Adýsek Adýsek komentáře u knih

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Páni! Prvních řekněme 40 stránek bylo trochu těžkopádnějších, ale pak to nabralo neskutečný spád. Hlavní hrdinka je mi sympatická tím, jak jsme si celkem podobné (já se teda moc nezajímám o vraždy, ale řešení hádanek to je moje). Zbylé postavy mi byly též sympatické - taková velice extravagantní společnost. Příběh je neskutečně čtivý, dopisy jsou strašidelné - stejně jako atmosféra, lži, tajemství, záhady, nebezpečí, odvaha, chtíč vše rozluštit...Všechna tato slova či slovní spojení příběh vystihují a těmito slovy se na tuto knihu snažím všechny nalákat. A radím - přežijete těžkopádnější začátek a dostanete se do neskutečného příběhu, který vás vtáhne do děje a nenechá chladnou hlavu...

18.04.2020 5 z 5

Země příběhů – speciální průvodce Země příběhů – speciální průvodce Chris Colfer

Sérii mám opravdu moc ráda a tak jsem ráda, že vyšel tento průvodce. Krásné obrázky všech postav, zajímavé články a mnoho dalšího. Moc doporučuji všem fanouškům.

Sedem manželov Evelyn Hugovej Sedem manželov Evelyn Hugovej Taylor Jenkins Reid

*Čteno v angličtině

Myslím si, že ani nedokážu slovy vyjádřit, jak moc jsem z této knihy nadšená! Mrzí mě ovšem, že se příběh Evelyn Hugo nedostane k tolika českým čtenářům, jak by si zasloužil, protože není přeložen do češtiny. A tak bych vám hned na začátek chtěla říct, abyste to alespoň zkusili. Myslím, (ale hlavně doufám), že nebudete zklamaní. Ať bádám jak bádám, nenapadají mě ke knize žádná negativa. Naopak pozitivy knížka jenom přetékala. Realistické postavy, nečekaný vývoj příběhu, detailně promyšlený děj, překvapení, životní pravdy a mnoho dalšího. Kniha rozhodně splnila moje očekávání a já ji jenom doporučuji!

07.11.2021 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

*(čteno v anglickém jazyce)
Tahouny minulého dílu byli hlavně hrdinové Juliet a Declan. I v tomto díle však autorka vytvořila skvělé a realistické postavy - Emmu a Reva (nemám k nim co vytknout, až na pár Emminých reakcí...). Kniha byla skvěle napsaná, dojemná, smutná, plná myšlenek a citátů. Předávala krásnou myšlenku, že ať už máte jakékoliv problémy, dají se vždycky vyřešit. Doporučuji!

06.10.2021 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Knížka má velice originální a neokoukaný námět. Maddyin dar je opravdu originální a záleží na úhlu pohledu, jestli Vám přijde užitečný a zajímavý nebo děsivý a depresivní...
Po pár kapitolách, kdy se seznámíte s dějem a postavami, nastává slabší prostředek knihy u kterého chcete celou dobu propleskat tak polovinu postav. Jakmile se tímto ale prokoušete, autorka Vám nabídne akční a překvapivé závěrečné kapitoly.

Já jsem teda osobně vraha uhádla, ale ne hned...
Pokud váháte si tuto knihu přečíst, nemusíte. Postavy byly fajn a rozhodně to není 800 stránková Maasová u které si asi rozmyslíte, jestli si ji přečtete.

07.11.2020 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

S jiným hodnocením to snad ani nejde....

06.02.2020 5 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Tento díl mám asi ze všech nejradši. Byl vtipný, zajímavý...no prostě super!

Varovanie bratov Grimmovcov Varovanie bratov Grimmovcov Chris Colfer

Za mě asi jeden z nejlepších dílů této série. Moc mě zaujal ten originální příběh.

01.01.2020

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Všechny stránky Amélie byla krásná kniha. Vyprávěla svůj příběh překrásným jazykem a byla zkrátka jiná. Na rozdíl od jiným contemporary se soustředila i na vytvoření atmosféry. Autorce se povedlo vymyslet a napsat vysněné knihkupectví každého čtenáře. Nevím, jestli si knihu budu za rok pamatovat, ale zážitek u ní byl skvělý.

12.12.2021 4 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

I po druhém přečtení si stále myslím, že je tato kniha opravdu skvělá a že se k ní budu pravidelně vracet. Také musím svoje hodnocení zvednout na 5*.

06.10.2021 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Už dlouho jsem nečetla ani neviděla fantasy s čarodějnicemi.
A jsem přímo nadšená z magického systému této knihy a stejně tak i z originálního charakteru hlavní hrdinky. Lou byla úplně jiná než kdokoliv jiný a stala se jednou z mých nejoblíbenějších hlavních hrdinek. Její prořízlá pusa, drzost, energičnost a nadšení pro život vytvořili jedinečnou YA hrdinku.
Moc se těším na další díly!

21.05.2021

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Noční cirkus mě zaujal svou tajemnou anotací a magickou obálkou.

Autorka má neskutečný popisovací talent, který bych nejradši vychválila do nebes.
Ale...na druhou stranu prakticky celou knihu nevíte, o čem čtete a na některé, někdy i poměrně zásadní, otázky autorka neodpověděla. A konec mi k celému příběhu úplně neseděl.

30.04.2021 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Za mě je celá tato série opravdu dobrá. A řekla bych, že má nadmíru vyrovnané díly.

Minulý, čili druhý, nebyl zdaleka vycpávkový. Dozvěděli jsme se mnoho informací, které zde autorka rozvedla a dokončila.
Vysvětlila všechny dějové linie.
~MOŽNÝ SPOILER~
Ale mně se teda ten epilog nelíbil. Přišlo mi to až moc překombinované. Svým způsobem to bylo pěkné zakončení, ale klidně bych to vynechala. Přišlo mi, že se chtěla autorka tak trochu zavděčit všem... Ale to je jenom můj názor. Rozhodně by Vás neměl odradit.

27.10.2020 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Komentáře píšu samozřejmě abych předala svůj názor, ale taky abych si urovnala myšlenky. A u této knihy to opravdu potřebuju...

4,/5⭐

Neskutečně jsem se na tuto knihu těšila. Ale zárověň jsem byla hrozně nervní a bála jsem se.
Do prvních dvou dílů jsem se zamilovala!

Děj: v prvním díle jsem vytkla pomalý začátek, ale tady...Páni, autorka se okamžitě pustila do děje bez žádného zdržování... Samotný děj a nápad byl brilantní, nemám, co vytknout...

Postavy:
Jude - tato hlavní hrdinka mi vůbec nevadila - v žádném díle! Je velice silná, chytrá a jde si tvrdě za svým...Jak se ale ukázalo v předešlém díle, její slabostí je chtíč po moci.
Cardan - do této velice kontroverzní postavy jsem se zamilovala hned na začátku! Od začátku sršel vtipem, ale zároveň je i inteligentní a pohledný. Hlavně u něho jsem postřehla velký rozvoj osobnosti v průběhu série.
No, a Taryn mi v tomto díle konečně přestala vadit, což mě potěšilo.

Samozřejmě by mi vůbec nevadilo víc "JudeCardan" chvil.
SPOILER
Jediné, co mě mrzí je, že autorka nějak nevyřešila smrtelnost Jude, že třeba dokud bude královnou nemůže zemřít. Ale to je jen maličkost.

Dle mého názoru byl třetí díl lepší než první a nastejno s druhým.

Sečteno podtrženo, tahle série, je moje srdcovka a Cardan bude ještě hodně dlouho zastávat místo asi mého nejoblíbenějšího Bad Boye v knihách.

06.08.2020 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

4/5
"Mordýř, mučedník, monarcha, mdlé mysli."
Bez srdce je moje první kniha od Marissy Meyerové a rozhodně není poslední.
Příběh vypráví o velice ctižádostivé Cathrine, která se má provdat ze krále, což vůbec neodpovídá jejím snům. Jejím snem je stát se se svou nejlepší přítelkyní Mary Ann nejlepší pekařkou, nebo spíše otevřít si vlastní pekařství. Všechny tyto plány se ale změní s příchodem nového dvorního šaška Šprýma, Klóbrce a Havrana. Spolu s nimi se snaží čelit a uniknout osudu, ale vystává otázka: Dá se vůbec osudu a času utéct?
Toto je ve veliké zkratce příběh. Děj mě velice zaujal a vlastně, když tak přemýšlím, je to můj první reteling. Jsem ráda, že jsem ho zvolila. Otázka: Jak se vlastně stala Srdcová královna takovou, jaká je? V této fikci se to dozvíte. Hlavní postava Cath byla neskutečně sympatická, hodná a jednoduše dívka, která si chce naplnit svoje sny ať to stojí, co to stojí. Velkou část knihy jsem nechápala, jak se z ní mohla stát všemi známá zlá královna. S postupem času jsem to ale pochopila. Souhlasím s myšlenkou, kterou jsem tady zahlédla v komentářích, že po dočtení knihy bych to srdce radši ani neměla...Autorka píše opravdu poutavě, nejvíce jsem si užívala věty, kdy autorka popisovala všelijaké dobroty, které Cath upekla. Mňam! Šlo vidět, že si autorka opravdu nastudovala svět "Alenky v říši divů" a jeho postavy. Kniha mě opravdu rozplakala (a mnohokrát), pobavila a často překvapila zvraty. Na konci to do sebe krásně zapadlo.
Moc doporučuji a děkuji autorce!

16.06.2020 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Knihu jsem četla už dávno, ale pořád si pamatuji ten příjemný pocit když jsem knihu četla a dočetla. Krásný romantický příběh pro náctileté. Moc doporučuji těm, kteří potřebují nějakou ,,oddychovku" .

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Čte se to jedním dechem...! Sarah J. Maas mě překvapila a stále překvapuje tím - kolik, pro nás na začátku nedůležitých, věcí tam dokáže nacpat a pak je využít a úplně převrátit děj vzhůru nohama.

28.10.2019 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Možná v jiném životě je především zajímavá a zamyšlení hodná kniha. Autorčin styl psaní, ve kterém používá hlavně přímou řeč, mi sedl a kniha se četla rychle. Hlavní hrdinka měla sice na svůj věk trochu nepřiměřené chování, ale na konci knihy bylo vidět, jak velkým prošla vývojem.
Doporučuji.

18.07.2021 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

O této knize jsem doslechla díky americké youtuberce Clockwork reader, která, jak jste asi poznali, pojmenovala svůj kanál podle této série.
Pořád přemýšlím, co sem napsat.
Plusy:
+ Ještě nikdy jsem nečetla knihu, která by se odehrávala v 19. století. A to, že se kniha odehrává ve Viktoriánském Londýně je za mě velké plus. Za mě něco jedinečného.
+ Autorka si opravdu nastudovala historii a geografii starého Londýna. Další plus.
+ Další plus, které by Vás mělo nalákat: tento příběh se odehrává na rozmezí skutečna a neskutečna. Máme tady nefilim, upíry, čarodějnice, anděli, ale i obyčejné lidi... A všechno možné.
+ Celý příběh je velice promyšlený a vše je detailně popsané.
+ Celý příběh také doprovází známá ponurost Londýna
+ Skvělé postavy. Hlavní hrdinka není na první pohled žádná drsňačka, jak bývá časté.

Přemýšlení nad mínusy...
...
...
- možná maličko chaotické, ale to asi bylo tím, že je to první díl. Všude na vás vyskakují otázky, atd..
- trochu předvídatelné

Cassandra Clarová je opravdu skvělá spisovatelka. A už kvůli tomu Viktoriánskému Londýnu Vám knihu doporučuju...

14.10.2020

Gemina Gemina Amie Kaufman

Znovu musím vynést do nebes úžasnou grafickou úpravu!
Po dočtení jsem byla s knihy úplně nadšená, ale s postupem času mi nadšení opadává.
Vytkla bych trochu moc překombinovaný konec. Upřímně, ale nevím, jak jinak bych to za autory vyřešila.
Co mi ale stále kouzlí úsměv na tváři, co se této série týče, je Nik. Jeho humor a citáty, které jsem si z knihy vypsala, umí spravit den :-).
"Vesmír má fakt hnusný smysl pro humor."

06.07.2020 4 z 5