8211 8211 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Super thriller. Člověk se musí hlídat, aby se neztratil, co kapitola, to popis a pohled jiné osoby. Vylíčení střízlivosti/opilosti Rachel velmi barvité. Přečetla jsem během dvou dní.

11.10.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale snažila jsem se začíst. Zhruba od poloviny knihy už mi to přišlo zajímavé a čtivé. Pozorovat vývoj postav, od dětství až do smrti, v čase od padesátek až do nového tisíciletí, příběhy jednotlivých postav, jejich myšlenky a cesty...

14.10.2021 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Jsem z Brna, takže číst tuto knihu a znát ta místa, ulice a domy osobně, je silný pocit. Mohu-li to tak vůbec napsat, perfektní kniha.

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Seriál jsem neviděla, knihu jsem začala číst na popud "humbuku" kolem a na doporučení kamarádky. Mám ráda romány zasazené do minulosti, nehledě na reálná fakta. Kniha se mi moc líbila, byla velmi čtivá, napínavá, hlavní postavy i vývoj příběhu zajímavé i přesto, že některé pasáže byli úsměvné :-) nechybí romantika, láska, násilí a různé emoce, a člověk si i uvědomí lékařské vymoženosti, které v 18.století vlastně ještě nebyli a dnes jsou naprosto automatické. Těším se na druhý, 900 stránkový díl.

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Velmi zajímavý námět knihy. Přečetla jsem jedním dechem. Tak zvrácené a brutální činy, přitom napsané tak "něžně"....

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Super završení úžasné fantasy ságy. Aragorn olé :-)

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Druhý díl je perfektní, napínavý, záživný, jako by tam byl člověk s nimi :-)

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

perfektní scifi, jehož příběh není v budoucnu nereálný. přečetla jsem jedním dechem

27.08.2021 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Knížka mě bavila, udržela moji pozornost, přečetla jsem ji rychle, občas jsem se zasmála. Doporučuju

24.08.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Perfektní kniha, přečteno za 24 hodin :-) no ten konec mě dostal, okamžitě jsem pořídila druhý díl.

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Přiblížení světa nemocného člověka, který neztrácí naději a bojuje za svoje sny, lásku, normální život, i přes všechny překážky. Dojemné.

05.10.2022 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

perfektní thriller, originální námět, přečetla jsem jedním dechem

11.02.2022 5 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

(SPOILER) Prvních 200 stran bylo nudných, zdlouhavých, nemohla jsem se začíst, zorientovat se, zabavit se. Četla jsem knihu dál jen kvůli anotaci, která toho napovídá tolik a která se mi jevila jako velmi zajímavá, a doufala jsem, že se pročtu k té zajímavé pasáži. Stalo se tak za polovinou knihy. Pár věcí se mi nelíbilo, přišlo mi, že úplně nezapadají do kontextu (sex 12letých, kteří se vidí poprvé v životě; závěrečný masakr). Námět knihy je velice zajímavý, ale zpracování nic moc.

16.09.2021 3 z 5

Mýty Mýty Stephen Fry

perfektní

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

klasika, nádherná knížka a příběh

24.08.2021 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Super zakončení, přečteno jedním dechem. Jediné co mi vadí, je to, že dle slov jako "pansexuál" je jasné, že se příběh odehrává v aktuální době, proto nechápu, proč jde Luca půjčit nějaký film... kdo si v dnešní době chodí půjčovat film? Nikdo. Tohle moc nelícovalo, ale knihu doporučuji.

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Kdo má rád pejsky, určitě ho to pohladí po duši. Pomalejší rozjezd, pak příjemná oddechovka a happyend.

05.10.2022 4 z 5

Dnešek není naposled Dnešek není naposled Elan Mastai

Kdo miluje scifi, určitě doporučuju.

Mrazivá hlubina Mrazivá hlubina Adrian McKinty

Průměrná detektivka odehrávající se v zajímavém čase a místě Severního Irska.

05.10.2022 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Děj se pořádně rozběhne až v Roklince, kde začíná výprava, začátek je trochu pomalejší. Kdybych neviděla film a nevěděla, co mě čeká, nevím jestli bych začátek přečkala. Ale super kniha.

25.01.2022 4 z 5