Eva Rolečková

česká, 1951

Nahrávám...

Životopis

Vystudovala latinu a filosofii na Univerzitě Karlově, jako třetí obor studovala divadelní vědu, tu však nedokončila.
V 80. letech 20. století se věnovala autorskému divadlu jako autorka scénářů a režisérka, příležitostně i vystupovala v souboru Lucerna a v souboru Iris. Pro tento soubor vytvořila texty Majoránková pohádka, Proč musí Kulihrášek chodit světem, Pohádka za pět prstů.
Pro divadlo adaptovala pohádku Jana Drdy Jak princezna hádala až prohádala, dále knihu Prospera Merimée Kronika vlády Karla IX. pod názvem Hry něžně krvavé, Týden v tichém domě Jana Nerudy pod názvem Táčky s múzou na pavlači, Kaplického Kladivo na čarodějnice a anonymní středověký text Historie o kralevici Vasiliji z České země a o princezně Polimestře z Francouzské země. Při všech autorských inscenacích úzce spolupracovala s manželem Václavem Rolečkem, který se na inscenacích podílel jako autor hudby i jako houslista.
Po roce 1989 působila jako šéfredaktorka časopisu Amatérská scéna, pak kulturní redaktorka a divadelní recenzentka deníku Lidová demokracie, posléze zástupkyně šéfredaktora.
V dalších letech pracovala jako poradkyně a tisková mluvčí ministrů kultury Jindřicha Kabáta a Pavla Tigrida, posléze poradkyně místopředsedy vlády Josefa Luxe, dále jako tisková mluvčí KDU – ČSL.
V letech 2000–2006 byla tiskovou mluvčí České inspekce životního prostředí, od roku 2006 do roku 2009 mluvčí Strany zelených. Nyní pracuje v sekci vodního hospodářství Ministerstva zemědělství.
Je členskou Správní rady Nadačního fondu Josefa Luxe.

Zdroj životopisu: http://cs.wikipedia.org