adelka7079 adelka7079 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nejkrásnější série, kterou znám. Vracím se k ní znova a znova již od dětství. S hrdiny jsem vyrůstala a zasvětila jim většinu svého života. Moje úchylka nabrala na obrátkách, když jsem vystudovala knihkupeckou školu a začala mít nutnou potřebu vlastnit tuhle sérii ve všech vydáních i jazycích :D Fakt díky Joanne!!

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Tak jestli člověk může zároveň nenávidět a milovat knihu, tak je to pro mě určitě Volání netvora. Kniha má úžasné zpracování jak textově, tak graficky. Příběh vás emočně ždíme, od samého začátku. Je moc hezké sledovat vyvoj Conora...celou knihu máte chuť ho objímat a říkat mu, jak to bude dobrý. I když už od začátku tušíte jak celá kniha skončí. Je to prostě úžasná kniha, která ve mě zůstane ještě dlouho...

25.10.2017 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Dej mi své jméno...tohle je kniha, kterou budu vstřebávat ještě nějakou dobu. Zamilovala jsem se, do Elia, do Olivera, do Itálie. Pokud bych měla doporučit jednu jedinou knihu z LGBT oblasti, byla by to určitě tahle. A ten hořkosladkej konec? Určitě si knihu přečtu v dohledné době znovu a bude mít čestné místo v mé knihovně!

30.01.2021 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Silná, dojemná, působivá knížka.

10.12.2020 5 z 5

Není to neskutečný? Ze nám Joanne k dokonale vykreslenému světu HP dala možnost nahlédnout i do učebnic? Moje potterheadské srdce plesá!

29.11.2020 5 z 5

Je to asi pět minut, co jsem knihu dočetla a snažím se si v hlavě utřídit myšlenky. Celá kniha je hrozně hořkosladká a je hodně specificky napsaná. Přátelství Danteho a Ariho je tak krásné, milé a upřímné...až mi přišlo, že patnáctiletí kluci přeci takhle nemůžou přemýšlet. A upřímně, Danteho bych potřebovala jako nejlepšího kamaráda, protože on je prostě skvělej! Tuhle knihu jsem si zamilovala a hrozně se mi líbí ten pocit, který po jejím dočtení mám. Společně s knihou Dej mi své jméno je tohle podle mě nejlepší kniha LGBT kterou jsem kdy četla!

28.03.2021 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Je to asi tak dvě minuty co jsem knihu dočetla a musím říct, že mě opravdu dohnala několikrát k slzám. Vztah Zorie a Lennona je tak hrozně reálně vykreslený, až mě to samotnou překvapilo. V knížce je tolik srdceryvných momentů, které vás chytí a nepustí až do konce. Scena, kdy se celá parta poháda, scéna, kdy Lennon brečí ve stanu a člověk to celé prožívá s ním...

Děkuju za další emotivní a působivou knížku z Young Adult literatury...zahřála mě u srdce!

12.12.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Kniha koupena v levnych knihach na slepo asi za 29 Kc. Velmi mile prekvapila, hezka, nezna romance. Ja jsem spokojena.

24.11.2017 4 z 5

Sandy Sandy Melanie Moreland

Tahle knížka, tenhle příběh, příběh Sandy a Jordana...je úplně jiný než všechny předchozí knížky. Celé je to tak hrozně niterné, smutek ze ztráty a truchlení pro člověka, kterého tolik milujete a s jehož odchodem se těžce vyrovnáváte. Musím říct, že první dvě stránky mě rozložily naprosto. Knížka, o které jsem řekla, že bude spíš takový návrat za známými postavami a tečka na závěr...tak mě několikrát dojala a donutila mě uvědomit si jak strašně důležité je okolo sebe mít lidi, kteří vám dovolí truchlit, kteří vás nesoudí, kteří jsou důležití jen tím, že tu pro vás jsou. Sandy příběh je úžasný, milý, něžný, plný naděje ale i smutku. Miluju BAM rodinku...a loučím se s nimi se slzami v očích!

05.02.2022 5 z 5

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

Tak tohle je masakr... jako nějakou akci jsem čekala, ale to co jsem dostala předčilo veškeré moje očekávání. Konečně zase jedna z knih YA, která není plochá, ale její příběh vás ždíme až na dřeň! A ten konec? Musela jsem zatlačit slzu, ale krásně se k celé knize hodil, prostě sedl jako prdel na hrnec.
Jsem ráda, že se v ČR stále najdou autoři, kteří mají co ukázat a další knihy od autorky si určitě přečtu! :)

09.01.2021 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

29.11.2020 5 z 5

27.11.2020 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Ovšem...kniha, kterou jsem toužila mít pod rukama už několik měsíců. Kovy...člověk, který je tolik inspirativní.
Ano i holka, která je starší než samotný autor, může být nadšená! A já jsem...❤️

Díky Kájo!

09.03.2018 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Miluju tuhle nádhernou romanci. Jazyk ve kterém je kniha napsaná....no moje romantická duše plesá. Britská literatura je sama o sobě nádherná a tohle dílo je špička.

02.11.2017 5 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Tahle knížka je hrozně miloučká a hezká, ale prvních 100 stran mi hrozně trvalo se začíst - nějak mě to nechytlo... Pak jsem se konečně začetla a knihu si užila. Líbí se mi, že hlavní hrdinka má chyby, není dokonalá a ví to o sobě. Pocity jsou opravdu popsány tak živě, že to ve vás vyvolá spoustu emocí a kniha ve vás po jejím dočtění ještě nějákou chvíli zůstane! :)

26.01.2021 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

27.11.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

27.11.2020 5 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Muj nejoblibenejsi dil! V je proste charakter a chlap, kterej vas dostane!

24.11.2017 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Tuhle autorku mám moc ráda a Navždy a věčně mi v knihovně ještě chyběla. Musím říct, že jsem celé čtení měla husinu a hltala každou stránku. Ta tajemná a zároveň hezky roztomile romantická atmosféra je věc, kterou Jennifer prostě umí. Děj se hezky, svižně vyvíjí a konec určitě překvapil. No konečně je moje série knih od téhle autorky kompletní.

08.11.2017 5 z 5