Aires - Přečtené (203)Světlo a stíny
? - březen 2017
Světlo a stíny 2017, L. Bardugo

Kdysi mocné království Ravka protíná Vrása stínu, pás neprostupné temnoty, kde číhá smrt. Bestiální krvežíznivé volkry, roztrhají každého odvážlivce, který chce projít na druhou stranu. Ve Vráse je jen tma, kosti a smrt. Až do dne, kdy do ní vkročí Alina Starková. V ten den Vrásu ozáří světlo. Velkolepé království Ravka, svět mocných grišů, je inspirované carským Ruskem. Je tu i mnoho magických a romantických nitek, které se splétají dohromady a výsledek je překvapivě kouzelný. Máme tu mystického Temnyje, neobyčejnou Alinu, jejího přítele Mala a v neposlední řadě také legendárního bílého jelena. Všichni mají svoji roli a je to nesmírně zajímavý propletenec. Celkově kniha působí jako závan něčeho jedinečného, co tu ještě nebylo. Je plná akce, nebezpečí, intrik i romantiky. V závěru přijde i pár nečekaných odhalení, které pořádně zamíchají kartami. I když má jisté nedostatky, přesto vás Griša okouzlí svojí grišovskou magií a udělá z vás fanoušky této série. :)


Záchranná pouť: Jeden muž, třicet tisíc psů a cesta poslední naděje dlouhá milion mil
? - březen 2017
Záchranná pouť: Jeden muž, třicet tisíc psů a cesta poslední naděje dlouhá milion mil 2016, P. Zheutlin

Nesmírně zajímavá kniha o muži, který zachránil třicet tisíc psů, kteří by jinak zemřeli. Záchranná pouť vám ukáže drsný svět amerických útulků, kde je přes 80%psů uspáno a na záchranu před smrtí mají jen dny. Naštěstí existuje síť dobrovolníků a záchranných organizací, které berou psi z útulků a dávají jim šanci na nový život. Je to kniha plná naděje a příběhů se šťastným koncem. Kniha u které vám poskočí srdce radostí, když si přečtete o shledání adoptovaného psa a jeho rodiny. Naděje se ale mísí s beznadějí, protože spousta pejsků se svého nového šťastného života nikdy nedočká. 30 tisíc zachráněných psů. 90 tisíc utracených psů. Kniha plná naděje i beznaděje. Radosti i smutku. Pokud vás příběhy psů k adopci a Grega Mahle zaujali, sledujte je na Facebooku: Rescue Road Trips :)


Vadná
únor - březen 2017
Vadná 2016, C. Ahern

Vítejte ve světě, kde cokoliv jiného než dokonalost, je nepřípustné... Lež, nevěra, špatné rozhodnutí nebo nedodržení morálních pravidel, se trestá.Udělali jste chybu? Na celý život si ponesete cejch. A to doslova. Budete označení jako Vadní, lidé, kteří nejsou Dokonalí a nezaslouží si stejně důstojný život jako ostatní. Celestine o tomto systému, který chrání společnost proti úpadku, nikdy nepochybovala. Jenže je skutečně nutné opovrhovat Vadnými, když to jsou jen lidé, kteří platí za drobné chyby? Vynikající kniha, která vás prostě okouzlí. Moc povedená YA s utopickou společností, která připomíná třeba Ošklivé nebo Delirium. Pokud máte podobné knihy rádi, je Vadná sázkou na jistotu. Knížka je totiž neuvěřitelně napínavá, čtivá a dostane vás do kolen. Velká škoda, že o ní neví více čtenářů. Doporučuji, doporučuji a ještě jednou doporučuji :)


Horečka Dananů
? - březen 2017
Horečka Dananů K. M. Moning


Dívka v červeném kabátku
? - březen 2017
Dívka v červeném kabátku 2016, K. Hamer

Jedna dívka. Dva životy. Dvě jména... Osmiletá Carmel se jednou ztratí své matce. Najde ji muž, který o sobě tvrdí, že je její dědeček, jenž se s rodinou v minulosti přestal stýkat. Tvrdí, že její matka měla nehodu a že Carmel s ním nyní bude muset žít. Jenže říká skutečně pravdu? A má Carmel léčitelské schopnosti, dar, v který věří její dědeček? Kniha se zajímavou anotací i úvodem. Prvních pár desítek stran jste jako na trní, zabraní do čtení. Jenže pak děj začne zpomalovat, až se skoro zastaví úplně. Vypráví o odlišných životech ztracené Carmel a její matky. Očekávala jsem detektivku, thriller, kde se bude vyšetřovat, hledat, pátrat... Ale v Dívce v červeném kabátku se vše nechává jen tak plynout. A na konci knihy se vše jako zázrakem na pouhých třech stranách (doslova), vyřeší.Knížka má potenciál a originální téma, ale prostě nelze psát celou knihu o ničem a pak udělat tramtadá, vše bleskurychle vyřešeno...


Hostina pro vrány
únor 2017 (24.-25.)
Hostina pro vrány 2012, G. R. R. Martin

Výborné čtení, jako vždy. Ovšem bez oblíbených postav jako je Jon, Tyrion a Danny, měla kniha o trochu méně půvabu. Občas se kniha vlekla a poprvé se mi u knihy George R. Martina stalo, že jsem se krapet nudila. Nejslabší díl série, přesto však pořád kraluje mezi epickými fantasy a drží laťku vysoko :)


Dívka v ledu
? - únor 2017
Dívka v ledu 2016, R. Bryndza

Na začátku jsem měla chuť Dívku v ledu poslat k ledu... Naštěstí jsem se brzo začetla a příběh si začala více užívat. Přesto nemohu souhlasit s tím, že si Dívka v ledu zaslouží nálepku bestseller. Četla jsem mnohem napínavější detektivky a thrillery, ze kterých doslova mrazilo. Dívce v ledu se nepovedlo mě vtáhnout do příběhu natolik, aby ve mě vyvolala nějaké emoce, chuť zabásnout vraha a fandit detektivce Fosterové. Byl to čtivý, průměrný příběh, kterému k dokonalosti chybí pořádná dávka akce a méně arogantní vyšetřovatelka :)


Strážci příběhů
? - únor 2017
Strážci příběhů 2016, M. Gläser

Napínavá a čtivá knížka o vysněné schopnosti všech knihomolů - o cestování přímo do příběhů a pohádek :) Být o pár let mladší, tak jsem z ní naprosto unesená a hned vyzkouším, jestli když si dám na hlavu otevřeného Hobita, propadnu se taky do příběhu.:) Knížka je mířená na mladší čtenáře (cca 14+) a protože do té cílové kategorie už úplně nespadám, tak to pro mě nebyl životní zážitek, ale jen pěkné odpočinkové čtení. :)


Mrazivý oheň
? - únor 2017
Mrazivý oheň 2016, A. Hocking

Podvrženci, trollové, skrytá města a trollské čárymáry. Podivný příběh? Ten nejpodivnější... Po dočtení této knihy jsem dost rozpačitá. Kniha sama o sobě je čtivá, zaujme a pobaví. Ale nesedí mi celkově ten nápad, který není domyšlený. Mezi námi žijí skrytě trollové. Podobají se lidem, ale mají své vlastní schopnosti. Žijí v utajených městech o kterých lidé nemají tušení a unikají jejich pozornosti (ještě je neodhalil ani Google Earth). Královstvím trollů vládne král nebo královna. A protože se musí nějak živit, posílají své děti, podvržence, do bohatých lidských rodin. V nich dítě vyrůstá a v 18-letech je pro něj poslán stopař, který ho má přivést domů, zpět mezi trolly. A pomoct mu vyluxovat bankovní konto rodičů. :D Nemůžu si pomoct, ale tenhle svět mi přijde trochu na hlavu. Vážně autorka věří, že tohle může fungovat? Utajená města? Měla si z Harryho Pottera aspoň vypůjčit odpuzovací kouzlo proti mudlům. Vážně se mohou ztratit stovky bohatých dětí? Tohle chce kouzlo zapomnění z Harryho Pottera. A když se s někým skamarádíte a on vám po 5 dnech řekne, že jste troll a máte s ním jít do trollího zámečku, půjdete? :D A ten konec, to byl prosím vážně konec? Kniha působí jako polotovar, hamburger, který někdo opekl jen z jedné strany a řekl si že už to stačí. Ve druhém díle nám Amanda Hocking asi naservíruje tu druhou půlku. :) Ale já bych radši prosím celý :D


Rudý úsvit
? - leden 2017
Rudý úsvit 2016, P. Brown

Tak tohle je kniha, pro kterou stojí za to běžet hned zítra i v antarktických mrazech do nejbližšího knihkupectví. Pierce Brown vytvořil chytlavé, návykové a pořádně drsné Hunger Games pro dospělé. Opět je v sázce svoboda národa, opět tu jsou mocní protivníci, lstivější a bezcitnější, než si umíte představit :) Společnost rozdělená na kasty, utiskovaní Rudí, mocní Zlatí. Spousta krve, pár pulsních zbraní a odhodlaný hlavní hrdina, který chce prolomit okovy a dát lidem svobodu :) Výborné čtení :)


Illuminae
? - leden 2017
Illuminae 2016, A. Kaufman

V široširém vesmíru, na konci galaxie...ne, nežil tam Anakin Skywalker, jako ve Star Wars, ale hackerka Kady a její přítel Ezra. Na jejich planetu zaútočí nepřátelská korporace a oni musí být evakuování na vesmírnou loď. Jenže, nebyl by to pořádný vesmírný knižní Startrek, aby se jim nestalo ještě něco :D Na palubě zmutuje virus, rychle se šíří, flotile hrozí zánik a ještě k tomu se zbláznila jejich centrální umělá inteligence, která řídí vše. Prostě je to pořádný průšvih :) Tuhle knihu budete hltat, je překvapivá, akční a hlavně originální svým zpracováním :) To je neobvyklé a proto na tuto knihu určitě nezapomenete. Ale klasický příběh bych si možná užila ještě o kousek víc :)


Odmítnutí poslušnosti
? - leden 2017
Odmítnutí poslušnosti 2014, F. Francis

Dostihová atmosféra, koně, žokejové a jeden starší vyšetřovatel, který se snaží přijít na kloub podvádění v dostizích :) Vynikající mix pro všechny koňské nadšence a milovníky drsnějších detektivek, kde o napětí není nouze :) Autor dal do vínku vyšetřovateli Sidovi Halleymu kopec odvahy i rozvahy, a postavil před něj pořádnou překážku - irského mafiána. A věřte, že není sranda se s ním pustit do křížku :) A už vůbec ne, odmítnout mu poslušnost :)


Císařovy čepele
? - leden 2017
Císařovy čepele 2016, B. Staveley

Nejlepší kniha, kterou jsem za dlouhou dobu četla. Opět se potvrdilo, že i když mám ráda YA fantasy a dystopie, mojí největší srdcovkou je pořádná fantasy :) A Císařovy čepele jsou skvělá kniha, která si zaslouží místo na poličce vedle Tolkiena a George R. Martina :)


Třpytný dvůr
? - leden 2017
Třpytný dvůr 2016, R. Mead

Zajímavá a čtivá knížka, ale kde jsou ty doby VA, kdy jsem knihy od Richelle přímo hltala... Třpytný dvůr se jí rozhodně povedl více než Neslyšno, hlavní hrdinka sympatická, prostředí lákavé a mužský hrdina je k sežrání. Ale bylo to krapet překombinované. K dobré knize by stačila i jen polovina děje. Neustále mi to připomínalo jinak okecanou pouť do Nového světa- Adorie/ Ameriky, za lovem zlata... Ale i tak to bylo příjemné čtení :)


Pasažérka
? - leden 2017
Pasažérka 2016, A. Bracken


V pasti
? - prosinec 2016
V pasti 2016, L. Dostálová

Zajímavá kniha nabitá akcí, ve které si užijete parádní honičky, pronásledovačky a mistrovské přestřelky ve stylu Kobry 11 :) A tohle všechno má na svědomí holka, co prozatím hopsala na taneční akademii balet :) Jasně trochu přitažené za vlasy, ale bylo to čtivé a celkem mě to bavilo :) Jen škoda, že Layla připomíná neřízený granát a do všeho se vrhá po hlavě :D


Maximum ride: Experiment s Andílkou
? - prosinec 2016
Maximum ride: Experiment s Andílkou 2008, J. Patterson


Bolest
? - prosinec 2016
Bolest 2016, M. d. Giovanni

Očekávaná detektivka o vyšetřovateli, který vidí duchy a cítí jejich bolest. Tajemna a duchů tu ovšem bylo pomálu, za to nedůležitých postav mraky. V cizích jménech a záplavě postav jsem se ztrácela. Zajímavý a chytlavý děj, ale v knize bylo tolik postav z divadla, že chyběl snad už jen údržbář a popelář, aby to bylo kompletní. :D


Devátá stezka
? - listopad 2016
Devátá stezka 2004, M. Cabot

Jednoduše perfektní, vtipné, napínavé. :) Susannah vážně není žádné ořezávátko, skvělými hláškami nešetří a k tomu Jesse...Co víc si přát :)


Stínová královna
? - listopad 2016
Stínová královna 2016, C. J. Redwine

Skvělá anotace, nadšené ohlasy a velká očekávání, s tím jsem do knihy šla. Nebylo to špatné, ale kniha postrádala něco, co by mě přinutilo se začíst a fandit hlavním postavám. Děj mi přišel zrychlený, místy překombinovaný a proto mi zpracování knihy nesedlo a hlavní hrdiny jsem si neoblíbila. V knize je totiž akce doslova na každé straně a tak si za jednu kapitolu užijete deset útěků, ještě víc kouzlení a ještě víc útoků...Skvělý nápad, ale na mě to bylo až moc překombinované. :)


Pomsta & rozbřesk
? - listopad 2016
Pomsta & rozbřesk 2016, R. Ahdieh


Inferno
? - listopad 2016
Inferno 2013, D. Brown


Tažení do Tearlingu
? - listopad 2016
Tažení do Tearlingu 2016, E. Johansen

Určitě mě někdo podfoukl a vyměnil pravou úžasnou Královnu Tearlingu za tenhle blaf. Druhý díl byl totiž 500 stran o ničem, přesněji o čekání na útok mortského vojska. Během té doby se nestalo nic převratného a nějaká ta akce se rýsuje až na samém konci knihy. Navíc je kniha neosobní, bez emocí a víc prostoru než Kelsea mají postavy absolutně nedůležité. Tažení do Tearlingu doplatilo na typické prokletí druhých dílů, je jen záplatou pro věrně čekající čtenáře, aby měli co číst.


Královna Tearlingu
? - říjen 2016
Královna Tearlingu 2014, E. Johansen


Dračí princezna
? - říjen 2016
Dračí princezna 2016, E. Richterová


Ódinovo dítě
? - říjen 2016
Ódinovo dítě 2016, S. Pettersen


Dvůr trnů a růží
? - říjen 2016
Dvůr trnů a růží 2016, S. J. Maas


Tygrova stezka
? - říjen 2016
Tygrova stezka 2012, C. Houck


Cizinka
? - říjen 2016
Cizinka 2010, D. Gabaldon


Nalehko
? - říjen 2016
Nalehko 2016, C. Bensen


Nejšťastnější dívka na světě
? - říjen 2016
Nejšťastnější dívka na světě 2016, J. Knoll


Neslyšno
? - říjen 2016
Neslyšno 2016, R. Mead


Stránky světa
? - říjen 2016
Stránky světa 2016, K. Meyer


Nedostižní
? - srpen 2016
Nedostižní 2016, A. Noël


Elita
? - srpen 2016
Elita 2015, K. Cass


Zkouška
? - srpen 2016
Zkouška 2016, J. Charbonneau


Smečka
červenec 2016 (15.-17.)
Smečka 2011, A. R. Cremer


Spoutáni magií
? - červenec 2016
Spoutáni magií 2010, R. Mead


Den Trifidů
? - červenec 2016
Den Trifidů 1972, J. Wyndham


1 2 3 4 5 6 >