Tajný atlas

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V zemi Nalenyr se rodina knížecího kartografa těší výsadnímu postavení. Její členové nejen kreslí mapy, ale rovněž zkoumají neprobádaná území a rozšiřují a aktualizují dosud známé vědomosti o světě. Jejich talent jim vynesl nevídanou moc a bohatství - na druhou stranu je však může stát život. Keles a Jorim, vnuci knížecího kartografa, byli vysláni na nebezpečnou misi, aby prozkoumali nejtemnější kouty neznámých končin. Zatímco jeden mapuje moře, druhý nalézá oblast zničenou starodávnou magií. Jejich sestra Nirati se mezitím snaží ochránit bratry před intrikami, hněvem a závistí, které doma ohrožují rodinu. Ale to, co Keles a Jorim tentokrát objeví, bude mnohem větší a děsivější než jakékoli nové země. Křehký mír, který byl nastolen před staletími po téměř apokalyptické zkáze, je náhle ohrožen a vražedný útok na rodinu kartografů spustí vlnu událostí, které otřesou celým světem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95057/tajny-atlas-95057.jpg 4.115
Série

Věk objevů 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR), Triton
Orig. název

A Secret Atlas, 2005

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Prostředí, ve kterém se celá série odehrává autor zvolil proto, že už měl dost všech těch eurocentrických fantasy. Nechal se pohltit filmy jako ‘Tygr a drak‘ a svou pozornost zaměřil právě tam. Chtěl ve svých knihách promítnout svou fascinaci bojovými uměními z dálného východu a navíc chtěl děj zasadit do světa s dlouhou historií. (pet-kyval)


Prvotní nápad na celou sérii vznikl, když autor letěl do New Yorku a četl knihu ‘Ostrov ztracených map‘. Byl to příběh o zloději, jenž vyřezával mapy z vzácných knih v knihovnách a prodával je. Autor zmíněné knihy mluvil o hodnotě těch map ve věku objevů a formulace Stackpoleovi jednoduše uvízla v hlavě. V New Yorku se pak setkal se svým agentem (Howard Morhaim) a předložil mu představu fantasy cyklu, který by se odehrával ve světě po magickém kataklyzmatu. Agentovi se to zprvu příliš nezdálo a chtěl něco jiného, ale autor byl už myšlenkami do tohoto nápadu natolik zainteresován, že se ho jednoduše nehodlal vzdát. (pet-kyval)