Vojna a mír I.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Epos Vojna a mír je nejslavnějším dílem jednoho z největších romanopisců a také nejoblíbenější romancí na světě vůbec, s dialogy hýřícími humorem a vtipem a fascinujícími bitevními scénami, o čemž svědčí již jen počet filmových adaptací. Napoleonovo tažení do Ruska je úhelným kamenem, do nějž se sbíhají osudy všech hlavních postav. Oba představitelé mladé generace, Pierre Bezuchov a kníže Andrej Bolkonskij, projdou jak milostnou, tak válečnou zkušeností, aby seznali své omyly. 01-090-69...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76699/big_vojna-a-mir-i-kAh-76699.jpg 4.6475
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Война и мир, 1869


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

V knihe sa spomína zabitie vojvodu d'Enghien. Jedná sa o Louisa-Antoina-Henriho de Bourbon, princa z kráľovskej krvi a posledného princa z Condé (1772-1804).
,,Viac známy svojou smrťou než životom" bol popravený na základe obvinenia z napomáhania Británii a zo sprisahania proti Francúzsku, čo šokovalo kráľovskú rodinu a šľachtu v celej Európe. Zmienky o jeho osude sa dajú nájsť taktiež v Dumasovom Rytíři de Sainte-Hermine alebo Grófovi Monte Cristo či v Čas znovu nalezený od Marcela Prousta. Existuje tiež 15-minútový nemý film La mort du duc d'Enghien en 1804 (1909); voľne dostupný. (NathalieVerdun)


Tolstoj po dopsání knihy "Vojna a mír" údajně napsal v dopise svému příteli: "Jsem tak nesmírně šťastný, že už nebudu muset psát takový těžkopádný odpad." (ddkk)


V románu vystupuje na 250 postav hlavních i epizodních včetně historických osobností cara Alexandra I., císaře Napoleona či generála Kutuzova. Obsáhlé, barvité líčení bitev (u Slavkova, u Borodina) či vylidněné, hořící Moskvy nemá ve světové literatuře obdoby. (Kamčari)


Tolstoj napsal tento obsáhlý román v době, kdy nebyly počítače, tiskárny, či kopírky. Po své ženě chtěl, aby jeho dílo ručně sedmkrát přepsala. (vhojta)