Paní Bovaryová

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jeden z nejslavnějších románů 19. století. Emma Bovaryová je obětí středostavovských konvencí poloviny 19. století. Jako mladou romantickou dívku ji provdali za venkovského lékaře, a ona tak příliš záhy poznává ubíjející monotónnost manželského života. Snaží se před nudou uniknout malým flirtem a marnotratnými nákupy, což značně otřese rodinným rozpočtem. Zoufalá Ema tvrdě doplácí na svou naivitu, ocitá se v dluzích a marně hledá schůdné řešení... -- Poznámka k vydání roku 1930 - Rodinná knihovna, ve 2 knihách, přeložil Živan Vodseďálek, Ilustroval Teodor Pchálek. 2. kniha obsahuje navíc Prosté srdce v překladu Josef Menzel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44596/pani-bovaryova-PTX-44596.jpg 3.61563
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Madame Bovary, 1857

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

Podle knihy vznikla i audiokniha, kterou načetla Valérie Zawadská. (bbeettyynnaa)


Paní Bovaryová se stala literárním typem. Podle ní vznikl tzv. bovarysmus, znamenající útěk od skutečnosti k iluzím. (chaera)


Prostředí paní Bovaryové je shodné s tím, ve kterém spisovatel žil. Jde o okolí Rouenu. (chaera)


Flaubert našel námět k dílu v novinách, po přečtení zprávy, že blízko Rouenu se otrávila žena venkovského lékaře, a jejímuž skonu předcházelo manželské drama. (chaera)


K tématu "nesnesitelná otravnost Emmy Bovaryové" velmi, velmi doporučuji prečíst si lehké dílko Woodyho Allena nazvané Postava Kugelmasse, které najdete v http://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/vedlejsi-priznaky-31932 .
Neolitujete! (Koka)