Věra Veronika Tydlitátová

česká, 1959

Nahrávám...

Životopis

Religionistka, členka Ligy proti antisemitizmu Mgr. Věra Veronika Tydlitová je uznávaná ako odborníčka pre židovskú a kresťanskú tradíciu v Izraeli a na Blízskom východe.

Pochází z nestranické intelektuální rodiny perzekované komunistickým režimem, proto nesměla studovat střední školu. Po dvouletém odkladu, kdy pracovala jako dělnice v papírně, vystudovala Střední průmyslovou školu v Hellichově ulici v Praze, absolvovala v roce 1980. Je signatářkou Charty 77, Několika vět a Hnutí za občanskou svobodu. Působila v pražském disentu a v roce 1989 patřila k hlavním iniciátorům vzniku OF v Plzni.

Pracovala jako referentka pro styk s tiskárnami ve Státní knihovně v Klementinu, později působila jako průvodkyně v Kutné Hoře, po roce 1989 jako šéfredaktorka Hořovických novin (nyní Podbrdské noviny).

Vysokou školu směla studovat až po Listopadu 1989, v letech 1994 – 1997 studovala na IZV v Praze, v letech 1997 – 2000 vystudovala FF UK, obor religionistika.

Působí jako výtvarnice (obrazy a ilustrace knih) a příležitostně publikuje odborné nebo populárně naučné články hlavně z oboru religionistiky. Na svých blozích představuje témata z religionistiky, judaistiky, cestopisy, recenze a vystupuje kriticky proti všem formám extremismu, rasismu a antisemitismu.

Zdroj životopisu: http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%9Bra_Tydlit%C3%A1tov%C3%A1