají, než se vrátí její manžel domů), vám rychle začnou lézt na nervy. Tohle bylo šlápnutí vedle. Omyl a katastrofa :D

15.01.2016 odpad!

Útěk z teritoria smrti Útěk z teritoria smrti Tom Isbell

Zajímavý nápad, který má určitý potenciál. Ale určitě by to šlo zpracovat lépe, mnohem lépe. Takhle je kniha kostrbatě napsaná a je v ní možné téměř všechno. Lovit obojživelníky na poušti, za jednu noc se naučit střílet líp než Katniss a podobných nelogických věcí tam bylo víc...:D Občas jsem si nebyla jistá, jestli to je parodie na Labyrint, nebo to autor myslí vážně :) Ale když dokážete okázale ignorovat všechny nesrovnalosti, není to tak zlé :)

10.01.2016 3 z 5

Běsni a zuř Běsni a zuř Becky Masterman

Znáte už Brigid Quinnovou? Temperamentní dámu na prahu šedesátky, která loví vrahy, jako by nic a na potkání trousí vtipné hlášky? Jestli ne, je nejvyšší čas se seznámit :) I přes pokročilý věk Brigid nemá problém pronásledovat vrahy a kniha je tak plná akce. Zápletka je dobře promyšlená a v knize vás čeká spousta překvapivých zvratů :) Je to výborný thriller, ke kterému se ráda někdy vrátím :)

16.08.2015 5 z 5

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Úžasná knížka plná jedinečných nápadů. Autorova fantazie je asi nekonečná a Londýnem tak pobíhají zlí lešenovlci, po kolejích se prohánějí vlakoduchové a v lampách tančí víly :) Londýn vám ukáže svoji skrytou tvář. Kniha je čtivá a promyšlený svět vás pohltí. Jediná moje výtka je proti chování postav. Občas se prostě nechovají uvěřitelně. Ale jinak se mi kniha líbila a jestli chcete zkusit originálnější městskou fantasy, Syn Londýna je dobrá volba :) Po jeho přečtení se budete na žárovky, dráty a cihly dívat úplně jinak.:)

16.08.2015 4 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Snila někdy vaše romantická dušička o dokonalém klukovi, který by vám při měsíčku ukázal všechna souhvězdí? Pokud je odpověď na předchozí otázku ano, tak popadněte knihu Eden a seznamte se s Ryanem Westlandem. V knize si s ním užijete spoustu romantiky, s kterou to autorka trochu přepískla. Je škoda, že se cestování časem a planetce, okolo které se vše točí, nevěnovala více. .Knize dávám tři hvězdičky, je to milá čtivá knížka, kterou zvládnete přečíst za jedno odpoledne. Oddechová pohádka o tom, jak zachránit svět :)

13.07.2015 3 z 5

Zlomená srdce Zlomená srdce Emma Garcia

Zlomená srdce je perfektní kniha pro zpříjemnění dne.Jde o nenáročnou, mírně klišovitou knihu se ztřeštěnou hlavní hrdinkou, která se čte rychle, skvěle vás pobaví a není v ní nouze ani o dojemné a romantické chvilky. Výborná oddechovka :)

08.01.2015 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Skvěle napsaná kniha, která se zaměřuje hlavně na nefunkční vztah Abby a Travise..Kniha je jako jízda na horské dráze.Nahoru a dolů.Mají světlé chvilky, plné lásky a romantiky, kdy máte v krku knedlík a přejete jim, aby už vše bylo v pořádku.A pak přijde pád dolů.Kniha je čtivá a nebudete se od ní moct odtrhnout.Společně s Abby a Travisem prožijete střídavě oblačno v jejich vztahu..I když jsem občas měla problém s hlavními hrdiny a jejich chováním, ve výsledku se mi Krásná katastrofa opravdu líbila a nejspíš bude patřit mezi ty knihy ke kterým se vícekrát vracím..

19.11.2014 5 z 5

Barvy smyslnosti Barvy smyslnosti Vina Jackson

Děs a hrůza..Porno je oproti tomuto velmi slabé kafe.Žádné city ani láska..Hlavní hrdinka Summer je opravdu nymfomanka a touží objevit své nejtemnější touhy, bohužel až moc nepředstavitelně temné a zvrácené.Je mi líto, ale se Summer jsem se opravdu nijak ztotožnit nemohla..

29.10.2014 odpad!

Noční rozkoše Noční rozkoše Sherrilyn Kenyon

Na tuhle sérii jsem slyšela samou chválu, ale mě zklamala.Postavy jsou sice zajímavé a kniha má dobrý potenciál, ale příběh je hodně nerealistický a autorka bohužel měla potřebu čtenáři neustále opakovat, jak velkou chuť na sebe hlavní hrdinové mají..Takže za mě podprůměr..:(

25.10.2014 2 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Pěkná pohádka o setkání dvou lidí, kteří věří, že nejsou připraveni na vztah a po většinu knihy bojují se vzájemnou přitažlivostí.To vše během cestování napříč Amerikou.Příběh je jednoduchý, věčné cestování autobusem je po čase nudné, protože se příběh nijak nerozvíjí..Ale stojí za to se nudnějšími pasážemi prokousat, protože konec knihy vám doslova vyrazí dech! I přes uvedená negativa ve mě kniha nakonec zanechala dobrý dojem. Je to skvělá romantická oddechovka! :)

18.10.2014 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Krásná knížka s jednoduchým dějem, který ji ale na zajímavosti neubírá.Je napsaná lehce a čtivě, jako oddechovka, ale donutí vás se nad ní zamyslet.Při čtení si uvědomíte, jak jednoduché je vše ztratit a příběh vás silně zasáhne, protože to co se stalo Mie se může stát každému z nás.Patří k těm knihám, které ve vás zanechají dojem.

18.10.2014 5 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Začátek knihy je zmatený, velké množství pojmů a žádné vysvětlení.Autorka vás zkrátka hodí do rozjetého příběhu a zorientovat se v něm už musíte sami.To, že jsem novému světu nerozuměla mě od čtení odrazovalo a kniha mě nebavila.Ale radím vám to nevzdávat a u knihy vydržet, protože když se prokousáte první stovkou stran, kvalita příběhu se zlepší.Zvyknete si na hlavní hrdiny a jejich komplikovaný svět a poté už si můžete příběh jen vychutnávat.Kniha se mi tedy nakonec líbila.

04.10.2014 4 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Tygrovo prokletí je skvostná chuťovka.Plná akce a scén ala Indiana Jones.Příběh je nápaditý, neotřelý a až na dost natvrdlou hlavní hrdinku je dokonalý.Už kvůli oběma tygrům stojí za to si knihu přečíst.Tygří bratři jsou originální postavy a oba mě chytili za srdce.Dost už bylo upírů, vlkodlaků a andělů, teď tu jsou jedineční plyšoví prokletí tygříci, co čekají na osvobození! :)

22.08.2014 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Přechod mě nadchnul.Při čtení jsem sice místy měla nutkání nějakou tu nudnější pasáž přeskočit a pochybovala jsem o tom, jestli vůbec rozuzlení na konci bude stát za to..A stálo.Právě závěrečná část na mě nejvíce zapůsobila a ačkoliv má Přechod své mouchy, udělal na mě silný dojem.Je jednou z knih, které mají skutečně poutavý děj a které vás něčím osloví..Navíc vybočuje z řady upířin, protože Cronin stvořil opravdové bestie, vampýry, kteří by Edwarda ze Stmívání hravě rozcupovali. Cronin stvořil monumentální příběh, detailně propracovaný a s jedinečnou mrazivou atmosférou.O jeho kvalitách vás přesvědčí zejména poslední stovka stran a skvělý závěr.Jen si připravte dávku trpělivosti a odvahy, kterou budete potřebovat na probojovávání se kupou zbytečně dlouhých popisů..

03.08.2014 5 z 5